Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник BEKO CDA 34200 - не ­ изключва

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

FGI

Нов участник

Значи от 2-3 седмици компресора, който е за хладилника не се изключва. Работи непрекъснато и се трупа лед по заднаха стена. Фризера си работи перфектно. Хладилника е гаранционен и естествено викнах сервиза. Дойде човека отвори врата на хладилника "Запушен е" бяха думите и ще го взема. Аз викам чакай хладилника е пълен, ми добре докарай си го в сервиза да го оправим няма да го върнем да кажем седмица. Естествено това ама хич не ме устройва.
Колкото и да не разбирам щом хладилника държи студено значи компресора барабар с изпарители и бла бла си работи. За да спира не го управлява термостата.
Какво да го правя да им го нося ли или да търся друг сервиз или да тегля майната на гаранцията и да си сменя сам термостата.
Ако съм прав е.....ти и сервиза имат беко в България. Ще летят разни писма до до Турция ми се струва. Ще разбера със сигурност довечера, но мисля че на хладилника му няма нищичко. Аз съм за бой ама сервиза 5 пъти повече. Тъй като може да се каже че апартамента е нов, а до колкото разбрах хладилника е толкова опростен, че няма кой да следи каде е фазата на захранването при едно от преместванията съм завъртял щепсъла на опаки. Фазата определено не е била там кадето компресора я е искал добре, че е удържал. Сега го размразявам и да видим какво ще се получи.
Ама на теория май-това му е повредата.

ПП. Става дума за София(не искам да засегна хора които наитина си разбират и вършат добре работата).

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Септ. 2008 : Отправено: 11 Септември, 2008 - 15:17:17
rosen__hristov

Редовен участник
От: Шумен

Няма никакво значение къде ще е фазата. Както и да обърнеш щепсъла трябва да работи. Размрази го.
След 24 часа измери температурата на фризера и хладилника с термометър и тогава ще коментираме проблема. Все пак трябва да имаме някаква база от данни за да се опитаме да разберем къде е проблема.

Всичко записи: 111 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 11 Септември, 2008 - 17:08:18
kolyo

Админ
От: Русе

rosen__hristov , този хладилник е с два термостата и два компресора, така че няма значение каква е температурата във фризера.

FGI , няма значение къде е фазата . Най добре го занеси в сервиз.

Всичко записи: 11473 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Септември, 2008 - 18:00:30
FGI

Нов участник

Признавам си писах глупости няма значение каде е фазата. Термостата изобщо не се опитва да изключва. Температурата във фризера си е окло -5, -10 градуса , но не е там проблема.
Хладилната час при зададено 1 държи около 5-7 градуса ковто също мисля е добре просто термостата не изключва. И трупа лед по задната част на хладилника. Викате да стоя 1-2 седмици без хладилник така ли. Защото колеги ми се оплакаха, че в този сервиз уредите им са стоели и доста по дълго.

ПП. Сега се загледах във една чаша вода оставена на вратата умишлено, тръгнала е да хваща коричка, тоест температурата може и да е под 5 градуса.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Септ. 2008 : Отправено: 11 Септември, 2008 - 21:11:17
Дани___Д

Редовен участник
От: Видин

Последното, което може да се повреди на този хладилник е термостата, така че ....
Възможно е, но малко вероятно.

Всичко записи: 173 : Дата на рег-ция: Ноем. 2006 : Отправено: 11 Септември, 2008 - 21:14:17
ice_man

Участник

FGI, виж на каква степен ти е термостата след това провери дали замръзналата част стига до улея на конденза.

Всичко записи: 64 : Дата на рег-ция: Авг. 2008 : Отправено: 11 Септември, 2008 - 21:30:49
modac

Супер участник
От: София

термостата ти е за смяна гаранция изобщо не се занимавай с тия идиотски сервизи викни някой колега за 40-50лв. ще ти го смени успех

Всичко записи: 588 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 18 Септември, 2008 - 09:53:45
babals

Нов участник

Работи непрекъснато и се трупа лед по заднаха стена хладилник Беко ......помогнете моля ....мисля че вратата на фризера е стояла леко открехната и беше много заледял фризера и хладилника на задната врата се трупа лед а е на 1 нагласено.... какво може да му е станало.... извиках майстор....ама съм момиче нищо не разбирам и незнам с какво да се саглася от това което ще каже или.... да търся друг майстор.....

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Юни 2009 : Отправено: 09 Юни, 2009 - 10:34:55
Todor Todorov

Постоянен участник
От: Шумен

С какво да се съгласиш, само ти можеш да решиш.Като за начало си размрази целия хладилник,подсуши го и затвори вратите.После го включи и като си влезе в режим би трябвало да няма проблем.

Всичко записи: 416 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 09 Юни, 2009 - 19:16:15
dichoal

Нов участник

Какъв модел е термосата на BEKO CDA34200 ако някой го е сменял за да зная какво да търся.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Дек. 2009 : Отправено: 13 Декември, 2009 - 21:05:32
biaggi

Нов участник

термустата ти е К59 ЗА ХЛАДИЛНАТА ЧАС

Всичко записи: 16 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 14 Декември, 2009 - 09:23:08

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник BEKO CDA 34200 - не ­ изключва [Страници (1)]