Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик OSAKA CH-12-JSE - ­ датчик

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Колко килоома е датчика за външна температура ?
vtbg

Нов участник

Здравейте , климатика е OSAKA CH-12-JSE проблема е следния :при пускане на охлаждане я тръгне я не с 'аварийния бутон се пуска или ще поработи 2-4 мин. случвало се е и да 'набере' зададената температура изключва компресора вентилатора на бъншното тяло не спира , следователно и като се вдигне температурата не вклюва отново.
Този модел е с термодатчик на външното тяло ,и когато е режим на отопление с всяко тръгване на климатика задължително прави отопяване на външното тяло.Сега като е на студено като 'прекъсна' този външен термодатчик и си работи нормално.
Въпроса ми е следния каква е стоиноста на този датчик , с електрониката ще се справя не е проблем. 10Х преварително.
Датчика е този с чевения куплунг .

att-48c13d8c02f40saka.jpg

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Юни 2007 : Отправено: 05 Септември, 2008 - 16:56:13
lichkata

Редовен участник
От: Горна Оряховица
Проблема не е в датчика а в платката.Или паметта или процесора.
преди седмица смених платка на същия и работи без проблем.

Всичко записи: 139 : Дата на рег-ция: Февр. 2006 : Отправено: 06 Септември, 2008 - 00:11:29
kolyo

Админ
От: Русе

Понеже никой не отговори - според мен съпротивлението на датчика е колкото и на другите два - ако те са по 10к при стайна температура и външният ще е толкова.

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Септември, 2008 - 17:44:40
vtbg

Нов участник

Понеже никой не отговори - според мен съпротивлението на датчика е колкото и на другите два - ако те са по 10к при стайна температура и външният ще е толкова.
Здравейте, да наистина външния датчик е 10к ома логино.
Още на 05.09 тм. проблема беше отстранен и сега си работи безпроблемно , като бе пускан и на 'топло' 32 градуса безпроблем също.Бях се зарекъл и ще го изпълня да направя що годе описание на електрониката(при малко свободно време).

att-48c7dfee80fedCH12.jpg

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Юни 2007 : Отправено: 10 Септември, 2008 - 17:15:56
fujitsu

Постоянен участник

osaka ch-12 jse - на топло не тръгва
Здравейте колеги. имам малък проблем с климатик осака ch-12 jsc .
климатика като го пусна на студено работи си нормално включва и си изключва както си му е реда , обаче като го пуснех на топло не ще да трагва след около 10-15 минути на дисплея излиза цифрата 1.
Подмених датчиците но пак същата работа.
Възможно ли е проблема да е в платката(памет)
Благодаря предварително
paraponcho
paraponcho, Този проблем мисля по спомен се оправяше със смяна на външен дефрост датчик.

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 31 Януари, 2011 - 20:43:41
sarandov osaka

Нов участник

Климатик осака ch12 jse - духа хладно
Климатик осака ch12 jse на режим отопление духа хладно изходната температура е 23 градуса а трябва да е поне 50 градуса,какъв може да е проблема,
сменени са дифрост датчика и електрониката и налягането на фриона е нормално.

Климатик OSAKA CH-12-JSE - не топли
имам проблем с осака CH12JSE на студено няма проблем но на топло изобщо не топли.
Какво ли не пробвах и не сменях -електрониката, външен и вътрешен датчици, изпускане и зареждане с фреон няколко пъти и все едно и също , като го пусна на топло духа хладно само на 1-ва скорост на вентилатора духа "малко по топличко".
Някой ако знае нещо по темата да пише Моля. Благодаря

Датчика го сменях два пъти и същата работа!
Не съм много запознат но каде се намират тези капиляри, може ли да са запушени и ако са запушени можели да се отпушат някак?

Хората от сервиза мериха ампеража 5 пъти и казаха че е нормално. Всичко било нормално но проблема остана и Те не знаели от какво може да е.
От сервиза на ЕКО КЛИМА са, пращаха само платката с електрониката в Бургас и казаха че климатика не е за Бургас но не знаели вече какъв е проблема! И така го оставиха и не съм ги търсил повече.
Аз съм от Карлово но само те са сервиз за ЕКО КЛИМА, говорих с други майстори но те не се занимавали с ОСАКИ, и така климатика го ползвам само лятото.

Всичко записи: 21 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 01 Февруари, 2011 - 08:34:41
nasopicaso

Участник
От: София

Може да е сплескана тръба някъде, налягането ще се запази, но дебита на фреона не. Но пък ще даде разлика на тока.
Не е възможно налягане да е ок и климатика да духа 23 градуса.
Може фреона да е за смяна. Той е 410 и е двукомпонентен, ако единия компонент е поизфирясал...така прави качва налягане, но не топли...

Всичко записи: 71 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 04 Февруари, 2011 - 08:35:41
fujitsu

Постоянен участник

А ако го изпусна да изтече целия стар фреон и се зареди с нов по везна ?
Каква е причината да го правиш. Виж първо налягането колко е след това може да се мисли за това упражнение...

Никога не съм разбирал това да излети единият компонент и да остане другият в по-голямо количество от излетелият. Че те не претърпяват ли дифузия? Как при даден пропуск в системата единият няма да изтече колкото другият компонент. Верно не съм учил хладилна техника. Когато се усъмня в количеството фреон - 410 или 22, без значение, го събирам в бутилката. Зареждам с везна и се моля много горещо с това да приключа.

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 05 Февруари, 2011 - 14:27:19
михо

Нов участник
От: варна

А ако го изпусна да изтече целия стар фреон и се зареди с нов по везна ?
Сменяй го смело! R410 не обича дозареждане.
Също така провери за пречупена тръба. А на вътрешното тяло от коя страна му излизат тръбите? Щото ако е от дясно е възможно при огъването колегите да са осукали някой сборник.

Всичко записи: 45 : Дата на рег-ция: Юли 2009 : Отправено: 06 Февруари, 2011 - 17:41:10
hladnia

Редовен участник

Какво ли не пробвах и не сменях -електрониката, външен и вътрешен датчици, изпускане и зареждане с фреон няколко пъти и все едно и също
Извинявай но нещо не схващам колега ли си или клиент.
Проблема както го описваш е във дебита на фреона (пречупена тръба , запушена капилярка,може и клапани на компресора , четрипътен вентил и др.)
Затова следва въпроса какво налягане вдига ?

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 06 Февруари, 2011 - 19:26:19
sarandov osaka

Нов участник

Клиент съм.
Аз лично не знам какво е налягането но човека от сервиза каза че е нормално.
Идва единия ден и сипва фреон, другия ден изпуска фреон и така всичко е наред но климатика на топло не работи както преди.

Всичко записи: 21 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 07 Февруари, 2011 - 06:38:54
kolyo

Админ

Обади се в сервиз и ще ти кажат

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Февруари, 2011 - 09:02:32
sarandov osaka

Нов участник

Да ама вече 3-ти ден не мога да намеря никой от сервиза, имах в предвид някой от форума ако може да помогне

Всичко записи: 21 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 14 Февруари, 2011 - 09:08:17
supra

Нов участник
От: Бургас

Sarandov по добре не базикай повече климатика че да не стане по голяма беля и вместо да ти излезе по-евтино,накрая ще платиш повече.Послушай kolyo и се обади на някой сервиз в които хората там знаят какво правят и са наясно с нещата. Успех

Всичко записи: 25 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 17 Февруари, 2011 - 21:57:16
kolyo

Админ

климатик осака CH-12 JSE
Здравейте,имам следния проблем с климатик осака CH-12 JSE почистих питата на вът. тяло с парочистачка и парата явно е засегнала предния панел на климатика кадето е дисплея и сега не приема команда от дистанционното а то излъчва.
Пуснах климатика от емерджи бутона и дисплея работи но не приема команди от дист.
Ще съм много благодарен ако някой помогне и каже какъв е проблема и как може да се оправи.Благодаря
sarandov osaka

като изсъхне ще проработи , но за целта е хубаво климатка да не е под напрежение за да не се окисли платката където е мокро ,
ако бързаш сваляш платките почистваш със спирт.
staiko donchev

Ако има метално "кръстче" отпред на приемника, изрежи го с макетен нож

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 15 Юни, 2011 - 13:35:05
sarandov osaka

Нов участник

Пуснах климатика чак след 35 40 часа от почистването и тогава отказа.
ще почистя платката на дисплея със спирт и ще видим, но днес го пробвах пак и тъгна за малко и пак отказа.
Що се отнася до приемника има "кръстче" но трябва да се махне целия дисплей за да може да се пипа по приемника защото той е под самия дисплей.
А защо тръга и пак отказа ?

Всичко записи: 21 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 15 Юни, 2011 - 17:31:45
sarandov osaka

Нов участник

климатик osaka ch12 jse - не топли
Когато външната температура е околу 5;6 градуса климатика няма проблем топли си нормално,но когате температурата падне 1;2 градуса и надолу климатика започво да духа хладно почти стедено.
Ако може някой да ми каже каква е причината за тове ще съм му БЛАГОДАРЕН.
МОЛЯ ЗА ПОМОЩ

От сервиза мериха налягането преди няколко месеца и казаха че е нормално.
В режим охлаждане равоти нормално в режим отоплиние работи добре ако външната температура е околу 5;6 градуса ако е по ниска 2;1;0 почва да духа хладно.

компресора работи .Духа хладно докато външната температура не се покачи до към 5;6 градуса.Над тази температура няма проблем.

Всичко записи: 21 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 28 Ноември, 2012 - 06:49:12
fujitsu

Постоянен участник

Източване, проверка за пропуск, зареждане с везна по табела.... Евентулано външният фан да се види колко "добре" върти...
Викай сервиз.

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 29 Ноември, 2012 - 19:54:29
sarandov osaka

Нов участник

ЗА зареждането ок, но външния вентилатор забелязах, че не се "върти"с такава скорост както преди а по бавно.
На какво се дължи това.Моля пишете.Благодаря предварително.

Всичко записи: 21 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 30 Ноември, 2012 - 10:19:49
Георги Стоичков

Редовен участник
От: Пловдив

Смени му кондензатора за проба

Всичко записи: 249 : Дата на рег-ция: Окт. 2010 : Отправено: 30 Ноември, 2012 - 12:12:12
sarandov osaka

Нов участник

Не съм на 100% наясно,ако може да ми кажеш кой по точно кондензатор и каде се намира.Благодаря. Този кондензатор има ли някаква връзка със скоростта на външния вентилатор?

Всичко записи: 21 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 30 Ноември, 2012 - 18:24:48
fujitsu

Постоянен участник

Във външното тяло, кондензатора е колкото кибритена кутия. Но не съм сигурен дали има общо с оборотите.

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 01 Декември, 2012 - 20:52:12
sarandov osaka

Нов участник

Тези дни нямам много време и немога да разглобя климатика да видя този кондензатор,но каква е неговата "роля" и има ли нещо общо с моя проблем?Благодаря Ви за помоща.
Проверих тръбите от външното тяло едната по дебелата пареше а по тънката е студена,така ли трябва да е?Като го пусна на топло духа хладно само на 1-ва скорост на вентилатора с допълнителния нагревател духа "малко по топличко".

Всичко записи: 21 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 05 Декември, 2012 - 18:05:41

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик OSAKA CH-12-JSE - ­ датчик [Страници (1)]