Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик SHARP AY-F22SE-W - ­ фреон

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Колко е фреона ?
bokanegra

Нов участник

Здравейте на всички.От няколко години си имам един инверторен климатик,който закупих втора употреба-японски.Гаранцията му естествено отдавна изтече,а фирмата от която го закупих не съществува вече.Все пак реших тази година да му направя профилактика,но фирмата която дойде,не можа да открие къде на него пише колко точно фреон трябва да събира компресора, за да работи стабилно, просто с годините всичко се е замазало и изтрило по капаците и нищо не се разбира.
Ако може някой да ми помогне,да провери някъде в интернет,или нещо такова,ще съм му много благодарен.
климатика се води 10-ка и е SHARP модел AY-F22SE-W .Знам само че фреона ми е R-22,но колко трябва да е заряда.....

http://www.tehcomservis.com/forum/topic.php?forum=2&topic=533
Този на линкчето,същия ли е като моя??
Дали са с еднакви компресори....,и моя е WINDOM,но модела ми е AY-F22SE-W

Всичко записи: 15 : Дата на рег-ция: Авг. 2008 : Отправено: 20 Август, 2008 - 07:41:58
Aleksandars

Редовен участник
От: Пловдив

bokanegra , климатика ти събира 720 gr R22.

Всичко записи: 175 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 22 Август, 2008 - 07:28:34
bokanegra

Нов участник

Благодаря ти много Aleksandars .Тук наистина помагате на хората!!!

Всичко записи: 15 : Дата на рег-ция: Авг. 2008 : Отправено: 22 Август, 2008 - 08:02:59
bokanegra

Нов участник

климатик SHARP AY-F22SE-W - ­ вътрешното тяло спира и не иска да се включи отново
Здравейте,имам проблем с моя климатик SHARP AY-F22SE-W , 100V, инвертор, втора употреба, и се надявам някой да ми помогне .
До вчера си работеше нормално, но тук през ноща /гр.Варна/ температурите паднаха до -7, а най лошото е че има много силен вятър, а климатика спря вътрешния вентилатор и не иска да го включи да духа. Не даваше никаква индикация за грешка, но все пак реших да го изключа от контакта за 10 мин.
Когато го пуснах отново-тръгна за около 10 мин.и пак спря.Единственото обяснение,което имам е ,че заради много силния вятър и чисто северно изложение датчиците на външното тяло се ''лъжат'', че замръзват и климата обръща режима, но проблема е явно, че после не се връща на топло и не започва да духа.
Стата е 13м2,с вътрешна изолация и пвц. Ако има някой някакви идеи какво да направя, моля да сподели,инъче сега го държа на 23* темп., автоматичен режим на вентилация и не ще и не ще да тръгне...

Заседнал,четирипътен винтил.Някакви мнения?

Всичко записи: 15 : Дата на рег-ция: Авг. 2008 : Отправено: 19 Януари, 2010 - 18:22:17
Aleksandars

Редовен участник

Заседнал четирипътник....Нормално за шарп, страдат от този проблем.

Всичко записи: 175 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 21 Януари, 2010 - 12:00:58
DAIKIN

Участник

SHARP WINDOM 10-KA ИЗКЛЮЧВА
Работи 10 мин. и изключва все едно е направил температура и не включва повече , докато не го спра и пусна отново и пак така за 10 мин. и изключва и на студено и на топло е по този начин. Не дава никаква грешка.
Фреона,налягането и ампеража са нормални за времето което работи.Захранването също е стабилно 100V.
Другото което забелязох е че ако спра климатика от ДУ преди да са изтекли 10те мин. вътрешното тяло се изключва , изгасват се всички индикации затваря клапата, а външното продължава да работи
Някой имал ли е подобен проблем?

Всичко записи: 65 : Дата на рег-ция: Авг. 2009 : Отправено: 21 Ноември, 2010 - 17:54:39
Dgigit

Нов участник

вътрешното тяло се изключва, а външното продължава да работи
проблема е в комуникацията между двете тела -по точно във външното тяло.

Всичко записи: 46 : Дата на рег-ция: Септ. 2010 : Отправено: 22 Ноември, 2010 - 21:16:45
DAIKIN

Участник

Благодаря ще пробвам да подменя елементите участващи в комуникацията, на външната платка

Всичко записи: 65 : Дата на рег-ция: Авг. 2009 : Отправено: 23 Ноември, 2010 - 00:05:36
bokanegra

Нов участник

SHARP AY-F22SE-W - Температура на изхода на жалузите
Здравейте,може ли да кажете,колко градуса трябва да духа климатика пуснат на студено ,на ниска степен на вентилатор и минимални градуси .На жалузите на моя климатик който се води 10-ка и е SHARP модел AY-F22SE-W измерих най-ниска 10 градуса.
Нормално ли е това и дали имам нужда от малко доливане на фреонче.....чувал съм че би трябвало да е между 6-10 градуса....

външната температура е около 30 гр.,а в помещението 26гр.

Всичко записи: 15 : Дата на рег-ция: Авг. 2008 : Отправено: 25 Юли, 2012 - 20:27:08
Zdravkicha

Супер участник
От: Варна

На тази жега като мериш 10 градуса - добре си работи

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 27 Юли, 2012 - 13:28:58
bokanegra

Нов участник

благодаря Zdravkicha !!Успокои ме!

Всичко записи: 15 : Дата на рег-ция: Авг. 2008 : Отправено: 27 Юли, 2012 - 22:10:32
kolyo

Админ
От: Русе

Климатик SHARP-AY-F22SE-W грешка
Здравейте на всички имам голям проблем с моя ''старец''-SHARP-AY-F22SE-W-японски инвертор.Днес като го включих,взе да мига жълтия светиод,които е за повреда и не иска да тръгне машината.Помагайте ,че съм с малко дете и трябва да действам бързо.Някой от Варна да кажете който може да свърши работа.Поздрави!
bokanegra

http://www.varnaklima.com/
lorrydriver

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Декември, 2013 - 08:38:13

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик SHARP AY-F22SE-W - ­ фреон [Страници (1)]