Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

климатик PANASONIC CU-YW12DKE - ­ вентилатор

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 на топло не работи външния вентилатор
emin4ev

Участник

Здравейте колеги.Честит празник!Имам проблем с климатик PANASONIC CU-PW12DKE .
На студено няма никакъв проблем, ама на топло вън компресора вкл. вътре почва да духа топло но вентилатора на външното тяло не тръгва.
Мотора е здрав,но не идва захранване от вътре.
Като откача захранващия кабел към мотора от клемореда на външ. тяло фазата идва до там.
Ако някои е имал подобен проблем или знае какво става да каже.

Всичко записи: 61 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 14 Февруари, 2009 - 16:16:15
kolyo

Админ
От: Русе

Провери тръбния датчик

Всичко записи: 11432 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Февруари, 2009 - 16:27:14
emin4ev

Участник

Тръбен датчик на вътрешното тяло нали.И аз мислех да не е нещо подобно защото нама логика на студено да работи а на топло да не иска.
А може ли да е нещо по платката, защото веднъж е ремонтирана от друг.

Всичко записи: 61 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 14 Февруари, 2009 - 16:43:57
turboie

Постоянен участник
От: любимец

провери кондензатора във външното тяло които е за вентилатора

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 14 Февруари, 2009 - 17:48:14
Гост

ОТСТРАНЕН

Правил съм такъв панасоник проблема е в един триак мисля беше той управялва вентилатора .
Но все пак пробвай със смяна на кондензатора на фана.

Отправено: 14 Февруари, 2009 - 18:44:39
аб

Редовен участник
От: Варна

тръбен датчик и според мен-избягало назад сапротивление

кондензатор-и на студено нямаше да бачка-отпада

Всичко записи: 245 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 14 Февруари, 2009 - 22:29:22
emilpavlov

Редовен участник
От: Варна

Ако е датчика е с понижено съпротивление, сигурно и вътрешния вентилатор ще тръгва веднага.Още преди да е загрял питата

Всичко записи: 137 : Дата на рег-ция: Юли 2007 : Отправено: 16 Февруари, 2009 - 21:59:54
nebelservice

Постоянен участник
От: София
Правил съм такъв панасоник проблема е в един триак мисля беше той управялва вентилатора .
Но все пак пробвай със смяна на кондензатора на фана.
Колега а на студено ?, нали се казва че работи.

Датчик ..... куплунг или делители там по платката. Датчика е 20 кОм

att-49a295d21fbf22dke.gif

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Февруари, 2009 - 12:48:41
turboie

Постоянен участник
От: любимец

провери външния мотор на вентилатора, при някои мотори има вградена термична защита от прегряване на мотора. и ако тази защита е сработила и не иска да се включи пак ,то няма да тръгне.

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 17 Февруари, 2009 - 15:35:46
emin4ev

Участник

Да но вентилатора тръгва на студено,както вече писах погоре.Така че не е от мотора.
Така и не можах да отида днес но утре се надявам да мога.

Много се извинявам но съм сбъркал модела на климатика.Верният е cu-yw12dke.Поръчах му датчик и чакам.Като има някакво развитие ще пиша.Отново се извинявам за грешката.

Всичко записи: 61 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 17 Февруари, 2009 - 16:33:02
R2D2

Нов участник
От: Сливен

от тръбния термодатчик на вътрешното тяло е със сигурност.
имах го същия проблем преди месец два. "триака" (G3MB-202PL - Solid-state Relay) ако е повреден вентилатора или ще работи постоянно независимо дали е включен климатика на някакъв режим или не, или въобще няма да работи. при PW и YW моделите управлението на двата венитлатора е по същия начин

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 19 Февруари, 2009 - 18:52:11
kolyo

Админ

Климатика е Panasonic CU-YW12DKE - мига TIMER
Здравейте колеги, основно се занимавам с домашни хладилници но днес дойде клиент с оплаквене от климатик.Проблема е следния
при пускане климатика тръгва и след малко изклюва. На место установих следното.
При пускане тока на компресора играеше между 1,5-3,5 A поработи около 1минута изключи и замига TIMER . Изключих от захранването и след 5 минути го включих отново .Тока на компресора този път започна постепенно да се вдига и достигна 3,5-5,5A постояно променеше стойностите в тези граници. След около 10 минути замерих температурата на вътрешното тяло tвх 19,6 , tиз 46,7.
Клиента каза ,че вчера при всеки опит за стартиране на климатика тръгвал и след малко е изклювал.
Някакви идеи на какво може да се дължи проблема. Благодаря предварително на всички които ще се отзоват.
frick

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=9&topic=261

Всичко записи: 11432 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Март, 2011 - 19:48:46
kolyo

Админ

Климатик PANASONIC CS-YW12DKE - ­ четирипътен вентил
Колеги имам голям проблем с този климатик.Лятото работи перфектно, когато превключа на зимен режим климатика почва да охлажда .Смених му тръбен датчик на вътрешното тяло тр. датчик на външното тяло,никаква промяна смених платката с нова няма промяна .
Климатика е с универсално дистанционо .
tofa
Провери ли бобината на четирипътния вентил ?

Всичко записи: 11432 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Декември, 2012 - 20:09:42
kolyo

Админ

климатик panasonic ­CS/CU-YW12DKE - не топли
Монтирах го тези дни.На охлаждане работи идеално.Замръзнах но като го превключа на отопление не осещам да нагрява .Вентилатора върни маи стаината температура.Да неби да има датчик и лятото да не нагрява.Сложих на отопление и на плюс 30.
monev1

ако в стаята е над 30 гр. няма да тръгне .ако е втора употреба лошо , чети тук
http://www.tehcomservis.com/forum/topic.php?forum=2&topic=318
и другия път ползвай търсачката
p1

Всичко записи: 11432 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Юни, 2013 - 20:26:43
saho

Нов участник
От: гр. Петрич

Cs/cu-yw12dke Здравейте, колеги Същия климатик на около 7 години, с почти същия проблем. Външния вентилатор почива много повече от колкото работи, при ниски темп. Дефроства на топло време, може би по време, а не при нужда както си е бил досега
Вътрещни датчици - Тръбен - 23 кОм, въздух - 17 кОм. /24 гр темп./
Външен - 6 кОм. /20 гр външния не намерих информация/
Мерене с ампер клеща - нормално по табела. Духа си топло и студено, няма признаци за загуба на фреон, но ще го меря

Всичко записи: 30 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 01 Юни, 2014 - 11:11:45
jik_tak

Нов участник

Най-вероятно е замърсен. Огледай турбината на вътрешното тяло и топлообменника. При необходимост го изчисти.

Всичко записи: 33 : Дата на рег-ция: Апр. 2010 : Отправено: 03 Юни, 2014 - 12:08:11

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » климатик PANASONIC CU-YW12DKE - ­ вентилатор [Страници (1)]