Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик HAIER HSU-12HD03/R2(DB)

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (4): « 1 [2] 3 4 » ]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 не включва
pgenov

Нов участник

'DAIKIN' какво разбираш под "провери ли клемите на компресора?"
За мен компресора е наред. По скоро ако някои знае как мога да проверя Power модула дали функционира правилно бих бил страшно благодарен.

Честно казано за пръв път отварям Haier и имам труднос при намиране на сервизно за този климатик. Така че съм отворен за съвети, с удоволствие ще почерпя ако ми помогнете колеги(ако ми се отдаде възможност).

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 15 Февруари, 2010 - 09:09:34
kolyo

Админ
От: Русе

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=6&topic=306
Три нагревателя от печка ЕЛВА кварц и няколко лустърклеми

Всичко записи: 11396 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 15 Февруари, 2010 - 09:14:56
krika

Нов участник

Когато става въпрос за Хайер инв. , най лесния начин да "хванеш" забил компресор е , като му откачиш трите обувки от компресора и включиш климатика на отопление. Ако вентилатора на външното тяло тръгне , значи компресора е за смяна.

Всичко записи: 32 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 15 Февруари, 2010 - 18:07:17
Гост

ОТСТРАНЕН

Повредата излезе в IPM-ма. Смених го с нов и климатикът тръгна. Отремонтирах и два стари, като ползвах части от трети. Идеята беше, че като е работил три години защо да не работи още?
Повредите бяха;
- на единия изгорял транзистор на инвертора (срещу извода U) и едно малко чип резисторче (май, че 1 ом);
- на другия - транзистор на инвертора (срещу извода U).
След като поработи с новия модул една седмица, слагах последователно двата отремонтирани модула за по една седмица - работят като новия.
В момента съм с единия от ремонтираните модули.
Има разлика в модулите освен в конструкцията на охладителите и в схемното решение, но не в силовата част, а в управлението.
Остана ми следния проблем и с трите модула:
За да тръгне на отопление трябва да му задам 22-25 градуса. Тръгва. постепенно му намалявам градусите до 19, като при това той си вдига до 21 град. и там си ги поддържа, като, ако времето е по-топло, от време на време се изключва и пак си се включва. Ако обаче му задам от 19 на 18 градуса, за да поддържа реални 20 град. след известно време спира и вече не тръгва, макар градусите в стаята да са паднали до 16,5. може би ако паднат повече ще тръгне. Сменил съм три датчика за вътрешната температура, които при мерене показват едно и също поведение, резултатът е един и същ.

Оправих си хистерезиса!
И инверторите имат такъв!
При по-топло време намаляват оборотите на компресора, но стигат до положение, че те не могат да паднат достатъчно и температурата в помещението продължава да нараства - тогава се изключват.
Терморезистора на датчика за вътрешната температура е много инертен, с малък температурен коефициент и подава сигнал за включване след доста дълго време (спад на температурата с 2-3 градуса).
Махнах оригиналния резистор и го замених с два по 10 кОма последователно свързани. Сложих ги на входа на въздушния поток.
Работи като часовник - хистерезис около 0,5-0,7 градуса от зададената температура.

Отправено: 22 Февруари, 2010 - 19:33:08
Sprite_s

Нов участник

Здравейте!Бихте ли ми казали какъв е чипа ограден със синьо на снимката.Благодаря предварително !!!

att-4b9b9dd8c143daier.jpg

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 13 Март, 2010 - 15:55:57

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик HAIER HSU-12HD03/R2(DB) [Страници (4): « 1 [2] 3 4 » ]