Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик HAIER HSU-12HD03/R2(DB)

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (4): « 1 2 [3] 4 » ]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 не включва
kolyo

Админ
От: Русе

Не е ли ICE2a156
http://www.k99bg.com/ElC_Catalog.asp?SearchText=ICE2A165&Groups=0

Всичко записи: 11336 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Март, 2010 - 16:16:12
Sprite_s

Нов участник

Благодаря за бързия отговор!!! От къде мога да си закупя такъв чип и на каква цена?

Само още един въпрос,оригиналния чип е с инициали ICE2a156 ,a по-горния линк е за чип с инициали ICE2a165.
Двата чипа аналози ли са и напълно се заместват,или трябва да се правят промени ???

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 13 Март, 2010 - 23:12:06
kolyo

Админ

Че аз откъде да знам - никога не съм сменял.
Що си губиш времето - цялата платка струва 100 лева

Всичко записи: 11336 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Март, 2010 - 23:38:28
ivailo78

Участник
От: Бургас

ipm -гаранция че е той същия случай го имах и аз на такъв модел чак компресора ще се скъса
а за това като трябва да тръгне а пък почне до мига дали вътре power или отвънка диода вземе да свети 8 - 13 -15 11 или н пъти всичко досега е било модуле говоря за бройка около 30 такива климатика като в числото влизат и 18-ките на хайер и 22-ките инвертор
и това всичкото защото пуснаха една партида за малко пари и специално изпълнение за България

Всичко записи: 96 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 02 Април, 2010 - 18:18:33
velpan

Нов участник

имам проблем с хайер изписва е14 а на вьншното мига диода 12 пьти помогнете

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 15 Април, 2010 - 12:04:41
ivailo78

Участник

e-14 или късо във външната платка или изпаткал външен датчик за външна температура

Всичко записи: 96 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 16 Април, 2010 - 22:05:39
BaHko

Нов участник

Тука е моя грешка чипа е наистина 165 само малко като пиша не гледам какво пиша Извинявам се за грешката ((

най добре ги сменяъте тези ИПМ-чета новите отворените са по хубави DDDDDDDDD

Всичко записи: 28 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 05 Май, 2010 - 03:00:24
krika

Нов участник

Прав си колега , досега нямам случай да се скапе сменен IPM . Новите са ги "барнали".

Всичко записи: 32 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 06 Май, 2010 - 10:37:40
valio6310

Нов участник

Haier HSU-12HD03/R2(DB) - външното тяло не тръгва
Диода на външното тяло мига четири пъти
Здравейте,преди 3 години си купих Haier HSU-12HD03/R2(DB) ползвал съм го само за охлаждане.Един ден го пуснах но не тръгна външното тяло,на вътрешното вентилатора върти и свети лампата power/зелено/ .Повиках техници да го оправят изненадата ми беше голяма когато ми отговориха,че тези на климатици не им разбира всеки.Обадих се на посочения в гаранционната карта сервиз в София от там ми отговориха ,че тряба да сваля климатика и да го изпратя там,но тъй като им казах , че съм от далеч ми препоръчаха да се обадя на сервиз от Велико Търново от там също отказаха да се ангажират с тази марка климатици.Принудих се да отворя външното тяло сам и каквото научих от форумите да мога нещо да видя поне за какво става въпрос.Диода който е на външното тяло свети на интервали по четири мигания.Моля Ви някой да ме упъти колко струва цялата платка на външното тяло и от къде мога да я закупя за да я сменя ,или така по тези признаци какъв е проблема на този така сложен китайски боклук.
Благодаря Ви , предварително

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Окт. 2010 : Отправено: 12 Октомври, 2010 - 16:11:44
kolyo

Админ

Единия датчик(тръбен) трябва да е някъде по питата, втория - на компресора(прегряване), а третия(за външна температура)- от задната страна на климатика

Всичко записи: 11336 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 12 Октомври, 2010 - 16:34:19
valio6310

Нов участник

Благодаря ще се опитам да се справя

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Окт. 2010 : Отправено: 12 Октомври, 2010 - 17:37:23
kolyo

Админ

Haier HSU-12HV03/R2(DB) - LED2 мига 12 пъти
Имам проблем с климатик Haier HSU-12HV03/R2(DB),не тръгва външното тяло.имам напрежение.LED2 мига 12 пъти,на дисплея не ми показва да има някакви грешки.
vampire_lords
Горе има търсачка

Всичко записи: 11336 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 16 Октомври, 2010 - 13:02:56
Гост

ОТСТРАНЕН

Тези от серия /R2(DB) са дефектни по рождение

Отправено: 17 Октомври, 2010 - 08:14:19
kalki

Нов участник

Има ли някой идея как да тествам тоя чип от IPM-a : ice2a165
Поти съм сигурен е той събаря IPM - той играе защитен механизъм - по висок ток, високо напрежение, температура и т.н. Като от него зависи компресора ще тръгне или не.
В моя случай - бях писал преди месеци. Тръгва компресора - бачка бачка и по нещо изключва и пак от нулата дига обороти и така до безкрай(първия компресор окотен).
Все още ми се върти идеята да оправя тоя IPM. При положение че може да вдига обороти и да вдига налягане зашо тоя тъп чип му казва да се откаже.
ето и инфо за чипа: http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/80275/INFINEON/ICE2A165.html
Имаше 2 изгорели резистора 4.7ко SMD при транзисторите 20J321 Смених ги с работещи и пак същата работа. Дори и не се надявах да се оправи.

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Юни 2010 : Отправено: 11 Ноември, 2010 - 19:37:08
turboie

Постоянен участник
От: любимец

абе човек що се мъчиш с такива сложни неща това едва ли в домашни условия ще го тестваш
що не смениш цялата платка вместо да се мъчиш с невъзможни неща

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 12 Ноември, 2010 - 08:14:40
kolyo

Админ

климатик HAIER ??? - платка SPDU
На платката за управление на компресора беше се разцепила ICE2A165 и изорели 2-те СМД интерали с 8 крака в горния ляв ъгъл на платката от тази снимка.
Въпроса ми е какви са интегралите. По свързването ми приличат на таймери 555, но не им се чете надписа.
Благодаря.
jivko

Всичко записи: 11336 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Ноември, 2010 - 13:30:24
Гост

ОТСТРАНЕН

jivko, Наистина двета схеми са SA555 (LM555, NE555) единични таймери в SMD изпълнение.
Виж http://www.fairchildsemi.com/ds/LM/LM555.pdf

Отправено: 30 Ноември, 2010 - 20:58:02
R407

Нов участник

спорет мен е заклинил компресора или кондензатора му има нешто.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Дек. 2009 : Отправено: 08 Декември, 2010 - 17:22:55
Петьр Ангелов

Нов участник

storm__
Свети __ Не свети __ Мига - Термо датчика на основната платка e дефектен
1.В някои модели климатици Haier няма датчик за околната температура, a той е монтиран в PCB на външното тяло на климатика

Всичко записи: 15 : Дата на рег-ция: Окт. 2010 : Отправено: 08 Декември, 2010 - 18:44:33
jivko

Нов участник

Може ли някой да ми каже за какво служи бобината означена с INDUCTANCE включена между R0 и R1 на платката SPDU на външното тяло на климатика по темата и съответната блок схема? Може ли да се намери принципна схема на тази платка? Благодаря.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Ноем. 2010 : Отправено: 15 Декември, 2010 - 12:10:17
weka

Редовен участник
От: Варна
климатик HAIER HSU-12HD03/R2
Здравейте колеги! Имам проблем с климатик HAIR HSU=12HD03/R2 - изобщо не злиза в режим дефростация став буца лед .
От сервиза вдигат рамене и ми казват че това е нормално. Аз обаче ни мисля така затова се обръщам към вас.
emo32
Монтирай му една платка "за разкрежаване " и проблема е решен !. Но преди това предварително се увери че климатика може да се разкрежава като го пуснеш принудително !

Всичко записи: 123 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 25 Януари, 2011 - 22:15:40
Peshooo

Нов участник

Откъде може да се намери такава платка? Имам същия проблем с HSU-12HB03/R2(DB). Интересното е ,че изобщо няма датчик за дефрост. Алгоритъма му за размразяване е свързан с тръбния датчик на вътрешното тяло - трябва да падне под 38гр. Чудя се ако му добавя едно съпротивление 1ком дали няма да прецакам нещо повече от топлия старт.

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 30 Януари, 2011 - 00:25:48
Тати_го

Нов участник

Peshooo, нищо няма да му стане, освен да изчаква повече при "топлия старт".
Имам Haier HSU-12HD03/R2(DB) от първите.
Ремонтирал съм му IPM-ма и съм махнал оригиналния терморезистор за контрол на вътрешната температура. Сложил съм 20 кОма с много по-голям температурен коефициент (по чувствителен е). Машинката работи безотказно и се размръзява сама - по нейният си алгоритъм. При много студено време и мъгла може да се запушат (замръзват) отворите в корпуса отдоло и тогава, при всяко размъзяване, постепенно се натрупва лед. Стигал съм до механично блокиране на перката на вентилатора. Тогава съм ползвал топлата вода.

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Дек. 2010 : Отправено: 01 Февруари, 2011 - 12:31:47
georgigu

Нов участник

климатик HAIER ­ HSU-12HV03/R2 - червения светодиод на външна платка мига 6 пъти
Привет колеги, моля за малко помощ относно проблем с климатик HAIER -12HV03/R2 (DB).Проблема е следния;
След включване на климатика на студено вътрешното тяло започва да работи ,а външното тяло не тръгва.Климатика на дисплея не показва никаква грешка.
Като разглобих външното тяло видях че ,червения светло диод на PCB премигва 6 пъти и диода на платката с кондензаторите свети постоянно. PCB - (платка външно тяло)
Съмнявам се че в IPM- е проблема но все пак искам и ваша помощ
Моля някой който е имал същия проблем да помогне ще сам благодарен
Поздрави
stanislav dulgerov
1. Ако напрежението е много висoко( над 242в. ) или много ниско (под 187в.).
2. IPM, IPDU или компресора на климатика са дефектни

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 13 Юни, 2011 - 13:52:58
kolyo

Админ

Климатик Haier HSU-12HD03R2(DB) - мига 6 пъти
Здравейте, колеги! Външно тяло не тръгва. Тест на отопление, датчиците на Втр тяло-в норма, тръбния реагира на загряване, като подкарва турбината....докато изстива датчика - турбината сваля оборотите, свети, постоянно Power/Health, а на Вн тяло мига LED2 6 пъти (Abnormal commonication to IPDU module).
Проверих вентилатора и четрипътния, работят. Когато издърам лентовия кабел между платката и силовия модул започва да мига Operate(втр. тяло), а LED2(вн.тяло)изчезва. Когато замеря клемите за компресора отчитат 123 волта, а между тях има 1.5 ома, няма закъсяване с корпуса.
Знам че слабо място е силовия модул....как да се обедя че не е платката.
Бюджета за ремонта е ограничен, за това моля за помощ.
adyz
Ми смени IPM-a и ще разбереш дали е от него

Всичко записи: 11336 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Октомври, 2011 - 23:49:35
Тати_го

Нов участник

Такова ми се случи след размяна на проводниците на 220 Волта между двете тела.

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Дек. 2010 : Отправено: 28 Октомври, 2011 - 21:42:22
galia

Нов участник

здравейте. имам проблем с климатик HAIER HSU-12HV03/R2(DB). Външното тяло не работи. идваха техници на диагностика и казаха, че паметта му е изтрита в следствие на токов удар. от този форум разбрах,че има начин паметта да се презапише. моля ви кажете ми как мога да намеря такава памет за да я презапишат. проблема не е в IPM а в EPROM,така ми казаха,когато ги попитах дали ако се смени модула ще се оправи. моля ви за съдействие.

пълен лаик съм по въпроса и се надявам да не се налага да ставам техник по неволя. ще съм ви много благодарна за съвети и информация.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Ноем. 2011 : Отправено: 08 Ноември, 2011 - 15:53:33
kolyo

Админ

EEPROM на външната или на вътрешната платка ?
Обикновенно на чипа има лепенка с номер
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=5&topic=1053

Всичко записи: 11336 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Ноември, 2011 - 15:59:25
galia

Нов участник

на външната.чакам да доидат да извадят платката и тогава ще го видя този номер

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Ноем. 2011 : Отправено: 08 Ноември, 2011 - 16:12:45
nasopicaso

Участник
От: София

Здравейте колеги, аз имам проблем с климатик от тази серия, само че 9-ка.
Точния модел е HSU 09 h03 r2 db, това което прави е следното. В режим на отопление тръгва...духва за 1-2 мин и спира. Смених датчиците вътрешните същата работа. Вътре на вътрешната платка има един червен светодиод който мига като "цветомузика". Няма точен ритъм на мигане. Иначе като тръгне климатика си вдига нормално налягане и тока също му е нормален. Но спира бързо. Подмених малко хистерезиса на тръния и клиентите казаха, че уж работел по-добре, но колко може да им се вярва.. Мерих оригиналните датчици, те са с малко по-ниско съпротивление от новите. Означава, че все едно дава сигнал, че му е студено. Пусках го и на студено за около 5 мин, никакъв проблем..работи си и хич не спира. Затова и ме наведе мисълта, че е датчик.НЯмам опит с Хайер, но в каква посока да търся проблемите? Дали не е външния тръбен датчик и някой може ли да ми даде някакви стойности за външните датчици да се пробвам там??
Благодаря

Външния диод мига 11 пъти. Вътре не дава индикация. Сега гледах грешките от сервизното, и май вървим към компресор. Какво мислите?

Климатика тръгва, понякога работи 2-3,5 мин, колкото да вдигне налягане, нормално, ток нормален. В сервизното пише компресор. Но и аз си мислех за датчици на прегрев. Когато смених вътрешните датчици тръгна за 5-6 мин и после пак. Прави така, развърта за 1-2 мин и спира. Изчаква 1 мин и пак така....

Всичко записи: 71 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 10 Ноември, 2011 - 07:48:51
Гост

ОТСТРАНЕН

10 или 13 мигания е грешка за компресор. Щом на студено работи компресора търси другаде причината. Мерили налягания, премери и датчиците на външното, прегрев ntc500км при 25гр. и другите два трябва да са ntc10км. при 25гр

att-4ec27f848dbb22HVO.gif

Отправено: 15 Ноември, 2011 - 16:39:12
Гост

ОТСТРАНЕН

10 or 13 означава 10 или 13 а не от 10 до 13. Не е компресор

Отправено: 16 Ноември, 2011 - 07:37:13
nasopicaso

Участник
От: София

Платка на външното тогава? Не вярвам да е датчик прегрев и да прави разлини неща, понякога работи 5 мин без проблем, ноякога само развърта и спира и то след 5-6 мин или повече мин почивка...ориентирайте ме за тези хайери
Благодаря

Всичко записи: 71 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 22 Ноември, 2011 - 20:42:50
ddddk

Нов участник

Здравейте колеги, Климатикът е Haier HSU-12HD03/R2 конвенционален на фреон R410.
Проблемът:
Както си работи на топло и по някое време посред нощ спира да работи, затваря си "вратичката" на вътрешното тяло и лампичките на вътрешното тяло започват да мигат в определена последователност: 2 пъти двете крайни - 1 път трите и отново се повтаря и така до безкрай. Изключвам го от дистанционното и го включвам отново. Тръгва. И така до следващия път. Следващия път може да е след 5 дена, може да е и още на другия ден. Винаги нощем. На практика влизаме в стаята на детето сутринта и виждаме, че е кучи студ и климатика си мига.
Допълнителна информация:
Фреон си има. Налягането достигна: 38 bar.
Отдадена температура на вътрешната пита: 48 градуса
Работи перфектно. Не се облединява. В стаята става баня. Включва, изключва перфектно.
Моля, ако някой има идея какво значи тая грешка дето я мига, нека сподели.

Сервизният бутон?!?
Ако да, какво за този бутон? Може ли по-подробно?

Допълнителна информация:
От една таблица с кодове за грешки на Haier разбрах, че тази грешка означава скапан управляващ модул или скапан епром.
Звънях на варненския представител на Роял Електроникс за да си купя цяла нова платка, обаче те ми отговориха "платки няма!"
Сега въпросът ми е: от тук нататък накъде?
Някой може ли да ги ремонтира тези платки? Ако има такъв във Варна би било най-добре.
Благодаря предварително.Поздрави

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Ноем. 2011 : Отправено: 04 Декември, 2011 - 12:12:12
kolyo

Админ

Климатик Haier HSU-12HD03/R2(DB) ­ - не тръгва външното тяло
Здравейте.
Току-що се прибрах от лека диагностика на въпросния климатик Haier HSU-12HD03/R2(DB) инвертор, при който проблема е че ВЪНШНОТО тяло не прави никакви опити за тръгване- нито на отопление, нито на охлаждане. При режим отопление свети постоянно POWER/HEALTH в червен цвят, а на охлаждане освен светенето на POWER/HEALTH, тръгва и турбината. Понеже бях само на оглед и единственото, което направих е рестарт на климатика от контакта, но не помогна (както винаги).
Благодаря!
thenick

Всичко записи: 11336 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Декември, 2012 - 17:25:26
Тати_го

Нов участник

Някой знае ли какво е G-TR в платката IPDU (12 мигания на диода на външната платка)?
Кой чип е това - ICE2A165?

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Дек. 2010 : Отправено: 05 Март, 2013 - 12:00:54
kolyo

Админ

Щом е TR, значи е мощния транзистор на радиатора.
Като смениш IPDU-то ще се оправи

Всичко записи: 11336 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 05 Март, 2013 - 14:41:03
Dice85

Нов участник

Здравейте, имам климатик Haier HSU-18H03/r2 (db) - доколкото четох, възможно от най-абните....
Вчера започна да се държи странно, когато го пуснахме да топли.
Първо му отне 15-20 минути, за да започне да топли.
След това топли около 5 минути и изведнъж зелената лампа изгасна, а вътрешното тяло започна да духа слабо и хладен въздух.
3-5 минути работи така и после започна пак да топли за около 5-7минути, после пак почна да духа слабо и хладен въздух за около 3-5 минути.
Накрая го спряхме, защото явно е повреден.
Когато го пусна да духа на режим "снежинка", сякаш няма проблеми.
Четох из разни сайтове,че имат фабричен дефект, който рано или късно се появава, в IPM модула.
Дали наистина е той и мога ли сам да го подменя, ако е той ?

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Окт. 2013 : Отправено: 08 Октомври, 2013 - 18:24:40

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик HAIER HSU-12HD03/R2(DB) [Страници (4): « 1 2 [3] 4 » ]