Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

хладилник INDESIT RA-24 - ­ компресор

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 изгорял компресор
IRICEC

Нов участник

Изгоря компресора.Закарах го на ремонт,смениха го с нов[не съм убеден],работи 2 седмици и започна да жужи, но не замразява.
Взеха го пак и след 1 седмица аз им се обадих и те ми обясняват че има някакво запушване в областа на камерата и видиш ли за това бил изгорял първия компресор и това било причината и за сегашната повреда[никой не ми казва каква е].
Възможно ли е това[как тогава е работил 2сед.].Аз поисках да ми върнат хладилника и парите [145лв] .
Могат ли да ми причинят умишлена техническа повреда защото мисля да го дам на друг сервиз.

Всичко записи: 12 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 06 Януари, 2009 - 19:51:15
ice

Нов участник

СМЕНИЛИ СА ТИ ХЛАДИЛНИКА!!!!!!!!!!!

Всичко записи: 34 : Дата на рег-ция: Юни 2006 : Отправено: 06 Януари, 2009 - 22:33:36
modac

Супер участник
От: София

за тия пари едвали са ти сложили нов компресор

Всичко записи: 588 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 09 Януари, 2009 - 11:06:15
pepi8999

Участник

Смени сервиза най вероятно в него е проблема

Всичко записи: 51 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 14 Януари, 2009 - 12:48:59
hladnia

Редовен участник

Изгоря компресора.Закарах го на ремонт,смениха го с нов[не съм убеден],работи 2
Всички клиенти страдат от една и съща болест , когато се повреди един хладилник и отидат да видят колко струва нов във магазина , решават че може и да се от ремонтира.
аз им се обадих и те ми обясняват че има някакво запушване в областа на камерата и видиш ли за това бил изгорял първия компресор
Често се случва на някоя згъвка (коляно) поради намаляване на вътрешния отвор да натрупа окис от тръбите (нагар) сред запояване .
Аз поисках да ми върнат хладилника и парите [145лв] .

за тия пари едвали са ти сложили нов компресор
Новия компресор се познава по свежата боя и етикет (не е пожълтял от прегрявате )
Интересно колко ли взима за труд при цена на компресор 90-100лв.
защото мисля да го дам на друг сервиз.
Да може и друг сервиз но другия майстор не се знае колко е упорит да оправи запушването.

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 14 Януари, 2009 - 22:03:39
miro

Редовен участник

Нормално се е случило винаги има риск и никой не е застрахован.
Най вероятно си попаднал на коректни колеги не са ти взимали много, а нормално може би малко но би следвало да ти дадът гаранция за компресора и труд. Ако се запуши капилярката не винаги е възможно да се отпуши. В случая аз не бих ти върнал парите, защото компресора е здрав и работи монтирал съм го и съм заредил хладилника с фреон и е работил, но в подследствие се оказва друга повреда за която никой няма вина. Вложени са материали труд време.
Най много бих ти върнал парите за компресора и да си го взема.
Бъди сигурен никой колега не би си отворил такава кушия да те мами и малко вероятно е някй друг да го оправи аз не бих се хванал да го правя.

Всичко записи: 239 : Дата на рег-ция: Юни 2006 : Отправено: 14 Януари, 2009 - 23:10:36
IRICEC

Нов участник

Новия компресор се познава по свежата боя и етикет (не е пожълтял от прегрявате )

Няма нито свежа боя нито етикет,не са ми дали никаква писмена гаранция.Аз вярвам че има както казва MIRO-"кушия".

Всичко записи: 12 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 15 Януари, 2009 - 22:17:58
mar4o-71

Нов участник

Oбарни се към защита на потребителя.

Всичко записи: 33 : Дата на рег-ция: Ноем. 2008 : Отправено: 13 Февруари, 2009 - 23:58:48
kolyo

Админ
От: Русе

Хладилник Indesit RA 24
Здравейте, имам проблем с хладилник INDESIT RA 24. Купен е преди 3 месеца, работеше добре, докато днес не отворих камерата и видях, че всичко е полу размразено, като през целия ден продължи да е така. Лампичката в хладилника свети, но и там не мога да установя дали работи нормално.
Моля, ако може някой да ми поясни/на долу-горе разбираем език,техниката не ми е силна страна/ какъв би могъл да бъде проблема ,трябва ли да се вика техник, и има ли значение това, че в стаята , в която се намира хладилника е доста студено?
Предварително благодаря.
de6ka

http://www.tehcomservis.com/forum/topic.php?forum=6&topic=31

Всичко записи: 11432 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Януари, 2010 - 19:15:00

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » хладилник INDESIT RA-24 - ­ компресор [Страници (1)]