Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик Dynamic GF-18RE - трупа ­ лед

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Не саморазмразява добре и замръзва
Валентин

Нов участник

Преди да напиша това почетох във форума подобни въпроси, но за съжаление не решават моя въпрос.
А той е : знае ли някой за този стар модел какви са датчиците на въздуха и на тръбата на вътрешното тяло?
На моя при стайна температура - (около 20-22 град. ) и двата датчика показват стойности от около 20 Килоома. Възможно ли е това след като доколкото разбирам стойностите са около 10К или 5 К.
Също така пробвах да му сложа датчици 10 К от друг климатик - резултата : въобще не тръгна на отопление!
Доколкото аз разбирам-проблема е или че включва по-рядко на Defrose, или пък му е малко времето за Defrose, когато включи.
Опита показа, че в режим Defrose работи около 10 мин., а за да влючи в този режим, мина повече от 30-35 мин.
Ако някой знае нещо нека ме посъветва! Предварително благодаря!!!
Ето и една картинка, как е тук. Рових се из форумите но не намерих такъв начин на свързване т.е. двата датчика са свързани към маса.

att-4974a61175b54GF18.jpg

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 13 Октомври, 2008 - 17:57:00
kolyo

Админ
От: Русе

Датчиците са 20 к

в режим Defrose работи около 10 мин., а за да влючи в този режим, мина повече от 30-35 мин.
идеално си работи

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Октомври, 2008 - 18:00:41
Валентин

Нов участник

А някой знае ли в този модел има едно ключе - THRMO и on и off.
За какво е ??

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 19 Януари, 2009 - 17:30:21
lichkata

Редовен участник
От: Горна Оряховица
това ключе е за режим охлаждане

Всичко записи: 139 : Дата на рег-ция: Февр. 2006 : Отправено: 19 Януари, 2009 - 18:11:01
Валентин

Нов участник

Искаш да кажеш че като е on климатика работи само на охлаждане ?

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 19 Януари, 2009 - 19:44:44

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик Dynamic GF-18RE - трупа ­ лед [Страници (1)]