Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

климатик HITACHI RAS/RAC-10EH1 - ­ не грее

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Дъра-бъра
imegogo

Нов участник

здравейте закъсах с този климатик не ще да грее , над 0 може да се каже че грееше , но падне ли -5 -10 не ще да грее
майсторите идваха началото на декември навън беше 15 градуса и всичо беше ок , но когато стана студено им се обаждам и им казвам че не топли те ми казаха че много хора са се оплакали от това и чакат становище на КиК но досега няма такова
на мен ми прилича на фабричен дефект каво им е на тези хитачита
при -5 навън климатика на 28 вентилатора е на авто в стаята е 16гр климатикът е инв хитачи 10ex1 ,стаята е от къща 40куб. тухла няма изолация но мазилката отвън е 10 см две външни стени с северо-западно изложение има трикрилен прозорец на западната стена
дали не малък за тази стая ?

нито го изключвам нито го намалявам работи постоянно държа го на 24-25 но при -5-6 навън не вдига повече от 16-18 в стаята пробвах на 28,30,32 макса му но на колкото и да го сложа повече от 18 не вдига а рано сутрин при -10 навън и 28 на него в стаята е само 14

миналата седмица майсторите го мериха изходящия въздух беше между 42-45 гр казаха че е нормално

размразява на 2,3 часа сравнително бързо след размразяване не остава лед по тялото

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Февр. 2009 : Отправено: 03 Февруари, 2009 - 18:37:22
imegogo

Нов участник

миналата седмица майсторите го мериха изходящия въздух беше между 42-45 гр казаха че е нормално
тогава навън беше 15 градуса а при -12 струята беше 26-28гр
доста често ми се струва че размразява дори и при +5гр това не знам дали е нормално

моля ако накой имал проблем с такъв или е ремонтирал такъв или подобен моля да ме насочи към естеството на проблема че майсорите ме лъжат че му няма нищо

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Февр. 2009 : Отправено: 03 Февруари, 2009 - 19:34:30
kolyo

Админ
От: Русе

Нормално е

И ние ще те излъжем че му няма нищо

Всичко записи: 11469 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 03 Февруари, 2009 - 19:35:37
imegogo

Нов участник

вече имам становището на концерна хитачи според тях климатиците били препълнени с фреон и затова не греели и трябвало да се изпуснат малко и щели да започнат да греят , аз исках да ми го напълнят ,той пък бил препълнен
Според вас може ли това да е причината да не грее ?

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Февр. 2009 : Отправено: 04 Февруари, 2009 - 15:21:55
аб

Редовен участник
От: Варна

по принцип препълнен климатик не топли , а дали е така точно в твоя случеи не мога да гадая.
трябва да се замери

(Добавено)
нищо му няма

Всичко записи: 245 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 04 Февруари, 2009 - 15:31:22
turboie

Постоянен участник
От: любимец

щом е инвертор трябва да е зареден с точното количество фреон, предполагам че е на R410а.
а и инвертор е желателно да не се долива , събира се или се испуска и се зарежда точно с везна.

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 04 Февруари, 2009 - 15:54:06
imegogo

Нов участник

а колко горе долу трябва да е налягането му в режим отопление на него пише мах 4,15Мра колко трябва да за да работи оптимално добре

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Февр. 2009 : Отправено: 04 Февруари, 2009 - 18:23:12
аб

Редовен участник
От: Варна

37.2 бара температурата на фреона е 60 градуса повечето климатици са ограничени до тая температура+- 2-3 градуса

34-35 е ок

нищо му няма дето се вика

Всичко записи: 245 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 04 Февруари, 2009 - 20:13:33
imegogo

Нов участник

ето ме и мен след смяна на вътрешната платка днес на -5-6 градуса изкара 26 бара ,това нормално ли е

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Февр. 2009 : Отправено: 22 Януари, 2010 - 21:37:33
krika

Нов участник

Не е , климатика ти е на R 410 трябва да "вдига" над 30 бара на отопление .
Колеги са ми споделяли , че има някаква серия за арабския свят , която не е предвидена за нашите климатични условия . Аз имах същия проблем с двама клиенти , единия "извади връски" и смени машината с друг модел Хитачи , а на другия му сменихме платката на вътрешното тяло /по съвет на вносителите/ и от тогава не се е оплаквал.
УСПЕХ

Всичко записи: 32 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 23 Януари, 2010 - 18:20:10
kolyo

Админ
От: Русе

HITACHI RAS/RAC-10ЕH1 външна ­ платка
Климатика спря да топли.
Извиках хора от сервиза, който го обслужваше когатото беше гаранционен /към Техномаркет Габрово/, те взеха първо външната платка за проверка, след една седмица дойдоха и взеха и целия климатик и след около месец казаха, че тази платка е повредена, но не могат да я отремонтират и не могат да разберат каква точно е повредата.
Сигурно било, че проблема е в нея, защото като я заменили с такава от нов климатик, всичко се оправило.
Моля ако някой може да помогне! Или ако някой има схема на тази платка, да каже, че да търсим повредата....
shipkovv
Обади се тук - ще ти помогнат
http://www.eviss.bg/contact/index.php

Всичко записи: 11469 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 30 Декември, 2010 - 14:19:18
nasopicaso

Участник
От: София

Тези климатици имат фабричен дефект...Аз не съм виждал 10 и 14 ЕН1 да вдигне повече от 25 бара без значение външната температура. А съм монтирал доста. От КиК също нямат становище...чух че имали софтуерен проблем ограничават оборотите на компресора при по-ниска температура, което е абсурдно...но това е, хитаичтата ги развалиха..

Всичко записи: 71 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 04 Януари, 2011 - 00:03:14

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » климатик HITACHI RAS/RAC-10EH1 - ­ не грее [Страници (1)]