Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик EMERSON FC-S12HC

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Мигат и 3-те лампички
dimitroff

Нов участник

Имам климатик EMERSON fc-s12hc през лятото охлажда без проблеми, но зимно време след кратка работа изключва и повече не се включва, докато не се рестартира, когато всичко почва от начало.
Докато се изключва святкат и 3те му лампички и загасят заедно цялата мащина. Ако някой знае, да помогне.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 14 Декември, 2008 - 16:30:01
СТОЯН

Постоянен участник
От: Бургас

Смени му тръбния датчик и ще спре да мига.Мисля че е 5 килоома.Успех.

Всичко записи: 250 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 14 Декември, 2008 - 17:59:03
KOTOPA

Нов участник
Мисля че капилярките създават проблеми при този модел така че..........

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 19 Декември, 2008 - 21:01:32
kolyo

Админ
От: Русе

Климатик EMERSON FC-S12HC - вдига ­ голямо налягане и изключва
Климатика на отопление вдига до 33 атмосвери, вътрешното тяло вади 66 гр. работи 10 минути и изключва, почива 5-6 минути и се вклучва пак ,всяко следващо вклучване е по кратко от другите .
На охлаждане работи на 2-3 атмосвери за кратко и се изключва.
petkan

Всичко записи: 11470 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Октомври, 2010 - 23:36:42
ewgeny

Редовен участник
От: Варна

Щом и на охлаждане се изключва 99% капиляр. Минал съм през този филм, махай възвратния клапан, сменяй капилярката и живей.

Всичко записи: 130 : Дата на рег-ция: Март 2008 : Отправено: 03 Октомври, 2010 - 00:21:25
СТОЯН

Постоянен участник
От: Бургас

Кажи нещо повече преместен ли е,зареждан ли е.Малко прилича на пречупени тръби.Стар ли е .Профилактика правена ли е.

Всичко записи: 250 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 03 Октомври, 2010 - 21:10:03
petkan

Нов участник

Благодаря ewgeny
някои ще потвърдили това мнение и да я сменям капилярката.(Не съм сменял до сега но винаги има пръв път)

Климатика е на 6 години с R-22 , правена му е профилактика преди 3месеца, не е местен

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Окт. 2010 : Отправено: 05 Октомври, 2010 - 18:13:32
kolyo

Админ
От: Русе

климатик emerson FC-S12HC - не тръгва вентилатора на вътр.тяло
здравейте , аз съм клиент и искам да попитам климатик emerson FC-S12HC като го пусна на топло или студено външното тяло започва да върти вентилатора но вътрешния вентилатор не тръгва въпреки че испарителя достига температура около50 градуса плюс на топло и се охлажда при охлаждане.
Интересува ме моторчето на вентилатора дали е променливотоково или е постояннотоково ?
ddanny
Бутни турбината на ръка и виж дали се върти свободно
Мотора е променливотоков с кондензатор 1-2 uF , който обикновенно е запоен на платката

Всичко записи: 11470 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Март, 2011 - 08:18:59

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик EMERSON FC-S12HC [Страници (1)]