Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

хладилник Gorenje RK63391E - ­ спукан

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 спукана вътрешност
sheni

Нов участник

Здравейте, забелязах, че имам около 5см спукване в пластмасата на хладилника ми от вътрешната страна.
Това случвало ли се е на някой защо изобщо се е спукало ????

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 31 Декември, 2008 - 12:17:50
hladnia

Редовен участник

Това случвало ли се е на някой защо изобщо се е спукало ????
Пластмасата се пука по две причини
1.некачествена пластмаса която има пукнатини и просмуква влага ,която по късно замръзва и ледът нараства ,и избутва пластмасата .Пукнатината все повече се разширява .
2.Още при монтажа не залепено плътно пластмасата до изпарителя.
Може да се спре пукнатината като се изключи хладилника и се подсуши със сешоар и попълни фугата със влаго устойчив силикон .

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 31 Декември, 2008 - 13:04:05
sheni

Нов участник

А това със силикона дали ще разреши проблема ??? Мерси

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 31 Декември, 2008 - 14:03:16
modac

Супер участник
От: София

силикона ти е най-евтиния вариант

Всичко записи: 588 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 31 Декември, 2008 - 15:52:48
emilpavlov

Редовен участник
От: Варна

Модел на хладилника: Gorenje RK63391E, на 6 месеца.
Значи е гаранционен.Обади се в сервиза и или ще му подменят корпуса или ще го бракуват.

Всичко записи: 137 : Дата на рег-ция: Юли 2007 : Отправено: 31 Декември, 2008 - 19:23:41
kireto1

Нов участник

Хладилник gorenie RK63391E - дисплеят не работи
Здравейте на всички
Дисплеят на моят хладилник започна от извесно време да прекъсва (премига) когато вратата се отвори.
Предположих че кабела се е прекъснал на вратата и поръчах нов.Когато го смених.дисплеят изобщо не светна.
Сложих стария кабел и пак не работеше.Къде да търся проблема???
Сега хладилника работи но не знам дали ще направи необходимите градуси
Предварително благодаря

Занесох платката и дисплея на ТВ техник-каза че компонентите и на двете са здрави.Но след празниците ще дойде да замери на място.Но защо за едните клеми няма слот на хладилника?

att-53dbe2b58e36a3391.jpg

Всичко записи: 27 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 28 Декември, 2011 - 17:59:11
hladnia

Редовен участник

Занесох платката и дисплея на ТВ техник

http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?f=41&t=36168

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 14 Януари, 2012 - 10:13:35
kireto1

Нов участник

Хладилник gorenie RK63391E - Много рядко изключва компресора
Здравейте. От около месец забелязах че хладилника много рядко изключва.Днес го отворих за около 20 секунди за да прибера някои работи.
След няколко секунди се включи , и изключи след около 2 часа. Той е с дисплей, и там показва температурата. Тя винаги е +7, -18.
Всичко си изглежда нормално , само ме притеснява защо толкова много работи компресора???

Здравейте,
С хладилника възникна друг проблем.Зададената температура на хладилника на дисплея се променя сама.
4-5 пъти става на 9 градуса ,а днес го сварих на 6 градуса.Аз го възтановявам на 7.Всеки път когато го направя на седем ,изкарва 3-4 дена.
На фризера температурата не се променя

Всичко записи: 27 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 07 Декември, 2013 - 17:39:43
frick

Редовен участник
От: гр. Девин

хладилник GORENJE RK 63391 DE - не свети
Здравейте, колеги имам следния проблем: на клиента хладилника е GORENJE MODEL: RK 63391 DE с LCD дисплей , след няколко дневно отсъствие от в къщи е забелязал ,че дисплея на хладилника не свети ( не показва нищо), а хладилника работи постоянно , а температурите са ниски. Това най-вероятно е станало след спиране на тока, тъй като часовника на фурната е мигал, а това се получава след спиране на тока.
Колеги, някакви насоки за действия.

при включване в контакта лампата в хладилника светва, компресора тръгва след около 5 минути, но дисплея си остава както е бил и преди да се включи хладилника или никакви признаци на "живот" в дисплея.

Всичко записи: 246 : Дата на рег-ция: Яну. 2011 : Отправено: 01 Август, 2014 - 21:41:57
kolyo

Админ
От: Русе

Обикновенно тръгват като задържиш бутоните за 5-10 секунди

Всичко записи: 11470 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 01 Август, 2014 - 22:02:08

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » хладилник Gorenje RK63391E - ­ спукан [Страници (1)]