Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик Toshiba RAS-107 SAV-E

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 operate мига
haier_klima

Нов участник

Когато климатика работи на 26 градуса на отопление всичко е нормално, когато вземе да сваля температурата от дистанционото на 22-23 градуса климатика дава грешка: operate започва да мига но не го прави постоянно този проблем... Проверяваме го чрез грешките от дистанционото както е по описание... когато има грешка климатика знам че трябва да пищи 10 сек. а когато няма грешка трябва да исписука 1 път .. поне така знам някой ако не е сагласен да каже ... но и 1 път не исписуква когато проверяваме грешките.. тази операция я правим в работен режим на климатика и в неработен режим но пак несе появява проблем на климатика чрез тези грешки.. Затова искам да попитам някой ако се е срещал с този проблем да каже каде е проблема..
а забравих да кажа че и ампеража е нормален инвертира нормално налягането е нормално.. но проблема си го дава
Благодаря предварително!

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Апр. 2009 : Отправено: 09 Април, 2009 - 09:23:56
ceci

Участник

Като работи на 26 градуса външното тяло ако е развило високи обороти и с намалянето на градусите и ако вентилатора спира от 26 на 22 градуса е възможно изпарителя да прегрява въздушния датчик (само ако е закрепен върху питата)
виж след като го намалиш от дистанционното вътрешния вентилатор спира ли

Всичко записи: 51 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 10 Април, 2009 - 08:32:29
bradara

Нов участник

имаш проблем в управлението на компресора.
Аз го имах същия проблем и накрая спря на цяло . смених модула на компресора и малко диоди на обратната му връзка и тръгна нормално.
И си мисля че проблема идва от тея диоди нешто не издържат

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 21 Септември, 2009 - 01:21:11

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик Toshiba RAS-107 SAV-E [Страници (1)]