Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик SAMSUNG SH12ZWHD

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 индикаторите OPERATION и TIMER мигат
Bellov

Нов участник

Имам този модел със следният проблем: LED индикаторите за OPERATION и TIMER мигат
Какъв може да е проблема и евентуално решение?

att-479a3b87edabaSH.gif

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 25 Януари, 2008 - 21:12:24
kolyo

Админ
От: Русе

Не е ли датчик на изпарителя(тръбата)

Тази част ще я сменят хората от фирменния сервиз - просто им се обади
По магазините не се продават такива датчици

Всичко записи: 11507 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Януари, 2008 - 21:48:27
kolyo

Админ

климатик samsung- sh12zwhd
още с включване в мрежата(220в) започват да мигатperat., timer i turbo
порових се из форума и открих таблица с грешките за този модел "eeprom error " да ми подскажете как се отстранява този проблем: с подмяна на епрома или има някакав вариант да се вкарат някакви кодове с дист. управление.
за самсунг знам че могат да се вкарват кодове с дистанционното но не знам как.
ще сам благодарен който знае да ми обясни каква е процедурата.
staiko donchev
Кодът е:
SH12ZWHD 25 02 57 03 40
зарежда се от дистанционното
http://www.service-ruse.eu/kod/air/Samsung.html

Всичко записи: 11507 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Април, 2009 - 00:34:01
staiko donchev

Редовен участник
От: Пловдив
kolyo
благодаря за информацията която ми даде,и барзото сьдействие.платката реагира адекватно други ден ще я монтирам на климатика да видя там как ще се даржи и ще отговоря.
нали няма да е нахално да питам още нещо:по този начин за влизане в програмен режим,като задаржим бутони "on i off timer" влиза в друг режим на програмиране с по малко цифри какво променят те и трябва ли и там нещо да се коригира? благодаря

Всичко записи: 112 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 07 Април, 2009 - 02:42:31
petko

Редовен участник
От: София

В програмен режим на тези климатици можеш да променяш параметрите на на дефроста и струвами се скоростите на вътрешния вентилатор...

Всичко записи: 168 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 07 Април, 2009 - 08:54:03
pesho_71

Нов участник

Здравейте. За десет цифрените кодове коя цифра сменя времето за дефроста? Модела е SH12ZWHD. Кода е 2502570340.
При 12 цифрените кодове, знам че е 6 -тата цифра. При мен 4- тата ли е?
Моля помогнете? Много замръзва и редовно става на бучка лед.

Въпроса ми е за кода! Той и като нов си ставаше като бучка лед.

От сервиза казаха че сега не е време за дозареждане, най добре е да бъде около 25 градуса.
А на съседа му смениха кода, само че неговия е с 12 цифри

А за замръзването казват , че Самсунг са били такива и за кода не са чували , че може да се подменя цифра.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Февр. 2011 : Отправено: 05 Февруари, 2011 - 23:36:35
kolyo

Админ

Обади се в сервиз да го заредят

Смени сервиза. Климатиците не се дозареждат, а се изпуска стария фреон и се зарежда наново

За да трупа лед все има някаква причина - или поддържаш много ниска температура в помещението, или климатика не е добре оразмерен, или датчика си е занижил параметрите .....

Всичко записи: 11507 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Февруари, 2011 - 23:13:30
pesho_71

Нов участник

Благодаря за отговорите. Сега когато е сухо и топло даже и не заскрежава. Работи си нормално и си топли. Просто като се замъгли( а в Русе се случва често) не насмогва да се саморазмрази. Затова се интересувах за кода да пробвам и с него.
Иначе като замръзне си карам на парното, но ми излиза по солено.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Февр. 2011 : Отправено: 11 Февруари, 2011 - 23:45:45
kolyo

Админ

samsing sh12zwhd - конфигурационен код
Здраво форумаши. Имам проблем са наведеном климом, када је укључим почну да трепере све три лампице. У диагностици квара каше да је порблем EEPROM молим вас да ли неко има да ми да думп за овај модел. Ево и слике плочице.
deletraj
Кодът е:
SH12ZWHD 25 02 57 03 40
зарежда се от дистанционното

att-4fcc531425211sh.jpg

Всичко записи: 11507 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Юни, 2012 - 09:16:31
Гост

ОТСТРАНЕН

хвала kolyo, али овај сајт се не може укључити има ли неко друго објашњење

Отправено: 05 Юни, 2012 - 08:58:14
kolyo

Админ

Пробвай тук :
http://elektrotanya.com/samsung_aq12whwe >>> Get manual

Всичко записи: 11507 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 05 Юни, 2012 - 09:45:54
kolyo

Админ

Климатик samsung sh12zwhd - мигат timer и turbo
baram pomos za tozi klimatik ne iska da vklusi nadvoresniot si del na klimatika i po 5 min i vnatresnija se isklucva i trepkat timer indikatora i turbo indikatora a klimatika bese ispraven pravi pauza 1 mesec i sega ne iska da trgne ve molam za pomos pozdrav od makedonija

Не включва външното тяло и след 5 минути и вътрешното тяло спира и мигат timer и turbo
климатика беше изправен до преди месец и сега не включва
моля за помощ, поздрав от македония
borce

att-51c4c48fa256fZWHD.JPG

Всичко записи: 11507 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Юни, 2013 - 00:09:44
borce

Нов участник

zdravej imate li koda za samsung inverter model AQV12NSAX da mi pratite so 12 nomeri e koda ne moga da go namerim v kodovete na foruma mola ve pozdrav

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Юни 2013 : Отправено: 22 Юни, 2013 - 16:38:33
kolyo

Админ

AQV12NSAN _ 094877-17524E

Всичко записи: 11507 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Юни, 2013 - 21:00:48
borce

Нов участник

zdravej stavix tazi kod na klimatika koj to mi go dadexte no pa istata rabota pak gi pokazva istite greski trepkat timer i turbo i sega ne znam vece kakvo moze da bde s tazi samsung s.inverter koj e problema znaci ne iska i s kodovete pozdrav

здравейте, заредих кода който ми дадоxте но пак мигат timer и turbo
и сега не знам вече какво може да бъде с този samsung s.inverter
какъв е проблема, не иска и с кодовете
поздрав

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Юни 2013 : Отправено: 23 Юни, 2013 - 14:37:33
fudjielektrik

Редовен участник

пробвай с този 25025-70340 за модел sh12 zwhd

Всичко записи: 116 : Дата на рег-ция: Яну. 2011 : Отправено: 23 Юни, 2013 - 17:16:56
borce

Нов участник

zdravej probax i s tazi kod i ne iska na klimata na dalinskiot bara kod so 6 brojki a vie mi dadovte so 5 kakvo da napravja a i so orginalot kod pak ne iska pomos ako se mozeup:

(Добавено)
modelot na klimkata e AQV12NSAN s.inverter

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Юни 2013 : Отправено: 29 Юни, 2013 - 04:11:24
dis_el

Участник
От: Бургас

Колега отвори външното тяло и виж какво ти показва индикацията на външната платка.Има три светодиода и една таблица на капака на кутията с платката.Виж какво свети или мига и пиши.

Всичко записи: 59 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 29 Юни, 2013 - 09:49:13
kolyo

Админ

Климатик Samsung SH12ZWHD
Здравейте, От онзи ден забелязам странно поведение в работата на климатика в режим отопление. Стартира, задание 22 (23) градуса, работи кратко и спира. Понякога преминава в режим размръзяване (нелогично при околна 10-12 гр.). Друг път спира и дълго време не тръгва. Повишавам заданието 26-28гр. с цел да включи, но няма реакция. Друг път при работа на компресора, изключва външния вентилатор, компресора работи още малко време и изключва. При работа на отопление не мога да променям оборотите на вътр. турбина (в другите режими мога). Не мигат никакви светодиоди за да се ориентирам за евентуален проблем. Усъмних се в датчиците за температура на вътрешното тяло (отвън няма такива). Този за въздуха беше в норма при околна 20гр - 11,7. Другия, който е на питата го мерих дълго време с мултицета но така и не стигнах до стабилно показание. Съпротивлението се прооменя от 120к до 400-500к. Имах подобен терморезистор 10К, монтирал съм го на мястото на оригиналния. Разликата е, че този който намерих в Неделя е 3мм, а оригиналния е 6мм. Закрепен е добре в отвора за монтаж и уж контактува добре с медния корпус. След пуск отново, нещета се нормализираха до някъде. Вече работи по продължително време в режим на отопление и изключва при достигнато задание (поне така си мисля). Мога да променям оборотите на вътр. турбина.
Проблема който продължава да ме озадачава е, че продължава да изключва външния вентилатор и доста време компресора остава да работи без него докато изключи.
Към момента продължават да не мигат никакви индикации по време на работа.
Въпросът ми е, от какво зависи или по какви причини елктрониката решава че трябва да изключи външния вентилатор.
Относно тръбния датчик планирам да го сменя с оригинален или заместител но още съм в процес на търсене - по документация го дават Thermistor 103AT-3% (https://www.rapidonline.com/pdf/61-0500e.pdf). Ако може и да ме насочите къде в Бургас бих могъл да открия такъв, или да поръчам по тел. или интернет.
Благодаря предварително.
М. Мавров

Всичко записи: 11507 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Ноември, 2018 - 12:00:09

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик SAMSUNG SH12ZWHD [Страници (1)]