Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик MIDEA MSG 12HR - не ­ обезскрежава

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Bat Lyubo

Постоянен участник
От: Русе

Имам проблем с тази Мидеа, който се състои в следното: като включи на обезскрежаване остава в този режим за 2-3 секунди и пак тръгва да топли.Съответно питата не е размразена и трупа сняг.
Смених му тръбен датчик и платка - все същото.
Фреонът и тока са в норми. въздушният датчик само не съм го мерил, но като му зададеш температура под стайната и изключва, от което си мисля, че работи.
Някой ако има идея да помага. Благодаря предварително!

Всичко записи: 377 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 05 Януари, 2009 - 17:22:54
kolyo

Админ

Провери ли кондензатора на мотора - може да е изтекъл , да си променя параметрите и токовия трансформатор да отчита за момент голям ток
Най добре пробвай с нов

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 05 Януари, 2009 - 18:02:56
turboie

Постоянен участник
От: любимец

ами това е много странно което казваш. ако всичко е наред би трябвало да включва дефрост. но щом не го прави значи или четирипътния има запушена капилярка и не обръща. бобината замерили му ?
или остава вътрешния датчик, или пак най невероятното което може да е и новите части да са като старите, което се самнявам. учуден сам и аз.

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 05 Януари, 2009 - 18:07:49
ceci

Участник

да не би кабелите на вентилатора и вентила да са разменени
на мен ми се е случвало на колона същия проблем

Всичко записи: 51 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 06 Януари, 2009 - 08:05:45
Bat Lyubo

Постоянен участник

да не би кабелите на вентилатора и вентила да са разменени
На студено работи.

Пробвах с кондензатора - не стана.
Демонтирах климатика и го пуснах в сервиза да работи - всичко е перфектно. Външният вентилатор включва и изключва според налягането, вътре топли, но след 30-тата минута спира компресора и светва индикатора за дефрост. след малко тръгва компресора на студено без външен вентилатор и три секунди остава така , магнитвентила обръща на топло, външния вентилатор тръгва и пак си заработва на топло перфектно, но тези 3 секунди дефрост са недостатъчни за обезскрежаване на външния топлообменник. в следствие на това трупа сняг и почва да не топли.
Сменях 3 платки, тръбни и въздушни датчици, източих фреона и го презаредих - друго незнам какво да сменям.
Чак му развалих резбата на крана на тънката тръба от развиване и завиване.

Всичко записи: 377 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 19 Януари, 2009 - 19:16:20
kolyo

Админ

Пробвай с друго външно тяло

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Януари, 2009 - 19:21:32
niki_kolev77

Участник

Можеш ли да го провериш на студено какво налягане и какъв амперж държи?
kolyo е прав, може да отчита за момент по голям ток и да изключва все едно е приключил дефроста.

Всичко записи: 59 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 21 Януари, 2009 - 22:31:34
simons

Участник
От: Бяла

Защо не пробваш да смениш датчика за стайната температура, преди месец моята Мидея в къщи спря да обезскрежава и натрупа лед, смених първо тръбния датчик и не се оправи. След това смених и другия и започна да си обезскрежава. Не ми е оставало време да ги меря и двата стари датчика, но си работеше нормално спрямо зададената стайна температура и въпреки всичко от там се оказа, не съм пипал нищо друго.

Всичко записи: 97 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 22 Януари, 2009 - 20:42:54
fujitsu

Постоянен участник

Сменях 3 платки, тръбни и въздушни датчици

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 25 Януари, 2009 - 12:57:48
Bat Lyubo

Постоянен участник

Писна ми да се занимавам с тоя климатик. Клиентите взеха да смърдят, щели да пускат жалби, тъй че му махнах кабела, който минава през токовия трансформатор и стана. Благодаря на всички!

Всичко записи: 377 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 27 Януари, 2009 - 10:16:04
Гост

ОТСТРАНЕН

Защо си мисля че имаше някъв кондензатор дето се сменяше около токовия траф и се оправяше проблема.

Отправено: 27 Януари, 2009 - 21:21:56
kolyo

Админ

Аз пък си мисля че има някакъв компресор за смяна и ще се оправи проблема

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Януари, 2009 - 21:32:33
Bat Lyubo

Постоянен участник

Засега ще кара така, пък като сдаде багажа...

Тока на компресора е 5-6А

Всичко записи: 377 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 30 Януари, 2009 - 08:29:55
kolyo

Админ

климатик мидеа msg-12hr - не размразява
Здравейте,имам проблем с климатик мидеа msg-12hr конвенционален не размразява
с фреона няма проблем
моля някой ако знае какво може да е да помогне много ще съм благодарен
stanislav dulgerov
ми обади се в сервиза

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Декември, 2010 - 18:01:04

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик MIDEA MSG 12HR - не ­ обезскрежава [Страници (1)]