Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник BOSCH KGU40121 - ­ платка

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Не въртят вентилаторите
mitaka

Нов участник
От: Валенсия

Хладилник BOSCH KGU40121/02 ­ Activ Nofrost
Хладилника имаше проблем, в фризерната част температурата стигаше до - 38 градуса, и не се регулираше, въпреки зададената - 18 гр. а горе малко по топло от зададеното. Всичко останало беше наред, двата вентилатора / долу в фризера и горе в огладителната част/ работеха, обезскрежаваше...
След щателна проверка на всички детайли реших да земеня ел. модула / този горе с LED диспля/. Другият /силовиат модул, които се намира гледано отзад до компресора е наред/, нама лоши спойки нито дефектни компоненти, с една дума редовен.
Намерих същия модул спец. номер 491922 производство на siemens, и го смених.
В момента в фризерната част е -18 градуса точно колкото съм му задал, но големият проблем е че не работи нито един от двата вентилатора, и в охладителната час не охлажда никак. Моите съмнениа са отново в платката но там от кадето я взех намат друга за да пробвам а и е трудно да ги убедя че има проблем в нея, а и не е никак евтина.
Не разполагам с никаква техн. инфо за модула, нито схеми на свързване на останалите компоненти.

Ще съм Ви благодарен за всяка информация или мнение, все някак ще трябва да го накарам да тъгне тоя хладилник.

att-497b70e74e6edsch2.jpg

Всичко записи: 37 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 24 Януари, 2009 - 21:00:36
kolyo

Админ
От: Русе

На подобни хладилници при мен проблема винаги е бил в долната платка - някой от SMD -транзисторите си занижава параметрите

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Януари, 2009 - 21:47:55
mitaka

Нов участник
От: Валенсия

Аз също съм имал проблеми с долната платка на друг подобен, и беше студена спойка на един резистор SMD, тогава хладилника не охлаждаше въобще / не пускаше компресора/.
Тук обаче ме смущава това че с всяка една от двете платки дава различен проблем.
Някаква информациа да имаш за връзките между две платки / горна и долна/ както и на останалите компоненти?
Нещо не намирам информация за Bosch, а и те се повреждат ....
Дали е възможно нещо да се е скапъл дъмпа, и за това да не регулира температурата или задълбавам прекалено в нещата?

Всичко записи: 37 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 24 Януари, 2009 - 22:02:29
kolyo

Админ
От: Русе

Единия куплунг е за датчиците, втория управлява симисторите на долната платка.По него се подават и 12 волта захранване
Входът е синхросигнал 50 херца(220 волта през делител 220к/22к)

Ако проблема не е в долната платка, тогава е в датчика

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Януари, 2009 - 22:12:44

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник BOSCH KGU40121 - ­ платка [Страници (1)]