Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик Midea MSF1-12HR

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 на отопление не тръгва вентилатора на вътр. тяло
simons

Участник
От: Бяла

Климатика е монтиран преди година и работи добре през зимата, на охлаждане също работи добре, но когато го обърнах на отопление компресора тръгва, червеният светодиод свети, топлообменника на вътрешното тяло започва да пари и то доста, но вентилатора не се включва,
изключвам го от дистанционното , за да не прецакам компресора и чак тогава вентилатора се включва и продължава да обдухва топлообменника ,докато изстине.
Хванах се в тръбния датчик ,смених го - пак същата работа. Когато го прекъсна започват да мигат светодиодите за прекъснат датчик,значи микропроцесора го познава, но тази част от програмата която пуска вентилатора по време на отопление сякаш я няма, което ме навежда на мисълта за проблем в паметта.

Всичко записи: 97 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 05 Октомври, 2008 - 12:55:03
p1

Постоянен участник
От: Сливен

а колко време го чакаш да тръгне вентилатора след като се е стоплил топлообменника

Всичко записи: 378 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 05 Октомври, 2008 - 12:59:09
kolyo

Админ
От: Русе

simons , ако търсиш дъмп , кажи му номера.

Макар че и аз мисля че е от датчика, или от платката
Ако преместиш датчика на друго място кво ще стане ?

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 05 Октомври, 2008 - 13:31:13
simons

Участник

Не съм сигурен дали е това , но мисля че 3273 така пише на малко етикетче, но има и някаква малка платка с две интегрални схеми, изведена в малка кутийка.

Датчика го топлих с запалка, свързах два датчика в паралел , единия на мястото си , а другия между ламелите - все същата работа.

att-499ed8e89df14MSF.jpg

Всичко записи: 97 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 05 Октомври, 2008 - 13:41:57
joroklima

Постоянен участник

Това ти е ЕЕPROMа. Но не вярвам да е от нея. За проба можеш да изтриеш всичко от нея и я постави празна.
подчертал съм тази памет, защото тя прави проблеми, когато натрупа грешки и тя може да се изчисти и климатика да си заработи нормално.

att-499ed933013e5amet.jpg

Всичко записи: 461 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 05 Октомври, 2008 - 17:05:34
simons

Участник

Оказа се нещо много глупаво. Хрумна ми да проверя какво е съпротивлението на двете входни вериги на датчиците, защото когато прекъсна тръбния датчик, започват да мигат двата светодиода, но когато го дам накъсо - такова съобщение не ми излиза. Когато проверих тези съпротивления те се оказаха различни, а няма логика, защото двете входни вериги са напълно еднакви.
Започнах да проверявам едно по едно и стигнах до малък керамичен кондензатор 100 нано точно на входа на микропроцесора,даваше някакво съпротивление-махнах го и двете съпротивления се изравниха.
Днес отидох и сложих платката на климатика и всичко бе наред.
Благодаря на всички колеги за отзивите!

Всичко записи: 97 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 09 Октомври, 2008 - 20:50:39
kolyo

Админ

Климатик Midea MSF1-12HR - мига TIMER
От токовите удари през вчерашния ден като отидох в клиента, климатика му мигаше лампата TIMER... т.е мига от ляво на дястно 3-тата лампа.........Някой от колегите ако има диагностика за този модел, ще му бъда благодарен.
Rosen-F
Провери ли компресора и кондензатора му ?

att-499ed951d9b01MSF1.jpg

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 20 Февруари, 2009 - 17:24:18
propeler

Нов участник
От: Варна

първо пробвай нещо просто изкарай щепсела и го вкарай обикновено си мига така като има токов удар

Всичко записи: 12 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 26 Декември, 2009 - 02:30:44
kolyo

Админ

midea msf1-12hr
здрвавейте.климатика си работи безупречно но....не иска да включва от дистанционното.отначало започна да хваща все по отблизо и постепенно трябваше да допра дистанционното до самия климатик и да натисна поне 10 пъти докато включи а сега вече отказа напълно.
да уточня че проблема не е в дистанционното тъй като имам 2 еднакви климатика и двата си работеха с двете дистанционни независимо кой с кое.попрочетох тук за някакви платки но незнам ако успея да стигна до тая платка какво трябва да гледам.предполагам че няма нищо изгоряло тъй като проблема не стана от веднъж а постепенно.
ще съм благодарен ако някой има нещо навпредвид да сподели
grigor7803
Откачи куплунга на малката платчица, която е на горната снимка и пак пробвай
Ако не се оправи смени приемника
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=2&topic=52

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Октомври, 2010 - 19:02:57
bgjoro

Нов участник

kolyo ,здравей!Може ли да обясниш малко по-подробно от какви магазини пазаруваш тези черните инфра датчици за приемниците на дистанционните на климатиците,за всички марки ли стават и какви мостчета трябва да свържа на платката.Имам вътрдешно тяло от шарп уиндом с липсващ датчик, на едно sanyo също липсва,спомням си че на датчика пишеше сони и беше в метална капсула.Благодаря предварително.

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Юли 2010 : Отправено: 22 Октомври, 2010 - 21:50:17
kolyo

Админ

Общо взето ги има по магазините
А за свързването - трябва да намериш къде са + и - и ако се налага да кръстосаш изводите

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Октомври, 2010 - 22:30:08
komplekt

Нов участник

Инфра ред ресиверите ги има почти във всеки м-н за електронни компоненти. 40 и 50 kHz. Напоследък редовно сменям.

Всичко записи: 18 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 23 Октомври, 2010 - 08:08:55
bgjoro

Нов участник

Благодаря за бързите отговори,ще взема повечко за да мога да налучкам плюса и минуса.

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Юли 2010 : Отправено: 23 Октомври, 2010 - 08:12:50
кристина

Нов участник

Климатик midea msf1-12hr
Здравейте някой може ли да ми даде информация за климатик midea msf1-12hr нищо не мога да намеря за него в нета.Колко харчи на месец за отопление и охлаждане трябва ли да го спирам и някакво мнение за него.Благодаря предварително.

става само за вентилатор така ли

ако го ползвам на около 26 градуса, а стаята ми е 22 квадрата

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Ноем. 2011 : Отправено: 28 Ноември, 2011 - 18:59:40
siso92

Участник

Това чудо на китайската техника го няма от 5-6 години."Харчи" около 1200 вт на студено и 1300 на топло.На Р22 е и работи при -20гр., за разлика от новите китайци на 410, дето клякат около 0та. Един от последните добри модели на Мидеа е. Колко ток ще плащаш зависи от желаната температура и спецификата на помещението, но знай, че в момента икономичен(класА) означава не ефективен(става само за вентилатор), ако не е 2000 лв за нов или някой японец втора ръка за 1000рка. Дали да го спираш-спирай го, ако няма да си повечко време в помещението и не е под -10 гр.
Не че разбрах написаното...Това е конвенционалка,аз не бих го спирал,само ако е -10 и надолу градуса,вали сняг или мъгла с минусуви температури,щото ще стопли вдуги ден(също и инверторните),ще работи продължително,ще се заскрежава и няма да е ефективен.Ако зимата е топло-що да го включваш(като днес),като е включен и достигне зададената Т или ще я подмине(и ще зачервиш бузките) или ще изключи(и вентилаторът на вътрешното тяло също),а в по лошият случай ще работи само вътрешния вентилатор и ще ти вее неприятно.Задай правилно въпрос,та да ти отговоря.
Дали ще го настроиш на 22 или 26 се тая,зависи от вътрешния датчик,в смисъл-сложен на 26,а държи 22гр;сложен на 22 и държи толкова(но не и за този климатик или ако вън не е +10 градуса).Сложи го на 22-24 и максимален вентилатор,че ти е голямо помещението и при ниски температури ще вижда много зор,ако не си с изолация и топли комшии.
Прецени си сама,ток все ще плащаш и да го спираш и да не го спираш.Аз не спирам само,ако вън е много студено,вали сняг или има мъгла+отрицателна температура.Ако търсиш нисък разход, трябва да се бръкнеш за инверторна машина и то не от 1000 лв (за нов), а към 2000 и нагоре лв.

Всичко записи: 57 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 28 Ноември, 2011 - 19:31:22
кристина

Нов участник

здравейте, може ли някои да ми каже как да нагласям таймера този климатик
няма нищо общо с другите

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Ноем. 2011 : Отправено: 07 Декември, 2011 - 18:25:56
siso92

Участник

здравейте, може ли някои да ми каже как да нагласям таймера този климатик
няма нищо общо с другите
Трябва да имаш копчалък-таймер оф,което е през 1/2 час.Натискаш го няколко пъти(климатикът работи) ,докато набереш 6,5 например(климатика изпивква,след като спреш да натискаш-ДУто е подало сигнал) и след 6,5 часа ще ти се изключи климатика.За включване-докато климата е изключена натискаш няколко пъти до времето след което искаш да се включи.И при двата случая ще ти светне жълта лампичка на климатика.Има и функция "слип"-минава на ауто вентилатор намаля или повишава с 2 градуса(на час по един гр.) зависи дали е на отопление или охлаждане и след 6-7 часа се изключва,ама не съм сигурен за тая мидея,дали изключва,някой модели-да,но кои бяха...Пробвай.

Всичко записи: 57 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 07 Декември, 2011 - 21:18:31
кристина

Нов участник

blagodarq

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Ноем. 2011 : Отправено: 07 Декември, 2011 - 21:51:10
kolyo

Админ

Климатик Midea MSF1-12HR - Мига Timer
Здравейте, днес посетих горепосочения климатик с оплакване че климатика спира когато си иска и започва да мига таймера (жълтия) диод. Интересното в разказа на жената е, че климатика вечер се спира от дистанционното но не от мрежата, и на сутринта го намира в мигащо положение. Рестартира го от таблото с предпазители, след което климатика заработва нормално, работи няколко часа (може и цял ден) и бум пак забива и започва да мига жълтия диод. Всичко като работа на климатика е нормално, достига темп. изключва, спира перката с компресора, стартира на разлика на температура, фреон има и т.н.
Ако някой се сети за нещо нека сподели. Поздрави!
BulStore

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Юли, 2013 - 00:01:49
Bat Lyubo

Постоянен участник

Компресорът!

Всичко записи: 377 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 25 Юли, 2013 - 07:43:35
BulStore

Участник

Благодаря!

Всичко записи: 75 : Дата на рег-ция: Яну. 2013 : Отправено: 25 Юли, 2013 - 09:20:25
vi4y

Нов участник

MIDEA MSF 1-12HR - Не приема команди от ДУ
Дистанционното работи с друг климатик.Климатика тръгва само от бут. AUTO на вътр. тяло.
На входа на процесора идват поредица от имп. при натискане на бутон от ДУ. Напрежение 5в. и 12в. ги има.

Откачих куплунга на малката платка - няма промяна

Всичко записи: 36 : Дата на рег-ция: Апр. 2009 : Отправено: 03 Декември, 2014 - 10:05:13
kolyo

Админ

Изкърти сервизния бутон и пак пробвай

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 03 Декември, 2014 - 10:25:02
vi4y

Нов участник

Отпоих бутона няма промяна.Няма логика да е от него защото при натискане реагира.Попаднах на едни универсални платки http://apogee99.com/index.php?main_page=index&cPath=9_57 ползвал ли си.

Всичко записи: 36 : Дата на рег-ция: Апр. 2009 : Отправено: 03 Декември, 2014 - 13:23:03
p1

Постоянен участник
От: Сливен

Тези платки нява да ти свършат работа. Ще трябва да сменяш и мотора на вентилатора. Отделно имат един фабричен дефект.
Пробвай да махнеш всички кондензатори по пътя на сигнала до процесора.

Всичко записи: 378 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 07 Декември, 2014 - 21:54:46

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик Midea MSF1-12HR [Страници (1)]