Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик HITACHI RAS/RAC 14KH - ­ не размразява

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

krika

Нов участник

ЧНГ колеги! Имам проблем с HITACHI RAS/RAC 14KH. Климатика работи нормално , топли добре /27бара/ , но не включва дефрост и естествено след един ден работа замръзва и почва да трака.Когато отворих външното тяло не открих нито един датчик/нито тръбен , нито въздушен/ и понеже такова нещо не съм виждал никога , ви моля за съвет.

Всичко записи: 32 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 05 Януари, 2009 - 12:00:36
niki_kolev77

Участник

Обръща ли режимите ,да не е блокирал четирипътния?А и 27 бара не е кой знае колко добре като се има в пред вид че климатика е на 410 газ.Да не би да е изтървал газ от някъде това би обяснило замръзването.

Всичко записи: 59 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 05 Януари, 2009 - 14:38:13
turboie

Постоянен участник
От: любимец

сложиму малко фреон с везна не така на око.и виж резултата.посе попитаи данего карат на нисак градус,триа да поне 23-24 и нагоре.и чак тогава ще търсищ друго.и пищи какво е станало.

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 05 Януари, 2009 - 14:47:31
krika

Нов участник

Здравейте пак. След проверка разбрах , че "дефроста" на този модел се управлява от вътрешното тяло
И реших да го закарам при фирмата вносител , нека те да си го чукат в главите. Ако ми кажат къде е бил проблема ще пиша пак.

Всичко записи: 32 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 14 Януари, 2009 - 17:54:47
R2D2

Нов участник
От: Сливен

миналата година имах същия проблем с 3 - 4 такива . това налягане 27 бара е много ниско за R410. Пробвал съм с добавяне на фреон - не помага, сменях вътрешна платка- не помага, сменях също и тръбния термодатчик (въздушния мисля беше на платката) и това не помогна.
Почвам да си мисля че допълващата капилярка след чек вентила нещо е сбъркана при сметките и мислех да сменям с панасонишка ( понеже модела е на К&К а не на Евис и мисля че беше с компресор на панасоник но не съм много сигурен) но тази година още никой не се е обадил за този модел. малко може би прекалявам с експериментите но за съжаление от вносителите не ми дават никакво решение и ни оставят да се оправяме сами.
Миналата зима имаше запитване от вносителя по проблема в Hitachi но май отговор не дойде.

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 17 Януари, 2009 - 19:50:36

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик HITACHI RAS/RAC 14KH - ­ не размразява [Страници (1)]