Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик OSAKA KFR-35GW - грешки

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Фклима

Нов участник

Здравейте колеги. Имам проблем с OSAKA KFR-35GW
При пускане на какъвто и да е режим, започва една цветомузика по дисплея. По таблицата за грешки означава, че не работят датчиците и мотора на вентилатора. Моля за напътствия къде да търся причината.
Възможно ли е да е изгорял мотора на вентилатора и оттам да идва проблема. Филтрите на този климатик бяха като персийски килим. Според мен не бяха мити от година.

Всичко записи: 19 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 19 Октомври, 2008 - 09:23:27
СТОЯН

Постоянен участник
От: Бургас

Провери напреженията на платката.Имаш ли 5 и 12 v.Ако е мотора ще мига 3 пъти.

Всичко записи: 250 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 19 Октомври, 2008 - 10:57:21
Фклима

Нов участник

Значи при подаване на сигнал започва едно голямо мигане на светлините. Първо започват 21,28 и 29. След това 24 и Power. След това 22,28 и 29, пак 24 и Power, след това 24, 28 и 29 и накрая единия път имаше 6 премигвания, другия път 3 премигания. След като мине теста всичко замира и престава да приема команди от дистанционно и сервизен бутон за известно време. Не тръгва нищо. Нито вътрешно нито външно тяло.
Имах подобен проблем с една МИДЕЯ и при нея се оказа, че буксата за мотора на турбината имаше лоша връзка. Затова си мисля, че може да е проблема в мотора.
Здравейте колеги. Кажете ми къде трябва да имам 12V. На входа на импулсното имам 322V а на изхода 5V. Отстрани на OMRON-а има две съпротивления под които платката е доста опушена и намирисват. Също така намирисва и импулсното което под TOP221P е малко поопушено.
Моля за насоки и съвети!

Всичко записи: 19 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 20 Октомври, 2008 - 09:06:08
kolyo

Админ
От: Русе

http://www.tehcomservis.com/forum/topic.php?forum=2&topic=268

att-48ff5ac7983321061.jpg

Всичко записи: 11469 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Октомври, 2008 - 19:54:31
Фклима

Нов участник

Точно там ми дава 5V.

Проблемът е разрешен с подмяна на импулсното захранване !

Всичко записи: 19 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 22 Октомври, 2008 - 19:57:43

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик OSAKA KFR-35GW - грешки [Страници (1)]