Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник Liebherr CTN 3153 - ­ флюс

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Има нещо като розово масло по заварките
Johnie Walker

Нов участник

Купих си хладилник либхер.Като го разопаковах в къщи видях, че отзад на мястото където една медна тръбичка влиза в тази черната "скара"(съединени са чрез някаква спойка) имаше нещо като розово масло.Та въпросът ми е някой знае ли дали това не е опасно за хората и за хладилника.Да се свързвам ли с гаранционните сервизи.
Пуснах хладилника и си работи нормално.Малко бучи де ама предполагам, щото не съм го нивелирал добре.
Благодаря предварително.
Уточнение: не съм го изпускал или каквото и де е друго.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 31 Декември, 2008 - 13:27:41
hladnia

Редовен участник

медна тръбичка влиза в тази черната "скара"(съединени са чрез някаква спойка) имаше нещо като розово масло.

Както го описваш това е от флюса при запояване и не опасно .
Опитай да го почистиш със гъба и вода ,изчакай докато съхне и ако се вижда сухо всичко е ОК.

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 31 Декември, 2008 - 14:05:09
modac

Супер участник
От: София

Абе хора що пипате(гледате) там дето не ви е работа.Сложи си бирата да се студи и не се занимавай с глупости

Всичко записи: 588 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 31 Декември, 2008 - 15:50:43
Johnie Walker

Нов участник

И още един въпрос.От вътрешната страна на гърба на хладилника се появи нещо като скреж.Това нормално ли е.Хладилника е с No frost.

Между другото една сутрин в 6 часа алармата за отворен хладилник се включи.Предполагам, че се е вдигнала температурата е хладилника и затова се включи, ама ми се струва ненормално.Възможно ли е да има връзка с по-горната тема за сълзящото масло.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 03 Януари, 2009 - 21:41:40
dp27

Нов участник

Tози модел е No frost във фризера.Нормално е в хладилника да заскрежава и след това да се саморазскежава като водата изтича през дренажния отвор.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 09 Януари, 2009 - 18:35:50

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник Liebherr CTN 3153 - ­ флюс [Страници (1)]