Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик Midea MSM-12HR - ­ изключва

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 След 3-4 минути работа-изключва
johny01

Нов участник

Здравейте!Климатика си работи и духа доста топло, но спира след 3-4 минути дори да е студено в стаята и вън, след малко пак включва и след 3-4 минути изключва.
Мисълта ми е ,че много бавно затопля стаята, която е малка, с изолация и ПВЦ.
Монтажа бе малко на око, без вакумиране и замерване на налягане, само развиха кранчета да излезе въздуха .
Да не би да му е много фреона,тръбите са къси, и да изключва заради вдигане на налягането?
Просто искам да се консултирам и ако е проблем , да извикам техници. Благодаря!

att-4985b9e258a6cSM12.jpg

Всичко записи: 15 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 22 Януари, 2009 - 18:14:31
p1

Постоянен участник
От: Сливен

А за спирането-само детето спи в стаята, цял ден не се използва помещението и по няколко пъти проветрявам-как да работи нон стоп.
ами то по тази логика като излизаш от вас трябва да изключваш и хладилника , че току виж се включил 4-5 пъти докато те няма.когато не се ползва помещението се намалят градусите.
johny01 климатика не е нафтова печка или ядрен реактор че да затопли за 10тина мин.
p.s. извинявай за въпроса ама ми е любопитно - колко стотици левове спести като го спираше?

Всичко записи: 378 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 23 Януари, 2009 - 22:55:58
fujitsu

Постоянен участник

johny01 Не ги знам много мидеите, но виж датчика за стайна температура де не опира в питата и да отчита че стаята е топла и да изключва не навреме...
А питата равномерноли се затопля?

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 25 Януари, 2009 - 12:49:23
johny01

Нов участник

p1, стята ми беше спалня и се бях чупил от мухъл-чак детето разви алергия и винаги ,ако не вали,отварям прозорците.
След ремонта и отопляне с климатика,да чукна на дърво,мухъл няма.Климатика го пускам няколко часа преди детето да легне.
Колко часа според теб е необходимо на 12ска в стая 13-14квм, външна изолация и ПВЦ от 15-16 гр. да вдигне до 19-20?
Ако ми дадеш съвет или ми кажеш ,че нямам дерт-благодаря!Но не разбирам защо се правиш на интересен.

fujitsu , Датчика е сложен добре - пластмасова ваничка, закрепена за ламелите и той е вързан за нея, в смисъл, че има разстояние между него и питата около1-2 см, даже го натиснах да поизлезе още.
Питата ,мисля че е еднакво загрята.

Всичко записи: 15 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 25 Януари, 2009 - 17:51:56
p1

Постоянен участник
От: Сливен

johny01 защо реши че ти се правя на интересен.това че си с изолация и пвц ти помага да задържиш топлината по добре.хайде да помислим - прозореца се отваря и е нормално помещението да започне да истива.първо въздуха после мебели и стени (колкото и да ти е смешно).като пуснеш климатика той духва топло,топлия въздух се качва горе,излъгва климатика че е стоплил и изключва защото първо се затопля въздуха.обаче всичко друго е студено и отнема темпетатурата на въздуха но следващото включване е след 2-5мин.още повече че държиш вентилатора на 2-ра степен и питата и датчика не могат да се обдухат нормално.има значение дали някой се топли под тебе. опитвам се да ти обясня че нямаш нужната акумулирана топлина в помещението.така както го описваш ми се струва нормално за мидея.понякога големия климатик в малко помещение не е добро решение.от клиенти и познати съм чувал че като си спрат климатика в събота по обяд (защото си отиват на село) при минусови температури и след това го включват в неделя вечерта, на климатика му трябва около 1ден да си затопли както трябва.за мидеите съм забелязал че лъжат около 4 гр. а една даже обра точките с 6гр.за твое успокоение ако искаш намери си някакъв термометър с два датчика - закачаш единия горе над климатика а другия го пускаш на около метър от земята и гледаш какво става.ако съм бил рязък извинявай , но всяка зима едно и също- мнозинството клиенти си спират климатика през деня защото са на работа и после искат за 1-2часа да се стопли.еми не става.успех

Всичко записи: 378 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 25 Януари, 2009 - 19:55:55
johny01

Нов участник

p1, :) благодаря за подробното и успокоително разяснение.
Спирам го защото яко проветрявам, едва ли някой си държи прозорците отворени 0.5-1 час(зависи от тем. вън) и му е включен, и тази процедура се повтаря няколко пъти. Явно,както казваш, датчика се лъже, макар тялото да е на 20 см от тавана и към средата на стената. Вентилаторът е на 2, защото на ауто духа като на 1 и не стопля,а на 3 става много течение и ме е страх за детето. Но,като разбиращ, ако ме посъветваш, ще го пускам на 3 и малкият като си легне, ще го намалям, а ?

Всичко записи: 15 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 25 Януари, 2009 - 21:13:37
turboie

Постоянен участник
От: любимец

и аз си мислиа че по добре е даси вземе влаго уловител,имаги малко са скъпички но пак не струват колкот човещки живот.и ще рещат проблема с влагата.но винаги сам саветвал клиенти .ако имат климатик даго ползват .смисал да варви постоианно за много време или ако е за малко данего пускат.все пак климатика не е като печка на дърва.но пак мидеите са малко страни в подържане на градуси.поне масовите.можеби е софтуерно така заложено незнам само коитаиците си знаиат .

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 25 Януари, 2009 - 21:41:47
аб

Редовен участник
От: Варна

johny01 прочетох темата споменава се за влага и мухъл в помещението освен в помещението благоприятна среда за развиване на мухъл е и турбината на климатика което опита сочи довежда до точно същите гореописани симптоми–задръстената турбина. значи спираш си мидеиката отвариаш плавно на рака клапичките и поглеждаш отдолу дали турбината да не прилича на тази

други възможни-образуване на въздушен джоб - прегради непосретствено пред, под климатика - секцийка нещо перденце на пътя на въздушната стуя която '' рикушира '' в тях и се засмуква преждевременно от климатика откъдето лъже и датчика.

(Добавено)
между другото ако не си спираш климатика влагата рязко ще намалее пробваи

att-4982a897b6823uck2.jpg

Всичко записи: 245 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 30 Януари, 2009 - 09:13:27
Гост

ОТСТРАНЕН

бих ти дал един съвет да пробваш и да видим резултата. На последната снимка датчика дето е в една палсмаска вземи го извади от нея и го измести върху перфорацията до схемата залепена в дясно хвани го с кламер за пробата и виж как ще се държи климатика.
измести го в дясно кадето е залепена схемата да е далеко от питата така там топлината го лъже.
Виж при новите модели каде е сложен.

att-4985cdadaddd8____.jpg

Отправено: 01 Февруари, 2009 - 18:12:41
johny01

Нов участник

Airclima, преместих го както ти казваш(малко левашко се получи,че няма място там за него) и работата на климата коренно се промени.При запуск на 16 гр. стайна-работи 35 мин. без да изключи(само външния вентилатор спираше и тръгваше по на няколко мин.). Но като изключи компресора, след малко спира и турбината, после тръгва със старта на компресора, обаче вече размразяването не е на 50-60мин, а на повече, като прогресивно удължава времето - скреж не трупа, щото е вече топло.
Другото което ми направи впечатление ,че не промени градусите-на зададени 24, пак държи 19-21.

това изключване започна след като преместих датчика в дясно от питата. Ноември се е случвало(когато е топло вън и вътре) да спира турбината и климатика, ама за 1-2 часа и след като падне температурата в стаята да тръгва нормално-между включванията на компресора си духа съвсем слабо. А сега дори и за 3 мин. да изключи компресора, спира и турбината на вътрешното след малко.
Пък и дефроса нещо се губи-първо размразяване на 50тата мин.(като по часовник), второто на 90тата мин., третото още повече.

att-49887843f0d580037.jpg

Всичко записи: 15 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 03 Февруари, 2009 - 19:00:51
turboie

Постоянен участник
От: любимец

не се притесняваи това е нормално. при никои модели турбината спира при други варви много леко на обдухване само.

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 04 Февруари, 2009 - 18:43:20
Гост

ОТСТРАНЕН

Е това зададени подържани не е проблем просто даваш повече градуси на дистанционото. Аз на всички когато ги монтирам им местя датчика за да избегна такива неудобства на клиентите.
Да те успокоя точно така трябва да работи климатика ти не ми се занимава да копирам сервизното но точно така трябва да размразява гогато температурата на тополообменика не се е променяла там за определено време удължава размразяването на 90минути. Радвай се климатика ти е ок.

При спадане на външната Т ще размразява на 40-50 минути.

Отправено: 04 Февруари, 2009 - 21:37:07
kolyo

Админ
От: Русе

Мидеа msm 12hr - духа хладно
Здравейте нов съм във форума и имам проблем със Климатика ми.Исках да се допитам до някой за помощ преди да извикам техници.
Значи помещението е около 20 квадрата хол. като купувах климатика ми казаха че е идеален за хол,но на отопление на каквито и градуси да го правя не може да вдигне 19 градуса едвам едвам прави 17-18.
Външното ми тяло се намира в остаклена тераса и не замръзва през зимата.
климатика е поставен от фирма с изискванията за поставяне.
глася го да духа надолу на 24-26-28 градуса едно и също духа хладно.
посъветвали сте човека да измести вътрешния датчик на вътрешното тяло от питата настрани, и хората казват че има ефект обаче при мене няма.
За охлаждане си върши работата но за отопление не може и да става на въпрс.Стоял съм под климатици Осака и разни други чак ми пари на врата,под моя като застана и настръхвам хладно си духа и тва е.
Редовно си почиствам филтрите и питата отвътре но ефекта е нулев.Ако някой има някаква идея от какво може да е нека пише благодаря предварително
ivak_86

А защо сте го поставили в остъклена тераса ? Външния фактор къде е ? Трябва да има външен фактор в случая няма. ако всичко друго е технически изправно проблема е в монтажа. махни го от терасата и ще се оправи.
dimitrov

Ами аз ги попитах дали може така и те се съгласиха и казаха че няма проблем и го сложиха на терасата,също така на 3-ма комший са им монтирани климатиците на терасите и от тях видях, и ми хареса идеята защото суши дрехите през зимата . а има ли някаква вероятност да е изтекъл фреон нещо да е развита някоя капачка нещо.Явно ще трябва да извикам техници
ivak_86

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Януари, 2010 - 17:19:34
iliya

Участник

Тая остъклена тераса към хола който отопляваш ли е ? А за прането по какъв метод го сушиш , да не би да използваш сублимация на леда?
За проблема който имаш пробвал ли си да отвориш прозорците на терасата ако имаш такива ?

Всичко записи: 74 : Дата на рег-ция: Юни 2007 : Отправено: 31 Януари, 2010 - 17:44:19
siso92

Участник

Ивак,да,може и капачка да е спукал,на тоя модел са ляти и много тънки,огледай ги за масло.Иначе тези модели са шумни,ама яко топлят.Премери температурата с която духа на максимален вентилатор,но напиши и колко е стайната и външната.При стайна 18гр,външна около нулата/както е сега/,на максимален вентилатор,трябва да ти духа с около 52гр.,ако не е заскрежено външното тяло.Тези стойности явно не ги достига,щом не стопля и май ще викаш техниците.

Всичко записи: 57 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 31 Януари, 2010 - 20:43:24
iliya

Участник

siso92
според писанията му няма външна а терасна .

Всичко записи: 74 : Дата на рег-ция: Юни 2007 : Отправено: 01 Февруари, 2010 - 00:01:06
ivak_86

Нов участник

Ми незнам сега като се постопли времето прави 24 градуса.Значи е било от студа.
за siso92 искам да ти кажа че като беше студеното преди една седмица вътрешната температура на струята е далеч под 30 градуса не 50,30 даже и надолу.Казвам ти направо духаше хладно.Незнам защо така.Но явно е било от студа защото сега прави 24 градуса духа мноо добре.
Терасата ми е отделена от хола с прозорци и терасата също е остаклена.И с отворени прозорци и със затворени ефекта е 0.
Все пак ще проверя за масло нещо капачката и т.н. ако не ще трябва да се плаща,макар че когато ходих до сервиза и им казах че едвам стопля и ме посъветваха изобщо да не го изключвам цяла зима малко кофти ,сега не съм го спирал 4 дена и не е падало под 20 грасуса

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 01 Февруари, 2010 - 00:20:59
siso92

Участник

Да ти кажа,че и на -20 външна,пак трябва да ти вади 40гр,все пак е горе-долу нов.Викай техници,май фреонеца е малко.Кой го знае,може заводски да не са го напълнили или при монтажа да са сгафили,или да има пропуск,има и други неща освен фреона,като го видят ще разберат,но факт е,че имаш проблем с климатика.

Всичко записи: 57 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 01 Февруари, 2010 - 18:33:10
Гост

ОТСТРАНЕН

Сега колеги да вметна едно оточнение , наи правилно измерване на градусите на издухване е , разликата между засмукване на ваздуха кадето са филтрите и издухване на ламелите трябва да баде 25 градуса , така 4е в стаята ако е 20 градуса трябва да издухва 45 при нормална работа на климатика ако е по малко значи има някакав проблем или недостик на фреон , това е наи точно измерване на климатика

Отправено: 01 Февруари, 2010 - 19:10:18
siso92

Участник

Tera,добре е разлика 25гр/стайна 20гр,изходящ 45гр./.,ама ако вън е -15,иначе си го слагай у вас.Като искаш да си точен,обясни на човека и това или му кажи предполагаеми причини за неефективността на климатика му при отрицателни температури.
Моят съвет е да си извика техник и ако техникът не се справи да пише кво е правил,кви са замерванията и повече инфо за работата на климатика и в какви условия и съм сигурен,че тук ще му се даде отговор на всички въпроси и всякаква информация.Ако го оправи-да си плати,почерпи и дълго да го ползва.

Всичко записи: 57 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 01 Февруари, 2010 - 20:29:58
Гост

ОТСТРАНЕН

Климатика като е конвенционален в характеристиките пише работи до 0 градуса ван като е -15 как искаш да работи нормално климатика , много ясно е че си е намалил капацитета , това което сам го написал като измерване е за пичовете техници кадето са тък в форума сега ако просто имаш климатик и несе занимаваш с такава деиност предлагам да си замалчаваш при такива коментари

Отправено: 01 Февруари, 2010 - 21:07:38
siso92

Участник

Тера,не се излагай бе брате.Лично съм виждал такава 12ска на R22 да спира вентилатора при -1гр външна ,дори тръбният да го спира на 23,а не на 24бара,пак си е супер.Та за кви 0гр ми говориш.MSM ги дават по док -7гр,FTYN до -10/Е до -15,ама не го считам за конвенционален/,пък конвенционалните осаки до -20.Изяде хляба на сума народ.
Щом топли на +гр,а на -гр-не(без да е казал на -колко),сигурно иска фреон,ама нали трябва да се провери,че то един климатик не е само фреон.
Тера,не се докачай,ама и не ги пиши такива.

Всичко записи: 57 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 01 Февруари, 2010 - 22:22:54
Гост

ОТСТРАНЕН

Ок siso92 неми си спори но по тази тема доста може да се поспори от начало сам се водил доста по тези манометри без да гледам на фход и исход колко градуса и доста съм го ял , а тия Osaki от както взеха да им лепят лепенки че са със R410 A е такава простотия бургаска че няма на каде. На колко сам ходил да ги дооправям на мом4енца дето са ходили да ги зареждат с гореспоменатия фреон а в деиствителност си е все R22 и после смяна на компресор. Пресича им се маслото и всичко става дроб .

Отправено: 01 Февруари, 2010 - 22:52:50

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик Midea MSM-12HR - ­ изключва [Страници (1)]