Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик TOYO TA-18CHS - ­ изключва

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Не работи на топло
XeonZone92

Нов участник

При включване на отопление компресора заработва за околко 2мин.,но консумацята е толкова голяма,че грее захранващия кабел. .Започва вътрешното тяло да духа топло и след около 2мин. компресора изключва.
Благодаря предварително,ако ме насочите към възможен проблем.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 23 Януари, 2009 - 15:59:42
kolyo

Админ
От: Русе

Ами замери му тока с амперклещи и го сравни с този на табелата
Провери и кондензатора

Всичко записи: 11430 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Януари, 2009 - 18:01:45
СТОЯН

Постоянен участник
От: Бургас

или му сложи едни монометри и тогава пиши

Всичко записи: 250 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 23 Януари, 2009 - 20:14:37
аб

Редовен участник
От: Варна

скоро да е зареждан?

Всичко записи: 245 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 24 Януари, 2009 - 16:34:03
XeonZone92

Нов участник

Имам въпрос.Първо каде да включа манометъра.И от тук ли се зарежда с фреон.
(Зареждан е само един път)

att-497b64fd71120TOYO.jpg

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 24 Януари, 2009 - 17:53:23
turboie

Постоянен участник
От: любимец

като гледам иавно не разбиращ от хладилна техника,ако е такаи моиат савет е даси извикащ хладилен техник,пораспитаи и извикаи.а ако имащ желание въпреки всичко да се опитащ само даго ремонтиращ,то пробваи.да одолу на свервизниа вентил се завива макуча на монометричниа блок.успех

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 24 Януари, 2009 - 19:17:59
аб

Редовен участник
От: Варна

XeonZone92 , "монометара" струва колкото да ти го ремонтират може да си го купиш и пак да викаш маистор
не се занимаваи със щторотии за всичко си има хора- иначе за зареждането те питах защото такива симптоми ми е давал презареден климатик-предозиран но това не е гаранция че в твоя случеи проблема е точно този просто това е една възможност обади се на някои и ние хляб ядем

Всичко записи: 245 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 24 Януари, 2009 - 19:57:15
niki_kolev77

Участник

На колко време ти е климатика?По това което обясняваш или е презареден или ти задира компресора.Като го знам колко некадърно е направен този климатик и като се имам едно на ум какви грешки е имало в окомплектовките(18ка-външно с 12ка-вътрешно и обратно а на климатика си пише 18 и на двата кашона)та какво да ти кажа почти сигурен пътник към скрапа е този климатик.Да не говорим и как замръзва обяснявам си го с липсата на чек винтил който да удължи капилярките просто още от завода си е обречен тоя климатик отвсякъде.Не помня вече колко компресори съм сменил къде гаранционно къде следгаранционно.А в повечето случаи направо съм карал хората ако могат да си го сменят направо че да се отървем и ние и те от мъките

Всичко записи: 59 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 26 Януари, 2009 - 02:13:00

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик TOYO TA-18CHS - ­ изключва [Страници (1)]