Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик OSAKA CH-17-JV - бръмчи

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

budisimo

Нов участник

Имам една ОСАКА CH-17-JV конвенционален, аварира компресора, беше в гаранция
с голям зор го смениха но сега много вибрира външното тяло и бръмчи силно,
когато го разкачиха и го взеха да го ремонтират не запушили отворите и един месец стоял така, сменили компресора донесоха го сложиха го тръгна и те си тръгнаха, до вечерта се заскрежи целия обръща за размразяване но не може да се размрази изобщо,
пак доидоха свалиха го и го отнесоха, после ми казаха под секрет че от това дето е бил отворен са се запушили капилярите/тънките тръбички/ от влага която е навлезнала в киматика, сега този шум от външното тяло /имам чувството че компресора се товари/ дали не е от тази тръбички да не са ги отпушили както трябва, казаха че всичко били сменили станал бил като нов, но силно бръмчи,
някой ако има идея какво да правя да каже, гаранцията изтече.

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Ноем. 2008 : Отправено: 14 Ноември, 2008 - 18:29:05
kolyo

Админ
От: Русе

По принцип когато изгори компресор е най добре да се сменя целия климатик.

Всичко записи: 11470 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Ноември, 2008 - 18:33:30
p1

Постоянен участник
От: Сливен

а ти как го прие тогава климатика след ремонта като имаш забележки.
kolyo този модел си заслужава да се отремонтира.до сега на окъсил компресор не съм попадал.правят два други проблема които не вредят на хладилната част.
ех защо всички климатици не бяха като тях

Всичко записи: 379 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 14 Ноември, 2008 - 23:04:22
СТОЯН

Постоянен участник
От: Бургас

Вземи го отвори щом не е в гаранция.Виж някъде нещо да не опира.Има една скоба до ресивера може да е хлабава.
Нищо чудно компресора изобщо да не е сменян.

Всичко записи: 250 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 15 Ноември, 2008 - 08:44:03
budisimo

Нов участник

Тези дни ще го отворя,но миналата седмица му сложих тампони на външното тяло,и не можах да му сваля капака много близо до тавана са го монтирали,за компресора ми се обаждаха от централната база бургас да ме питат дали е изгорял компресора,и казаха че ще пратят, много се забави ремонта,миналата седмица му сменихме голямата гайка че я видяхме спукана,имаше сълза от масло доляхме му 300 грама фреон,понеже налягането беше 3атм. при външна темп. 25 градуса на студено включен,след като го доляхме, на топло вдигна до 29атм. спадна на 22.5 и така задържа добре ли е,но брънченето не се е изгубило ще го отворя да го огледам хубаво.Вънщното и вътрешното тела са на едно нивотръбите са почти хоризонтални,някои казват че не е добре така.

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Ноем. 2008 : Отправено: 17 Ноември, 2008 - 18:21:43
budisimo

Нов участник

Днес отворих външното тяло на климатика,да видя за бръмченето,към дъното има една тръба от филтъра към компресора хваната с скоба игумичка притегнах я след това филтъра беше овит с киче/тънко/ сигурно е сложено да не допира филтъра до циндрично тяло закрепено към компресора с големината на филтъра,но те се допират като ги раздалеча бръмченето изчезва,кичето го извъртях беше протрито м-у двете тела раздалечих ги 5-6мм и брума изчезна компресора си работи тихо,сложих му и две гумени шайби в горната част на тампоните,че имаше луфт,това тяло дето е закрепено към компресора как се нарича и то явно върви с компресора ,боядисано е черно като него.

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Ноем. 2008 : Отправено: 28 Ноември, 2008 - 20:27:45

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик OSAKA CH-17-JV - бръмчи [Страници (1)]