Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик OSAKA СН-17-JV

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 На отопление духа хладно
vesofire

Нов участник

Здравейте,във форома прочетах доста компетентни мнения и затова споделям.Благодаря предварително ,за отговорите.
Осаката я имам от 4 години .От тези с светодиодите е.На 31.12. както духаше топло и достигна Т и спря ,на следващото включване отвори клапата ,но духа хладен въздух .Това няколко пъти.
Спрях му захранването рестартирах дистанционното и нищо.Отворих външното тяло и ме учуди ,че при спрян климатик бобината на четирипътния беше под напрежение,нормално ли е.
А от компресора Хитачи като стържене , но не тръгваше.След два дни го включих и работи, до преди малко и пак взе да духа по хладно.
Ще викна майстор ама ако се включи и разработи какво да ремонтир ??????
Пак си духа топло , но до кога ???

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 06 Януари, 2009 - 00:02:58
Гост

ОТСТРАНЕН

предполагам че е истекал кондензатора за стартиране на компресора заменете го и мисля че ще заработи
доколкото за бобината е нормално да е захранена

Нормално е да е под напрежение бубината. Но това със стърженето не е добре.
Най добрия варянт викай хора дето това им е работата.

Отправено: 06 Януари, 2009 - 08:09:05
staiko donchev

Редовен участник
От: Пловдив
значи този твоя климатик има фабричен дефект във ватрешното тяло - пука се една свразка на тръбите и губи фреон
дали е така можеш да провериш и сам - вдигни капака на филтрите и погледни най в дясно дали е мазно като с машинно масло ако е така значи проблема е там и си викаш саответно маистор и знаеш какво трябва да ремонтира

Всичко записи: 111 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 11 Март, 2009 - 09:54:16

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик OSAKA СН-17-JV [Страници (1)]