Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик MIDEA MSR5-12HRN1-QC2 - ­ не топли

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

tonydony

Нов участник

Купих си Мидея MSR5-12HRN1-QC2.Монтажа е кадърно направен.
В режим отопление при външна температура -1градус вътрешното тяло духа с температура 30 градуса. Това си е голяма трагедия, предвид рекламите за този модел.
Дали и при други е така, или този климатик е някакво тропическо изпълнение.
Моля за съвет.

Другия ми климатик е Осака 18 /слаган е преди 5г./ и температурата при духалката е около 42градуса. При пускането навън бе -2градуса, а в стаята около 14градуса.

никой ли не се е сблъсквал с тази Мидея? Дайте някакъв съвет?

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 31 Декември, 2008 - 14:55:18
Гост

ОТСТРАНЕН

Климатика е добър обаче трябва да работи постояннно малко е слабичък точно този модел и затова му трябва повече време да започне да топли нормално.

Отправено: 31 Декември, 2008 - 18:48:22
siso92

Участник

Тони,имам две Мидеи,може да са всякакви/тропат,тракат и вият,не включват,не изключват/,ама не са сваляли под 45 гр/миналата зима на външна -18гр/.Единият е в голяма стая и понякога/при висока влажност,ниска вътрешна и външна темп и тн/ му трябват няколко часа да отлепи /даже не изключва за тва време/.Ама като наеме ,духа с над 55 гр./страх ме е да не спука термометъра,ама го навирам до жалюзите,не на 5 см/.Та и моята мисъл е-да поработи и вдигне стайната темп.,и пак замери изходящия въздух.
Тая сутрин вътрешна 12 гр,след 5 мин работа му замерих изходящия-закова 50 гр.Викай сервиза.

Всичко записи: 57 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 03 Януари, 2009 - 23:50:43
М1так

Нов участник

купих си такъв климатик лятото MSR5-12HRN1-QC2 ,не ми се налагаше да го пускам на топло естествено ,но сега нещо не съм доволен от него при вътрешна температура 18С пускам го да работи на 29С и за час и половина прави 27С и започва да охлажда след това(духа студено,значително).
Идваха от сервиза и казаха ,че си работи нормално, ама на мен не ми харесва да ми стопли стаята (9.5кв.м.) и после да я изстуди.
ДАЛИ СИ Е НА РЕД КЛИМАТИКА ? ИМА ЛИ МУ НЕЩО ИЛИ ТАКЪВ СИ Е МОДЕЛА?

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 16 Октомври, 2009 - 23:11:33
hladnia

Редовен участник

прави 27С и започва да охлажда след това(духа студено,значително).
На какъв режим е поставен климатика (отопление или автоматичен )
Защото във някой инструкции излишно предупреждават за ефекта след като е повишена температурата над зададената започва да охлажда (почти всички тела са монтират до тавана а там температурата е най ВИСОКА)
Тези дни при повишена влажност (дъжд ,мъгла)
Външното тяло бързо се облежда и намалява топлообмена на въздуха и флуида
(фреона ) а повечето Мидеи са без външен датчик контролиращ размразяването .

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 17 Октомври, 2009 - 16:53:06
fujitsu

Постоянен участник

повечето Мидеи по принцип след достигане на зададената темп, продължават леко да обдухват. А ази 12ка не е ли малко голяма за тези
стая (9.5кв.м.)

???

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 23 Октомври, 2009 - 09:00:13
KostadinDimitrov

Нов участник

Midea MSR5-12HRN1-QC2 - не топли
Проблема е че не топли ? При външна температура -5 градуса не вдига повече от 25 бара налягане при работа за около 10-15 мин ?
Фреона е R 410a

не съм мерил температурата в стаята, но е около 15 гр

Всичко записи: 45 : Дата на рег-ция: Февр. 2009 : Отправено: 21 Декември, 2009 - 20:02:12
vaioo

Редовен участник
От: София

решението ти е да го оставяш да работи постоянно на ниски градуси като те няма в къщи-около 20 градуса, а като си в къши-вдигни си го на повече да ти е топло, защото при ниска външна температура-под 0 градуса рязко пада кпд на климатика и му е нужно значително по дълго време да затопли едно и също помещение до зададена температура.
един пример-хаер 12ка -тествано миналата седмица:
при температури
10 градуса външна-изходяща 50-53
0 градуса-43-48
-5-39-42
-10-максимум 36-39

Всичко записи: 174 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 24 Декември, 2009 - 00:19:26
kolyo

Админ
От: Русе

климатик MIDEA MSR5-12HRN1-QC2 - Има ли постоянно захранване на външното тяло
Въпроса ми е не за ремонт,или проблем,а за това дали може от външното тяло да се вземе мрежово напрежение за една лампа с датчик на движение.
Идеята е да не се копае нов отвор в стената.
Та има ли място по входните клеми на външното тяло откъдето да се вземе 220в.при изключен климатик?
пламен харизанов
Пробвай между синия(N) и жълто/зеления(земя), но има значение как ще бъде обърнат щепсела

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Юли, 2013 - 21:10:42

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик MIDEA MSR5-12HRN1-QC2 - ­ не топли [Страници (1)]