Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

климатик TCL TAC-12CH

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 като реша да го спра бушона му пада
sta-mir

Нов участник

здравеите колеги имам един странен вапрос въпросния климатик TCL-12 CH (сплит)
работи нормално,след като реша даго спра бушона му пада
ПРОБВАЛ САМ КАКВО ЛИ НЕ , сменях му бушона , платката и ефекта е същия
и щепсела въртях

Всичко записи: 31 : Дата на рег-ция: Юни 2008 : Отправено: 16 Януари, 2009 - 17:51:07
kolyo

Админ
От: Русе

Може да има утечка на корпус по компресора или по вентилатора

sta-mir , замери ли захранващото напрежение - да не би да е много високо и варистора да избива

Всичко записи: 11376 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 16 Януари, 2009 - 19:05:26
emilpavlov

Редовен участник
От: Варна

бушона му пада
Бушона в таблото ли?Или изгаря предпазителя на климатика

Всичко записи: 137 : Дата на рег-ция: Юли 2007 : Отправено: 16 Януари, 2009 - 21:19:33
turboie

Постоянен участник
От: любимец

заземи си контакта. климатика трябва задалжително да е заземен.
ако не е заземен понякога фазата избива на маса и бъхте ток и е вазможно затова да е.
tcl са оргинални китаичета.мисля че са добри.

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 16 Януари, 2009 - 21:44:37
hladnia

Редовен участник

като реша даго спра бушона му пада

Бушона в таблото ли?
Ако отпада автоматичния предпазител във таблото . Колко А е предпазителя ?
Може и от овъглен щепсел ,имах такъв случай преди време и трябваше 2 часа да убеждавам клиента че бакелита става проводник кат се овъгли .
сменихме щепсела и всичко е ок.

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 17 Януари, 2009 - 09:07:20
аб

Редовен участник
От: Варна

ако ел инсталациата има дефектно токова защита няма отделно кабел земя и го занулиш така става ако е занулен в тоиа случеи и неяата стоят по този начин просто откачи нулата от заземяването на климатика и си готов
ако ситуациата не е такава аз съм шах

(Добавено)
само дето пада даефектно токовата не прдпазителя

Всичко записи: 245 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 17 Януари, 2009 - 09:10:34
sta-mir

Нов участник

повредата е отстранена разглобих целия климатик и се оказа че кабелните обувки на компресора са нагорели, смених ги и проблема се реши, но сега се чудя защо са нагорели каква може да е причината дали са били хлабави.........БЛАГОДАРЯ ЗА ВСИЧКИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ

Всичко записи: 31 : Дата на рег-ция: Юни 2008 : Отправено: 17 Януари, 2009 - 10:09:43

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » климатик TCL TAC-12CH [Страници (1)]