Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик SAMSUNG AQV-12FC - ­ тресе

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Външното тяло се тресе при определени обороти на компресора!
pencho1963

Нов участник

Здравейте, климатика е монтиран преди четери месеца.
Става вапрос за следното:
Когато достигне зададената температура, компресора започва да намалява оборотите и малко преди да изключи тялото изпада в механичен резонанс и започва да се тресе с невероятен шум.В обратния случай, когато увиличава оборотите, вибрациите са за много кратко време и по-тихи.Подлагах на външното тяло няколко вида тампони, но без резултат.
Дали заводски компресора не е балансиран добре, и ако е така имали начин да се отстрани проблема ?
Някякви идеи!

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Авг. 2008 : Отправено: 09 Ноември, 2008 - 20:50:38
turboie

Постоянен участник
От: любимец

погледни тръбите на четирипътниа вентил понякога отдолу допират една до друга и се чува странен звук.
ако не е от тръбите, то да е от компресора също е възможно при определени обороти да се получи резонанс на хлабави връзки по корпуса на вънщното тяло.
погледни също и крановете на ниско и високо дали болтовете с които са стегнатати са достатъчно затегнати, понякога и от тях се чува странен звук. еее успех.

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 09 Ноември, 2008 - 21:57:07
hladnia

Редовен участник

то да е от компресора също е възможно при определени обороти да се получи резонанс на хлабави връзки по корпуса на вънщното тяло.

Понякога корпуса на компресора допира до тялото и дрънчи ужасно
Нивелиран ли е добре ,стойките ако не са плътно до стената ?

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 10 Ноември, 2008 - 19:02:56
pencho1963

Нов участник

Нивелиран е, и стойките са здраво хванати към стената.
Компресора е добре изолиран и не опира никаде.
Тампоните са здрави, болтовите на крановете са стегнати.
На всичкото отгоре , клиента се оплаква че не топли добре (при положение че навънка температурата е +).
Не съм правил никакви измервания (налягане в системата, ток на компресора) ,но започвам да си мисля, че може да има връзка м/у двете неща.

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Авг. 2008 : Отправено: 10 Ноември, 2008 - 19:28:52
krika

Нов участник

Здравей колега , имам богат опит с тази марка и той ми подсказва , че най-вероятно е изтекъл фреон.
Замери налягането и ако има пропуск го търси по четирипътния вентил , най-често проблема е там. Успех!

Всичко записи: 32 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 10 Ноември, 2008 - 20:20:37
pencho1963

Нов участник

Благодаря на всички за помоща! Ще направя измерванията и ще пиша за резултата.

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Авг. 2008 : Отправено: 10 Ноември, 2008 - 20:51:46
TDT

Нов участник

Смени Тампоните на компресора и сложи от MIDEA и си готов.И аз имах такъв проблем.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Септ. 2009 : Отправено: 14 Ноември, 2009 - 10:53:31
Гост

ОТСТРАНЕН

На всичкото отгоре , клиента се оплаква че не топли добре (при положение че навънка температурата е +).
Не съм правил никакви измервания (налягане в системата, ток на компресора) ,но започвам да си мисля, че може да има връзка м/у двете неща.
Колега чудя се как монтирате тия климатици и не си правите труда да замерите налягане и ток.

Отправено: 14 Ноември, 2009 - 21:44:08

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик SAMSUNG AQV-12FC - ­ тресе [Страници (1)]