Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик HAIER HSU-12HN03/R1 - ­ компресор

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Какво е съпротивлението между намотките ?
Фклима

Нов участник

Привет на всички колеги.
Имам следния проблем. Компресорът на тази машина тръгва за 15-30 сек. и изключва. Няма запушване по системата, не е пусков кондензатор както и термозащита. Няма пробив към корпус. Съмнявам се за пробив м/у пускова и работна намотка. При пуск на компресора ампеража е 22А вдига до 24.9А и компресора изключва.
Някой може ли да ми каже съпротивлението м/у намотките на този модел компресор, пусков и работен ток.
Благодаря предваритерлно.

Всичко записи: 19 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 17 Октомври, 2008 - 12:54:46
kolyo

Админ
От: Русе

Работния ток не го ли пише на табелата на външното тяло
www.neighbourconstructions.co.uk/OLDWWW/PDF/Haier/Wall%20R407C/Wall(R407C)_Plus_Datasheet.pdf
HSU-12HN03/R1
MAXIMUM RUN CURRENT Cool/Heat 6.5/6.3A
FUSE SIZE 10A

Щом бушона е 10 А , значи и пусковия ток ще е някъде там.

Замери тока на работната и на пусковата намотка и ги сравни
Токът на пусковата трябва да е по малък от тока на работната.

Всичко записи: 11473 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Октомври, 2008 - 13:06:00
p1

Постоянен участник
От: Сливен

а като шум в момента на тръгване как е.да не би да затяга и затова да ти вдига тока.все пак е ХАЕР

Всичко записи: 379 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 17 Октомври, 2008 - 23:07:12
turboie

Постоянен участник
От: любимец

ами замери съпровитивлението между всяка намотка и маса.ако е здрав компресора може да е от платка сменяй при нужда ако имаш такава разбира се.
все пак тя следи и командва компресора.

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 18 Октомври, 2008 - 14:55:33
Фклима

Нов участник

Не е платка, защото при пускане със пробен кабел на самостоятелно захранване реагира по същия начин. Мерил съм и за пробив към корпус. Не е там проблема.
За шум, не мога да кажа, че има нещо нестандартно. Общо взето може да се каже, че заработва тихо. и наистина тръгва, защото вдига налягане.
При пускане на компресора прави някъде около 22 до 24А, работи около 10-15сек. без да свали ампеража и изключва. Всъщност стига до към 24А и когато започне да сваля ампеража-изключва на около 21-22А.
Имам съмнения за вътрешен пробив на намотка.
Ако се е случвало това при някого, моля да сподели дали има нещо общо с това което съм описал.

Всичко записи: 19 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 18 Октомври, 2008 - 18:03:14
p1

Постоянен участник
От: Сливен

за да си сигурен на сто процента най добре разкачи тръбите на компресора и го пусни самостоятелно.ако се държи по същия начин значи е за боклука.до сега само един компресор ми тръгваше тихо и изключваше кликсона след 5-10 сек.

Всичко записи: 379 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 18 Октомври, 2008 - 22:25:16
Фклима

Нов участник

Благодаря колеги. Ще пробвам и този вариант да разкача компресора.

Всичко записи: 19 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 19 Октомври, 2008 - 01:59:33

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик HAIER HSU-12HN03/R1 - ­ компресор [Страници (1)]