Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик OSAKA CH-12-TNS

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Търся майстор
katq

Нов участник
От: Поморие

Здравейте.Имам следния проблем с климатик OSAKA CH-12-TNS
При стартиране климатика в режим отопление тръгва нормално при зададена по ниска температура от 22 градуса работи най-много 40 минути и спира да отоплява.
Ако му бъде зададена по висока температура 25 градуса достига до 23, спира компресора, спира и отоплението окончателно.
Работят само вентилаторите на външно и вътрешно тяло и повече не тръгва режим отопление, докато в режим охлаждане работи нормално.
Какви могат да бъдат причините за този проблем? Благодаря предварително.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 13 Декември, 2008 - 18:32:01
niki_kolev77

Участник

Прегрява компресора и му изключва термичната защита.По добре потърсете кфалифицирана помощ преди да стане по зле.
Не ползвайте климатика докато не се отстрани причината за прегряването за да си спестите евентуални по големи разходи за смяна и на компресора

Всичко записи: 59 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 13 Декември, 2008 - 18:46:57
katq

Нов участник
От: Поморие

Благодаря за отговора.Чудно ми е ако компресора прегрява каква може да бъде причината за това.Бяхме извикали техници на Еко клима,но те само допълниха фреон след което си тръгнаха.Климатика работи около 20мин нормално и пак се върна в старото положение.
Моля някой от бургаския регион да ме насочи към техници които могат да диагностицират и решат проблема.Благодаря предварително.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 13 Декември, 2008 - 19:16:26
СТОЯН

Постоянен участник
От: Бургас

088 659 3910 - ремонт и профилактика на климатици Осака, бързина и гаранция
от ало Бургас-можеш да му се довериш

Всичко записи: 250 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 13 Декември, 2008 - 19:44:46

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик OSAKA CH-12-TNS [Страници (1)]