Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник Electrolux ERD 2343 - ­ събира вода

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Pako

Нов участник

Хладилник Electrolux ERD 2343 (C 235) - събира вода
Зравейте, за първи път пиша в този форум, но се надявам да получа съвет
Хладилника е на 3 години, но от известно време ( може би от 1-1.5 години) събира доста вода - често по тази причина продуктите мухлясват.
Хладилника е с камера-фризер + долна част - за ежедневно ползване - с плюсова температура - която има система за саморазмразяване.
Направил съм това което е по предписание - оставил съм място зад хладилника за вентилация, почистил съм тръбичката за отцеждане на водата, вкарваме само опаковани храни, не е изложен на слънце или до топлещ уред......
и въпреки това постоянно е в капки, и храните и съдовете вътре постоянно кондензират.
Моля дайте ми някакъв акъл... защото нямам представа - това нещо просто ли е .. или е за ремонт хладилника?

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Ноем. 2008 : Отправено: 02 Ноември, 2008 - 17:09:48
kolyo

Админ
От: Русе

В какво положение държиш термостата ?
На задната стена на хладилното отделение има ли лед или само капки вода ?

Всичко записи: 11472 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Ноември, 2008 - 17:25:05
Pako

Нов участник

термостата-копчето за степента на замръзяване го държим на 3 сега а през лятото понякога и на 4....

а за капките по задната стена на хладилника - да понякога замръзват, но за кратко - после хладилника ги разтапя отново....

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Ноем. 2008 : Отправено: 02 Ноември, 2008 - 20:03:45
hladnia

Редовен участник

но от известно време ( може би от 1-1.5 години) събира доста вода - често по тази причина продуктите мухлясват.

Как е уплътнението да не е скъсано ,врата провиснала ( не затваря хубаво), влажно помещение.

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 02 Ноември, 2008 - 20:08:06
Pako

Нов участник

здрасти пак,
не не е скъсано уплътнението...
вратата не е провиснала, и не е влажно в помещението....
от както е купен хладилника не му се е случвало нищо - което да може да го повреди...

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Ноем. 2008 : Отправено: 02 Ноември, 2008 - 22:50:51
kolyo

Админ
От: Русе

Pako , единственното място от което може да влезе влага е вратата
Провери още веднъж уплътнението

Всичко записи: 11472 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Ноември, 2008 - 23:27:52
qsen

Участник
От: Варна

Pako Обърни внимание имаш ли капки вода вътре в хладилното помещение на тавана и пиши.

Всичко записи: 86 : Дата на рег-ция: Яну. 2007 : Отправено: 03 Ноември, 2008 - 21:32:36
modac

Супер участник
От: София

Погледни отзад на хладилника.Върху компресора има пластмасова тавичка,в която се оттича водата от хладилното помещение посредством маркуч.Най-вероятно в края си маркуча е запушен с боклуци и водата,която би трябвало да се оттича си седи горе в хладилното помещение и прелива

Всичко записи: 588 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 04 Ноември, 2008 - 18:58:12
Дани___Д

Редовен участник
От: Видин

Защо не измериш температурата в хладилника.

Всичко записи: 173 : Дата на рег-ция: Ноем. 2006 : Отправено: 04 Ноември, 2008 - 20:37:20
hladnia

Редовен участник

от както е купен хладилника не му се е случвало нищо - което да може да го повреди..
Така всички казват но повечето от клиентите поставят бутилките на вратата не от към пантите и вратата провисва .
Веднъж появи ли се мухъл (бактерии) хубаво почистване.

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 04 Ноември, 2008 - 21:08:39
Pako

Нов участник

Здрасти пак на всички, благодаря за мненията - отговорите ми по ред:

- огледах хладилното помещение - няма капки на тавана
- огледах подробно уплътненията - няма пролуки
- тръбичката отзад - някой ми беше казал да я погелдна - и я прочиствах с пастмасовото инструментче на хладилника - но не беше запушена --- единствено не съм пробвал да налея вода в улея и да видя дали излиза отзад....
- относно температурата - не съм я мерил, но капките - ту замръзват - ту се размразяват...

съжалявам че не съм много наясно и не ви го описвам достатъчно - можеби

и пак - ситуацията е следната....
събира се вода на гърба, което вероятно е нормално,
но освен това има доста конденз - около зеленчуци, хляб и други опаковани продукти..... струва ми се че не е редно....

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Ноем. 2008 : Отправено: 06 Ноември, 2008 - 23:34:02
ESO

Нов участник

Ако хладилника е в студено помещение,не се чуди.Лятото работи супер,но като стане хладно/студено/се появява този конденз

Всичко записи: 25 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 07 Ноември, 2008 - 11:44:09

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник Electrolux ERD 2343 - ­ събира вода [Страници (1)]