Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик MIDEA MSB-12hr - ­ турбина

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 как да спре вътрешното тяло да духа ?
stonik

Нов участник

За Мидеа msb12hr - как да спре вътрешното тяло да духа ??
Много моля може ли да се направи нещо, че по -тъпо нещо не бях виждал,т.е.
При зададени 24 гр. , след като ги достигне, външното тяло изключва , а вътрешното върти та се къса и започваш да изтиваш от карката.Модела е от 2003 год.
На ден го включвам и изключвам сигурно 1000 пъти.
Аз съм от Пловдив и ако някой може да го поправи ще му бъда много благодарен,естествено срещу заплащане.
Сега е на 22 гр.Външното работи около 1 минута и спира,а вътрешното работи след това около 2 минути, но така ми е студено в стаята.Ако го направя на 24 градуса вече вътреното изобщо не спира и става едно течение та се не трае.
Имам и един втора употреба на 12 години-той като спре външното и след 15 секунди спира и вътрешното е това е климатик.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Ноем. 2008 : Отправено: 29 Ноември, 2008 - 15:22:58
kolyo

Админ
От: Русе

Погледни дали спира външния вентилатор по време на работа на компресора.
Ако не спира значи датчика на изпарителя е повреден.

Нищо му няма на климатика

Какво означава:
heat exchanger sensor
stonik
Тръбен датчик ( датчика на изпарителя или кондензатора )

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 29 Ноември, 2008 - 18:43:11
siso92

Участник

Stonik, вътрешното спира на дефрос или като си достигне температурата /но да е по-топло вън или на ниска зададена температура/.Иначе докато духа топло е на зададено ниво на вентилатора, а като изсключи външното, вътре само намаля оборотите на вентилатора.Нищо му ,така са.
Имам две Мидеи, едната още като започне размразяване-изключва вентилатора на вътрешното, а другата като размразява духа вътре, спира чак като обърне да загрее вътрешното - е това е дразнещо, ама е такава.
Обърни го да духа на майнтата си и така.

Всичко записи: 57 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 29 Ноември, 2008 - 18:54:17
stonik

Нов участник

Изобщо не намаля оборотите и дори на най-ниската степен на вентилатора пак е лошо. Според мен е купен дефектен

Не е ли точно тръбния датик този който спира турбината да духа и примерно да се премести някъде този датчик за да я спре по-бързо

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Ноем. 2008 : Отправено: 29 Ноември, 2008 - 19:38:10
fikret

Нов участник

Ако не регулира оборотите си вентилатора ,най вероятно има дефект в управлението на вентилатора.Но в такъв случай би трябвало да регистрира грешка.

Всичко записи: 13 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 29 Ноември, 2008 - 20:02:16
stonik

Нов участник

Грешка няма,той така си работи затова трябва да му променим нещо

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Ноем. 2008 : Отправено: 29 Ноември, 2008 - 20:41:42
kolyo

Админ

Ако имаше познат електрончик можеше да направи нещо.

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 29 Ноември, 2008 - 20:46:36
stonik1969

Нов участник

Климатик MIDEA MSB 12HR - Как да спрем турбината-студена циркулация?
Здравейте на всички.Това е важен въпрос на който трябва да се намери решение или да се маха климатика.Значи има универсални платки, на които в описанието пише защита от студена циркулация. Може ли да се постави на моя климатик и да стане като другите? Мотора на турбината е с дачик на Хол. Ето
http://apogee99.com/index.php?main_page=index&cPath=9_57

Аз съм писал отдавна ,но сега има платки и се чудя дали с някоя от тях може да стане.

Ами аз в Пловдив обикалях ,питах всеки вика "Не може"
Слагах и съпротивление на тръбния датчик, но нещо се бъка работата май на компресора и то пак не стана.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Ноем. 2014 : Отправено: 14 Ноември, 2014 - 21:48:29
kolyo

Админ

По лесно е да се преработи твоята платка отколкото да се монтира нова.

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Ноември, 2014 - 21:50:42

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик MIDEA MSB-12hr - ­ турбина [Страници (1)]