Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик voltel kfr-32gw/bpa - ­ грешка F01

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Няма комуникация между двете тела
ceci

Участник

След посещаване на адрес и обстойно мерене на напреженията установих е на power modul-a във външното тяло постъпват 320v , но от него не излизат нито 5v, 12v и 15 волта.
Климатика както е работел нощес е направил проблема.
Въпроса ми е вътрешната платка ли активира въпросните напрежениа или те са постоянни след вклюване на климатика в захранването.
На вътрешната платка няма мощно реле което да изклюва фазата за външното.
На голямата процесорна платка има два светодиода - зелен и червен те не светят изобщо. Грешката я изписва на всяка една команда от дистанционното.
Ще сам ви благодарен ако някои сподели дали е срещал подобен проблем.

Всичко записи: 51 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 05 Май, 2009 - 10:45:48
staiko donchev

Редовен участник
От: Пловдив
имаш изсахнал кондензатор в импулсното захранване и за това не ти работи климатика
поогледаи платката имаш малко трафче и един чип около него и няколко кондензатора ,ако не знаеш кой точно да смениш смени ги всичките не са повече от 4 броя. междо другото прегледай първо предпазителите

Всичко записи: 111 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 05 Май, 2009 - 11:10:00
Гост

ОТСТРАНЕН

и аз сам имал проблем с вапросния модел климатик обикновено е проблем с IPM случвало се е и буксата от управляващия кабел да не прави контакт и пак исписва Е1 за целта първо се шунтира бусата на външно тяло и ако не тръгне сменяш IPM

Отправено: 06 Май, 2009 - 07:45:36
ceci

Участник

Беше ipm модула
благодаря на отзовалите се

Всичко записи: 51 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 26 Май, 2009 - 08:12:11
crazy

Нов участник

Здравейте и от мен.Имам същия проблем F1 но на 12-ката, и пак не ми светят зеления и червения светодиоди .
В момента оперирам така нарчения IPM модул(R32 BP/Wa. има ли някаква вероятност да е дефектна голямата драйверна схем отзад.
целта е да не се сменя модула а да се ремонтира

(Добавено)
намерих накъсил V433 sled импулсното на 12 волта след като го захраних с 15 волта се появиха напрежения но по ниски и драйверната схема IPM401 доста грее и сработва токова защита на 0,9А на ТЕСА от който го захранвам нормална ли е тази консумация.

att-4c6a30fd8494c32.jpg

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 17 Август, 2010 - 09:44:15
crazy

Нов участник

MITSUBISHI PS21265-AP е драйверната схема

откъде може да с поръча самата интегрална схема а не цялата платка
цената в щатите зе 36$ но трябва да се поръчат 6 броя .

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 17 Август, 2010 - 14:34:24
turboie

Постоянен участник
От: любимец

питаи в магазини волта те ги внасиат и монтират ако питаш мен несе занимаваи те са еднодневки пълни боклуци тука е пълно с такива и ми писна дасе занимавам с тиах поичео са с изгорели компресори ше провериа тука за такава платка от изгориал климатик и шети кажа

доколкото разбирам това е инвертор мога дати намериа за обикновен конвенционален ама за инвертор ниама още повреден ако искочи нещо ше пиша

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 17 Август, 2010 - 20:53:47
crazy

Нов участник

Благодаря предварително, вуйчо ми едвам събраха пари да си купят този климатик и това му е за втори път да гори (първия път в гаранция) но са му взели 160лв за платката.И затова се занимавам Снощи поставих платката появиха се напрежения (червения светодиод на голямата платка от ляво не-свети а зеления до него мигаше но без да завърта компресора и вентилатора отвън
след 2 минути изписа Е5 (прегряване на IPM) според книжката.
Мисля гаранция за дефектна схема PS21265-AP

чакам предложения и за свалена отнякъде работеща такава схема на прилична цена .От Враца съм.

След три дена чакане получих 2-ръка платка за скромните 45лв от която нарочно демонтирах IPM хибридната схема (голямата) и я монтирах на старата отремонтирана от мен платка.
Духа та се кине, благодаря на отзовалите се

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 18 Август, 2010 - 08:51:37
djradi72

Нов участник

Търся ipm модул за VOLTEL KFR-32GW/BPWA от къде може да се поръча,може и втора ръка

VOLTEL VLI-12GW/FBP - външна платка
Ако някой може да помогне климатик VOLTEL VLI-12GW/FBP,тръгва само външната перка без компресора и изписва грешка Е9 прави го и на режим отопление и охлаждане.
Колеги установихме че проблема е във външната платка,сега въпроса е от къде да се намери и поръча такава,ако имате някаква идея споделете..VOLTEL VLI-12GW/FBP

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Февр. 2013 : Отправено: 04 Февруари, 2013 - 19:13:40
DAIKIN

Участник

някои знае ли от каде може да се закупи такав модул?

Всичко записи: 65 : Дата на рег-ция: Авг. 2009 : Отправено: 22 Декември, 2014 - 23:39:24

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик voltel kfr-32gw/bpa - ­ грешка F01 [Страници (1)]