Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик National CS-G28K-W - ­ грешка Н11

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Как да си изчистя грешките
crank

Нов участник

Здравейте,
климатика нямаше ръководство за ползване, а предвид и модела му сигурно и да имаше щеше да бъде на японски... Моля някой, който познава модела и има ръководство и на сходен модел , но на английски/немски/руски/български език да го сподели с мен!

Грешките са,че на фронт панела на климатика постоянно примигва индикатора за филтъра/така ми го преведоха Ваши колеги от друг форум/, филтрите ги изчистих, но незнам как да забърша и грешките записани в паметта. При изключване на климата и натискане на бутончето от дистанционното за самодиагностика се показва грешка "Н11", която както вече разбрах е за липса на комуникация между вътрешно и външно тяло, но допускам, че е неизчистена такава, защото клима-та си работи без забележки/освен светлинни/.Тази грешка се активира само за около 5 секунди и после изгасва от сегмента.
Предварително благодаря за помоща!

Климатика работеше повече от месец без тази светлинна аларма. Интересува ме какво значи, причини и начини за отстраняването Й , и изчистване от паметта. Който знае - да заповяда!

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 30 Октомври, 2008 - 22:50:02
fujitsu

Постоянен участник

crank
изключи си климатика за 15 мин от контакта. Ако не престане да мига недей повече човърка за няк'во диотче...

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 31 Октомври, 2008 - 09:28:56
crank

Нов участник

Изключих климатика от ел.мрежата за повече от половин час - ефект никакъв.
Мерси за идеите.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 31 Октомври, 2008 - 20:47:50
kolyo

Админ
От: Русе

Пробва ли с бутон reset на дистанционното ?

По пронцип на Панасониците се влиза в сервизен режим с натискане за 5-10 сек. на сервизния бутон на вътрешното тяло.

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 31 Октомври, 2008 - 21:04:19
fujitsu

Постоянен участник

Климатик National японски втора употреба с траф за 100V(или 110V), но не запомних модела. Извикаха ме да го монтирам. След монтажа при пускане всичко заработва, но след 5 сек. спира вентилатора във външното тяло, вдига до 14 бара. Стъмни се и затова не съм проверявал нищо. Ако имате някакви идеи моля споделете...

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 30 Ноември, 2008 - 21:28:35
Aleksandars

Редовен участник
От: Пловдив

Имаш проблем с управлението на външния вентилатор... Оправя се, но то човек който разбира от електроники. Иначе, трансформатора е на 100 V.
Ако можеш, виж модела и пиши.

Всичко записи: 173 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 03 Декември, 2008 - 19:12:55

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик National CS-G28K-W - ­ грешка Н11 [Страници (1)]