Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

климатик ELITE AS-12ER3 - ­ изключва

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 изключва на отопление
tonivp

Нов участник

здравейте . да се обърна към знаещите . значи проблема е следния
климатик AS12ER3 цяло лято работи без проблем на студено
вчера като захладня реших да го пусна да топли и като поработи десетина минути изпиуква два пъти и се изключва това се повтори няколко пътя и го спрях да не го мъча
да допълня тои е осем годишен и е ползван главно за студено
отвън не се чуват никви странни шумове
дайте няква идея от кво може да е

докъто работи духа здраво горещо

изключва и затваря клапата все едно съм го изключил
като се изключи ништо не мига

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Авг. 2008 : Отправено: 15 Септември, 2008 - 16:00:59
kolyo

Админ
От: Русе

Ако имаш достъп до външното тяло включи климатика и хвани датчика за външна темература с ръка .
Ако климатика спре значи е от датчика за външна температура

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 15 Септември, 2008 - 19:01:33
СТОЯН

Постоянен участник
От: Бургас

изключва и затваря клапата все едно съм го изключил
като затвори клапата приема ли команди от дистанционното?

Всичко записи: 250 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 16 Септември, 2008 - 07:50:01
tonivp

Нов участник

да мога даго включа пак веднага
говорих с един техник ими каза че е от топлото време
вдига налягане и сработва защита която го изключва

дано да е така

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Авг. 2008 : Отправено: 16 Септември, 2008 - 13:08:22
СТОЯН

Постоянен участник
От: Бургас

Щом приема команди значи нямаш проблем.

Всичко записи: 250 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 16 Септември, 2008 - 20:47:40
Иванов

Нов участник

Климатик ELITE AS-12ER3 ­ замръзва - тръбен датчик на външното тяло
клиента твърди,че климатика му е замръзнал преди няколко дни..
при посещение в клиената,климатира работи нормално...вдига си налягане,перката на външното тяло спира и тръгва,филтрите били почистени...
датчика на външното тяло показва 18 килоома при температура 20C.....дали е нормално това съпротивление...климатика е 4-5 годишен

Всичко записи: 17 : Дата на рег-ция: Ноем. 2008 : Отправено: 16 Март, 2009 - 19:37:11
emilpavlov

Редовен участник
От: Варна

Ако не се лъжа по спомен си мисля ,че външния е 5kOm.

Всичко записи: 137 : Дата на рег-ция: Юли 2007 : Отправено: 16 Март, 2009 - 19:38:51
kolyo

Админ

Аз пък мисля че е 10к
Но не би трябвало да е 20к

Датчиците обикновенно са с едно и също съпротивление - замери какви са другите и слагай такъв

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 16 Март, 2009 - 19:43:38
аб

Редовен участник
От: Варна

ако датчика е с повишено съпротивление и не дава грешка го остави не е от него замръзването.
случва се по някога да замръзне климатик без да има проблем
може и да не се повтори повече

Всичко записи: 245 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 17 Март, 2009 - 09:04:39
muroni

Нов участник

Външния датчик на този климатик е 5 кОм.Днес имах същия случай показваше 22-23 кОм при 20 градуса.След замяна с нов проблема е отстранен.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 17 Март, 2009 - 19:55:46
kolyo

Админ

ELITE AS-12ER3 - външния вентилатор не тръгва
Здравейте, имам следния проблем: монтирах си климатик ЕЛИТ AS-12ER3 употребяван, но когато го пусна светва червената лампа "comp" компресора тръгва но не и външния вентилатор. Въпреки това затопля или охлажда но слабо. Помогнах на външния вентилатор да завърти и той го стори но след малко отново спря а компресора продължава да работи. След като спра климатика се чува едно изпускане на налягане.
Какъв може да е проблама за да не топли и или охлажда достатъчно ?
bairon

проблема е че не работи вентилатора, ако му смениш кондезатора всичко ще е ок.
weka

Сменяй кондензатора на вентилатора 4 mf
todor botev

можете ли да ми кажете къде да го търся този кондензатор.
Категорично ли не мислите че не е от недостиг на фреон ?
bairon
Проследи кабелите на вентилатора и ще разбереш къде е кондензатора.

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Март, 2012 - 23:37:01
Гост

ОТСТРАНЕН

Климатик Elite AS-12ER3 - светва COMP
Здравейте колеги, днес ходих да видя този климатик на първо четене при стартиране не му отива никакво захранване към външното тяло. Когато го включиш в контакта изписква и при стартиране от дистанционното тръгва само вентилатора на вътрешното тяло и до там, към външното тяло не отива никакво захранване. Предположих че е електрониката затова го отворих и издърпах платката но видимо нямаше никакви следи нещо да е повредено, към трафа си отива 220 волта а от него към платката отиват 12 волта, след като разбутах платката спря да върти и вентилатора на вътрешното тяло но него не съм го търсил защо спря,
след няколко пускания и спирания от бутона на платката започна след като постои малко включен да светва червения светодиод COMP
предполагам че нещо електрониката се е скапала дайте идеи къде да търся повредата и ако е електроника от къде може да се набави.

Дайте поне някаква идея дали проблема е в електрониката или другаде. Ако е датчици според мен би трябвало да тръгне компресора поне за малко, или няма да тръгне. Изобщо никакво захранване към външното тяло, не му отива.

Отправено: 18 Юли, 2012 - 22:04:12
Гост

ОТСТРАНЕН

Здравейте колеги. Да докладвам какво става с този климатик и да помоля пак за малко помощ. Оказа се че е повреден кондензатора на компресора 30 микрофарада, до тук добре смених го и компресора тръгна, остава сега проблема с вътрешния вентилатор, при предното ми ходене вентилатора работеше, изкарах силовата платка от вън за да премеря това онова по нея и вентилатора сам спря без да съм правил почти нищо. Само замерих дали има захранване към трафа и дали предпазителя е здрав огледах я и толкова но вентилатора спря и упорито отказва да стартира с пускането на климатика. Не му отива никакво напрежение към него. Дайте идея къде да ровя че ме изнервя вече. Мерси предварително на всички които се отзоват.

Отправено: 23 Юли, 2012 - 20:26:41
turboie

Постоянен участник
От: любимец

Замери вътрешния тръбен датчик При нужда смениго и виж как щее?

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 23 Юли, 2012 - 20:54:00
Гост

ОТСТРАНЕН

Мерих датчиците и на входящия въздух и тръбния и двата показваха 11 килоома и затова не съм ги сменявал. Може ли от дистанционното да се спре вентилатора нацяло да се върти. Според мен не би трябвало да може ама знам ли вече се чудя какво стана.

Отправено: 24 Юли, 2012 - 10:04:54
turboie

Постоянен участник
От: любимец

След като е работил и си я размърдал огледаи платката за студени споики разхлабени връски букси Ако има захранване на трите клеми на вентилатора значи мотора е заминал а ако няма захранване на трите клеми явно е проблем в оправлението на мотора ама при различните модели е изпълнено различно Виж също мотора дали е с дачик на хол и ако има дане е от него

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 24 Юли, 2012 - 16:55:18
Гост

ОТСТРАНЕН

Довечера пак ще го ровичкам дано да го открия че започва да ми писва вече.

Отправено: 25 Юли, 2012 - 15:50:01

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » климатик ELITE AS-12ER3 - ­ изключва [Страници (1)]