Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик LG C12AWR - грешка C5 и ­ C6

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

FrigoS

Нов участник

Здравейте,днес ми се наложи да погледна един LG модел C12AWR (AS-W1URHO) Art Cool.Първо е давал грешка С6,а когато аз отидох и го пуснах даде С5.Според указанията от тоя сайт направих замервания м/у клема 3 и N и ми даде съответно на вътрешното тяло 2-6 V с отр.поляризация ,а на външното даде 210-220V с положителна.Според написаното поляризациите са правилни обаче напреженията не съответстват и излиза ,че и двете платки са извън строя.Чуда се дали е така и ако е така има ли оправия или да взимам нови.
И също какво го е предизвикало или коя по точно.Ако съдя по високото напрежение на външната може би е тя.
Ако зная някой нещо по въпроса да споделя.Предварително благодаря.
http://www.yx2.fi/LG/wall_and_art_cool_error_codes_2007.pdf

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Февр. 2009 : Отправено: 20 Февруари, 2009 - 21:14:55
kolyo

Админ
От: Русе

Ако е давал грешка C6 най вероятно е компресора да се е окотил, а после и IPM-а
Така че няма смисъл да пипаш вътрешната платка

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 20 Февруари, 2009 - 21:36:35
FrigoS

Нов участник

Да вероятно си прав, но си мисля , че и вътренмата не е наред защото дава 1-5V, а по указанията трябва да дава около-70V. Но първо ще проверя компресора.
IPM предполагам е електронния блок на инвертора.
Има ли друг сигурен начин да разбера дали е фирясал, освен замерването м/у клема 3 и N.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Февр. 2009 : Отправено: 22 Февруари, 2009 - 19:55:31

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик LG C12AWR - грешка C5 и ­ C6 [Страници (1)]