Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

хладилник Whirlpool ARC 7474

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 издава неприятен мучащ звук от изпарителя на фризера
pepi8999

Участник

хладилник с фризер Whirlpool ARC 7474
Зравейте ,колеги!Проблема ми е следния,ако може някой да даде съвет как да постъпя в този случай.
Хладилника е в гаранция ,но от гаранционните сервизи не искат да го поправят,т.к. той охлажда нормално, но проблема е , че издава силен неприятен мучащ звук от изпарителя на фризера.
Зареден е с фреон R600.Проверих количеството на заредения фреон- в норма е.Не знам какъв е проблема.
Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем моля да даде съвет!Предварително благодаря.

Всичко записи: 51 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 03 Януари, 2009 - 11:21:53
ice

Нов участник

Вакуумирай и презареди

Всичко записи: 34 : Дата на рег-ция: Юни 2006 : Отправено: 03 Януари, 2009 - 13:29:51
pepi8999

Участник

това го направих ,но греда някои колеги ми казаха че може да е шупла в системата, за което аз лично се съмнявам.
не знам дали да не сменя компресора за фреон R134 и да презаредя системата с R134

Всичко записи: 51 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 03 Януари, 2009 - 13:37:49
hladnia

Редовен участник

той охлажда нормално, но проблема е , че издава силен неприятен мучащ звук от изпарителя на фризера.

Тоя шум като жужене леи се чува . Огледай да не дрънчи капилярната тръба ,някоя пластмаса .При някои фризери се чува първите дни (барабаненето на фреона ) но като се натрупа скреж по тръбите заглъхва и клиента забравя за проблема.

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 03 Януари, 2009 - 20:33:17
pepi8999

Участник

шумът наподобява мучене на крава
в моята практика такъв сранен дразнещ шум не съм срещал, но шумът определено го издава движението на фреона , като се чува вътре в изпарителя на фризера. Предварително благодаря

Всичко записи: 51 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 03 Януари, 2009 - 22:32:26
pepi8999

Участник

Оказа се че това чудо не иска да работи с количеството фреон предписано от завода производител
Като завиших количеството(R600)с 10гр. всичко утихна за мое най голямо учудване

Всичко записи: 51 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 11 Януари, 2009 - 12:31:44
sisko_72

Нов участник

хладилник whirpool ARC 7474 - не включва
Здравейте! Проблемът е следния:
Хладилникът е whirpool ARC 7474, NO FROST, комбиниран с фризер, на две години и половина. До преди седмица работеше нормално, но една сутрин като се събудихме, ми направи впечатление, че и в двете отделения не е студено и дори леда във формите е започнал да се топи. Изключих го от копчето за регулиране на температурата в хладилната част и след като го включих отново - тръгна. След няколко часа като охлади и в двете части изключи, но после не тръгна повече. Наложи се пак да го изключа от копчето и когато го завъртях пак тръгна. През следващия един ден правих това упражнение няколко пъти. На следващия ден извиках майстор, който изобщо не можа и да предположи какво му има. Каза да го изключа, за да се размрази, независимо, че е NO FROST. Направих го и след един ден го включих, но......пак същото. Извиках друг майстор, който също само гледа и нищо не установи. Обадих се в сервиз и когато пристигнаха двама майстори - отново нищо. Никой не можа дори и диагноза да постави. В крайна сметка занесох платката на добър ел. техник, мой познат и сменихме двете релета , въпреки, че бяха здрави. Сменихме и два ценерови диода, които бяха пробили. Възможно ли е да е от платката или някой датчик за температура? Проверих цената на платката, която се оказа 154 лева. Не знам дали ако я сменя, проблемът ще се оправи.

не става и с почукване не само на платката, а и на компресора и на потенциометъра за настройване на температурата. Просто не става с хлопане. Казаха ми, че интегралата на платката е програмируема и ако има някакъв проблем с нея, не може да се смени, а трябва нова платка. Въпросът е, че никой не може да ми каже със сигурност дали проблема е в нея.

Не съм много сигурен, но мисля, че проблема възникна след токов удар.
Техниците от сервиза ми предложиха поставяне на механични часовник и термостат, като по този начин ще бъде елиминирана електрониката. Възможно ли е това и какви са минусите? Ще се запази ли работата на нагревателя, който предотвратява натрупването на лед?

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Юли 2013 : Отправено: 03 Юли, 2013 - 07:21:56
kolyo

Админ
От: Русе

Покажи снимка на платката или напиши обозначенията по нея

Всичко записи: 11472 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 03 Юли, 2013 - 08:01:44

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » хладилник Whirlpool ARC 7474 [Страници (1)]