Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик PANASONIC CS/CU PE9DKE ­ - грешка F99

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 постоянно мига timer
buhona

Нов участник

При пускане на климатика на отопление той започва да работи и след няколко минути спира и започва да мига постоянно лампата на timer и от дистаннционото не поема повече команди.След кото го изключа от контакта и пак го включа вече приема команди от дистаннционото и всичко на ново се повтаря.
Може ли някой да ми каже по какъв начин да разбера каква грешка дава климатика и дали някой колега е имал подобен проблем.
Предварително БЛАГОДАРЯ.

Всичко записи: 22 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 06 Януари, 2009 - 21:04:01
kolyo

Админ
От: Русе

Прочети потребителската инструкция

att-4963ad3c38ba0onic.JPG

Всичко записи: 11507 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 06 Януари, 2009 - 21:13:00
Гост

ОТСТРАНЕН

Пусни си диагностика с дистанционното и виж ква е грешката но явно си от късметлийте с счупени компресори.

Отправено: 06 Януари, 2009 - 22:00:10
niki_kolev77

Участник

heheheheheh another one
Сори за латиницата

(Добавено)
Адаш не ми се сърди просто имам 10-на подобни случая H16,F91 ,И каквото и да е във този дух е компресор.Съжалявам за всички засегнати.Дано сте минали профилактики, ако не сте пак ще оправим проблемите.Стига да сте ни в региона.

Всичко записи: 59 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 07 Януари, 2009 - 05:25:10
ceci

Участник

категорично компресор

Всичко записи: 51 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 07 Януари, 2009 - 07:54:01
Bat Lyubo

Постоянен участник

Ако до сега не си пускал климатика, то в този студ няма да тръгне компресора. Ако е така то пробвай да стоплиш компресора.

Всичко записи: 377 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 08 Януари, 2009 - 07:43:27
nasopicaso

Участник
От: София

Аз имам същия проблем при клиент със същия климатик. Сега го поомолих да направи теста с дистанционното даде грешка 00H, или 99F. Това компресор ли е?
Благодаря
Първоначално тръгна. Вдигна почти 30 br.После го изключихме . След това не поиска да набере налягане. Тръгва работи малко и спира. беше на обяд... не беше чак толкова студено. Грешките , които съм написал по-горе реални ли са и какво означават?

Всичко записи: 71 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 13 Януари, 2009 - 19:18:21
kolyo

Админ

H00 - няма грешки (Normal)
F99 - претоварване ( Outdoor Peak Current Protection Control )
4 times occurrence continuously within 30 minutes
- Outdoor PCB
- IPM
- Compressor

Най вероятно е блокирал компресор - подгрей го с духалката

Всичко записи: 11507 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Януари, 2009 - 19:32:42
nasopicaso

Участник
От: София

Благодаря, ще пробвам..

Всичко записи: 71 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 14 Януари, 2009 - 07:04:41
R2D2

Нов участник
От: Сливен

при този модел на панасоник няма подгряване на компресора. тази грешка не е свързана със серийния дефект. при серийния дефект с компресора той се върти но не прави налягане , за това и показва H16,F91 защото няма предвидена грешка за тоя проблем. както писа колегата колйо или компресора е повреден, или маслото му се е сгъстило и при развъртане отчита голяма консумация на ток или IPM крайното стъпало на на управлението на компресора е заминало. последното може да се провери стестер на панасоник ако имате или с три лампи на които единия край е свързанв обща точка а другите 3 на мястото на компресора. ако светят трите лампи проблема е в компресора в противен случай проблема е в IPM. с тестера става по точно защото се вижда дали работят и шесте транзистора. относно сгъстеното масло - за да не се получава това се ПРЕПОРЪЧВА при температури по ниски от 0 градуса климатика да не се спира , когато ви няма в къщи намаляйте зададената температура на минимум (в случая при панасоник е 16 градуса).
ето ви и таблица на грешките при панасоник. H00 означава че не е отчел грешка
Изтегли файл: INVERTOR_ERROR_CODES.pdf
Изтеглен пъти: 1870

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 17 Януари, 2009 - 20:15:13

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик PANASONIC CS/CU PE9DKE ­ - грешка F99 [Страници (1)]