Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

климатик telstar KFR 4001G/BPE - ­ датчик

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Какво е съпротивлението на датчиците ?
fujitsu

Постоянен участник

КОлко кома са датчиците - вътрешен тръбен външен тръбен, датчик стайна темп., датчик външна температура?
преди две седмици ходих да го местя и когато се опитах да му събера газта, като излъжа датчика за стайна темп. Но това не се получи не знам защо. Събрах му фреона като стоплих датчикът на дистанционното.
Сега клиента ме обвинява че съм му прецакал климатика. След монтажа проверявах за какво са разните копчета по дистанционното и едното се оказа че служи за да се види темп. - зададената, стайната и външната темп.
Като превключих на външна темп. ми изписа едно голямо Е... Та за това сега ме интересуват стойностите... на практика климатика работи около 2 3 мин и изключва... Предполагам че са дефектирали двата датчика - за стайна темп. и датчика за външна темп.....

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 15 Януари, 2009 - 20:03:34
niki_kolev77

Участник

Колега ако не се лъжа това е Хайсенс , датчиците трябва да са 6-ци с изключение на този който е на компресора той трябва да е 50-60 кОма.
Ако ти трябва нещо се обаждай.

Всичко записи: 59 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 15 Януари, 2009 - 20:40:37
emilpavlov

Редовен участник
От: Варна

на практика климатика работи около 2 3 мин и изключва...
Има вероятност да е блокирал вътрешния вентилатор и затова да дава грешка.
При местенето да се е усукала втулката и да не може да тръгне сам

Всичко записи: 137 : Дата на рег-ция: Юли 2007 : Отправено: 16 Януари, 2009 - 21:12:00
fujitsu

Постоянен участник

При местенето да се е усукала втулката и да не може да тръгне сам

Турбината си развърта нормално...

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 17 Януари, 2009 - 16:28:41
kolyo

Админ
От: Русе

Като превключих на външна темп. ми изписа едно голямо Е...
виж да не си протрил(срязал) кабелите на външния датчик при преместването

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Януари, 2009 - 17:00:30

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » климатик telstar KFR 4001G/BPE - ­ датчик [Страници (1)]