Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник NEO BC-200 - не ­ охлажда

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

shpaci

Нов участник

Привет от Мен на всички съфоромци .
Имам следният проблем - хладилник NEO BC-200 -спря от раз да замразява .Компресора работи но не ще да се охлажда вътре в него -затова и го изключих за да не изгори.
Моля за компетентните Ви мнения какво ли може да е ?

хладилника е на 4 години , не знам за фреона, а компресора е Jia hipeta

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Март 2008 : Отправено: 24 Април, 2009 - 18:49:17
Bat Lyubo

Постоянен участник
От: Русе

Може да е с пропуск. Трябва да се види има ли фреон. По-малко вероятно е компресора да е дефектирал, но това е при положение, че има газ. Щом е спрял от раз ме съмнява подгряващата тръба.

Пък може и да е запушен...

Всичко записи: 377 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 25 Април, 2009 - 06:40:57
Sashko

Редовен участник
От: Враца

характерното бълбукане
Не е характерно при нормална работа да бълбука.Трябва да се чува като впръскване.

Май си за компресор

Всичко записи: 207 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 25 Април, 2009 - 08:33:07
modac

Супер участник
От: София

Не е характерно при нормална работа да бълбука.Трябва да се чува като впръскване.Май си за компресор
Щом се чува дроселиране, а не охлажда е възможно да има проблем с капиляра там където влиза в изпарителя и на практика се получава едно байпасно въртене на фреона

Всичко записи: 588 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 25 Април, 2009 - 11:26:47
Todor Todorov

Постоянен участник
От: Шумен

Или компресора не създава достатъчно налягане, или има запушване. Най вероятно е второто след като е на 4г.
Занеси го на техник да ти смени филтъра и да го зареди със съответния фреон.

Всичко записи: 416 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 25 Април, 2009 - 13:12:42
Silves

Редовен участник
От: В.Търново

За мен няма фреон! 99% NEO-тата където ги правя всекидневно е поради пробив! Отвори прещипаната тръба, и ще разбереш

Всичко записи: 135 : Дата на рег-ция: Авг. 2008 : Отправено: 27 Април, 2009 - 22:00:10
shpaci

Нов участник

Хладилник NEO BC-220 - термостат
Здравейте на всички съфорумници .Имам следния проблем-от два дни хладилника ми неще да изключи сам компресора.Като завъртя отвътре термостата слира но после като включи- не ще .Какъв термостат да търся за да го сменя?
Само да добавя ,че хладилника си изстудява яко-така че не е причината недостигната температура на охлаждане.
ето параметрите му:
Хладилник с вътрешна камера
Общ обем 220 литра
Хладилна част 189 литра
Камера 30 литра
Автоматично размразяване
Отделение за плодове и зеленчуци
Разход: 0.7 kw/24h.

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Март 2008 : Отправено: 23 Юни, 2009 - 08:28:43
dimitar

Нов участник
От: Пловдив

Здравейте!
Пробвай да нагрееш филтъра със запалка. Ако тръгне значи е той и е за смяна.
Успех!

Всичко записи: 30 : Дата на рег-ция: Юни 2009 : Отправено: 23 Юни, 2009 - 19:13:30
Дани___Д

Редовен участник
От: Видин

Като нямаш представа от хладилна техника, по-добре чети какво са написали разбиращите, вместо да измисляш нови технологии за ремонт.

Всичко записи: 173 : Дата на рег-ция: Ноем. 2006 : Отправено: 23 Юни, 2009 - 21:26:06
hladnia

Редовен участник

Пробвай да нагрееш филтъра със запалка.

Като нямаш представа от хладилна техника, по-добре чети какво са написали разбиращите

Що бе колега остави човеко да дава съвети последните няколко години ми прави впечатление че народа започна да дава страшни съвети .Понеже може да не издържи запалката може и със свещ ама вечер докато вечеря човека (вечеря на свещи) ем романтика хем обмисля как да събере пари за нов хладилник .

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 23 Юни, 2009 - 22:06:17
ledenia123

Нов участник

К59 е твоиа термостат тогава според мен штом имаш автоматично обезкрежаване
можеш да го намериш във всеки магазин за резервни части за хладилници

ама вечер докато вечеря човека (вечеря на свещи)
пък може да има и гръм

Всичко записи: 37 : Дата на рег-ция: Юни 2009 : Отправено: 23 Юни, 2009 - 22:13:02
Silves

Редовен участник
От: В.Търново

бях чел, че влагата от силика-гела се отделя при около 300 градуса, но се питам следното: След като се отдели от филтъра (ако изобщо се случи това) къде ли отива тази влага?
а пък това че хората дават такива съвети, значи е време ние с колегите да си сверим часовниците...... стига с този Old School хватки като продухване на системата, смяна филтри и фреони и т.н. това скоро ще остане в историята

Всичко записи: 135 : Дата на рег-ция: Авг. 2008 : Отправено: 23 Юни, 2009 - 23:03:46
modac

Супер участник

Аможе и със сешоар да го стоплиш

Всичко записи: 588 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 24 Юни, 2009 - 10:24:02

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник NEO BC-200 - не ­ охлажда [Страници (1)]