Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник Indesit ??? - тропа

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

trina

Нов участник

Здравейте, първо изкам да се извиня, но съм доста невежа в тази област ...
Имам хладилник Индезит(за модела в момента не съм сигурна), който от една седмица насам не спира да тропа от някъде.. Звукът снощи се усили и доста продължи, нещо като потропване и почукване...
Обръщах го гледах го отзад но всичко ми се вижда наред с мотора и там кабелчетата му..Преди да извикам техник или някой да го погледне бих искала да споделите вашите мнения от какво може да е, някой сблъсквал ли се е с нещо подобно..
Ще съм ви много признателна ако ми отговорите бързо, че вече не мога да спя от този шум. Благодаря предварително..

Аз 2 пъти го разклащах Мотора, оплътнявах го отзад (понеже си мислих че хладилника е под наклон и опира някъде ) гледах му гумичките, всичко изглежда наред. Първия път като го разклатих и се чу това тропане,после пак спря.
Тропането продължава и се чува горе долу през 3-4 часа за около 30-60 секунди и след това спира, но звука е доста шумен все едно някой чука с чук по стената.. Давайте идеи от какво може да е ..Моля ви

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Авг. 2008 : Отправено: 16 Август, 2008 - 10:51:19
kolyo

Админ
От: Русе

За начало сритай компресора и кажи има ли промяна в звука.

Всичко записи: 11377 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 16 Август, 2008 - 11:13:35
Дани___Д

Редовен участник
От: Видин

Ако шума, който се чува е като когато разклатиш компресора, много вероятно е в скоро време да се наложи да го сменяш.

Всичко записи: 174 : Дата на рег-ция: Ноем. 2006 : Отправено: 16 Август, 2008 - 20:02:53
hladnia

Редовен участник

Аз 2 пъти го разклащах Мотора, оплътнявах го отзад (понеже си мислих че хладилника е под наклон и опира някъде
Много често тропането се получава от допир между компресора и ламарината под него (износени ,скъсани,омекнали тампони ) при леко повдигане на компресора шумът изчезва
Първия път като го разклатих и се чу това тропане,после пак спря.
Друго тропането се получава от допир между тръбите и хладилника ,кондензатора .
Но ако чукането се усеща когато хванеш тръбите до компресора най вероятно откачена ,скъсана пружина в компресора

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 17 Август, 2008 - 13:51:53
trina

Нов участник

hladnia , Дани___Д Благодаря за отговорите

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Авг. 2008 : Отправено: 18 Август, 2008 - 12:53:34

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник Indesit ??? - тропа [Страници (1)]