Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник Hotpoint FF175B

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Включва при +3 градуса в фризерната част
Pawel

Постоянен участник
От: Шумен

Здравейте, отново колеги. Хладилника който ми докараха си работи, включва и изключва, но ме притеснява това, че като изключи на -22 гр. в фризеранта част, после включва чак когато температурата достигне около +3гр. в фризерната част. Кофти работа защото продуктите се размекват. Смених датчика с друг, но проблема си остана същия. Бих се радвал, ако някой някой ме насочи къде да търся проблема.

Всичко записи: 368 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 09 Декември, 2008 - 19:32:35
Silves

Редовен участник
От: В.Търново

Замери нагревателя дали не е изгорял, или да му е паднала мощността. Този модел е "Frost Free", контролира се охлаждането в плюсовата част посредством клапа, нали? Какво се случва в нея, докато фризера "изкачва" до тези +3гр.?

Всичко записи: 135 : Дата на рег-ция: Авг. 2008 : Отправено: 09 Декември, 2008 - 23:04:49
Pawel

Постоянен участник
От: Шумен

Колега, проверил съм нагревателя, термозащитата и вентилатора. Но всеки елемент си е нормални стойности. Когато хладилника изключи температурата в хладилната част е около 3 гр. А когато включи тя се повишава до около 9 -10 градуса. Клапата също е наред. Имам чувството, че проблемът се крие в платката. Но незнам какво да търся по нея.

Всичко записи: 368 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 10 Декември, 2008 - 07:58:17

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник Hotpoint FF175B [Страници (1)]