Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик Midea MSM3-24HRN2

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 не изключва перката на външното тяло
artech

Нов участник

Проблем с климатик Midea MSM3 - 24HRN2 на отопление не изключва перката на външното тяло
Зареден е по норма с кантар, сменен е тръбния датчик на вътрешното тяло
Видях се в чудо с този климатик Помагайте
Мерси предварително

климатикът е на фреон R407
чаках го до 32 бар-а
Датчика на тръбата се затопля
смених и двете платки и външна и вътрешна
ако не ме лъже паметта перката трябва да изключи към 24-26 бар-а
вътре климатикът топли много добре

Всичко записи: 26 : Дата на рег-ция: Авг. 2008 : Отправено: 07 Март, 2009 - 08:17:49
аб

Редовен участник
От: Варна

много си го набухал брат остъи тоя кантар ами вземи да източваш по малко през 5 минути докато се нормализира
не се знае какво е станало стават грешки мръднал кантар натежали монометрите... пробваи

ако искаш сложи термометър на вътрешното за да видиш при иточване дали температурата се движи нагоре

Всичко записи: 245 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 07 Март, 2009 - 10:13:20
kolyo

Админ
От: Русе

ако не ме лъже паметта перката трябва да изключи към 24-26 бар-а
artech , вентилатора не изключва по налягане, а по температурата на тръбния датчик.
Търси защо тръбния не се загрява

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Март, 2009 - 10:27:59
аб

Редовен участник

замери с термометър колко градоса вади ако не вади 55 градуса изходно забрави да изключи

Всичко записи: 245 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 07 Март, 2009 - 10:34:39
artech

Нов участник

и аз така си мисля но смених 3 нови датчика и без промяна.От магнум казаха проблем еъншна платка и аз сменям външна платка (без промяна) за всеки случай смених и вътрешна без промяна ( отново) Все е било чудо ама такова не е било

вади повече от 55 градуса и постепенно не от (раз)

има ли вероятност климатикът да рагулира оборотите на перката и да не я гаси на цяло?

Всичко записи: 26 : Дата на рег-ция: Авг. 2008 : Отправено: 07 Март, 2009 - 10:36:44
аб

Редовен участник

вади повече от 55 градуса и постепенно не от (раз)
ако е така варианта с презареждането отпада

Всичко записи: 245 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 07 Март, 2009 - 10:46:25

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик Midea MSM3-24HRN2 [Страници (1)]