Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

хладилник Whirpool ARC-7492 - не ­ охлажда

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 когато се изключи и включи тръгва копмресора
joji

Нов участник

Хладилник ARC 7492 IX
като се изключи от врътката и включи тръгва компресора, но хладилника едвам едвам охлажда и след време компресора спира, имате ли идея от какво може да е? хладилника е на 2 години, няма електроника

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Май 2009 : Отправено: 14 Май, 2009 - 22:37:43
Pawel

Постоянен участник
От: Шумен

Хладилника е NO FROST система с механично управление . Да не би да се включва размразяването и да не ти превърта часовника за размразяването? След колко време работа компресора се изключва? Не е изключено и да ти се запушва хладилника. Най-добре си извикай майстор.

Всичко записи: 367 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 15 Май, 2009 - 07:50:34
edi

Редовен участник

Опитай да замостиш термостата даваш но късо 4 и 6 на термостата и виж дали ще спира компресора.

Всичко записи: 163 : Дата на рег-ция: Май 2006 : Отправено: 15 Май, 2009 - 18:20:17
Silves

Редовен участник
От: В.Търново

Може да е реле или термична защита на компресора. Ако биметалната пластина не носи на товар, и да изключра превантивно след минута-две! Или термостат....но е слабо вероятно.

Всичко записи: 135 : Дата на рег-ция: Авг. 2008 : Отправено: 15 Май, 2009 - 21:26:43
joji

Нов участник

първо мерси за отговорите, идва човек от сервиза на whirlpool и каза че трябвало да го вземат в сервиза за няколко дена и тн. но най вероятно била електроника която струва около 200лв. + разнасянето и др. разходи ще се върже на 300лв. та мисля някой да му сложи един термостат и ще си имам един съвременен whirlpool mraz

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Май 2009 : Отправено: 05 Юни, 2009 - 16:46:30
Silves

Редовен участник
От: В.Търново

та мисля някой да му сложи един термостат и ще си имам един съвременен whirlpool mraz
аз лично така процедирам, когато цената на ремонта по електрониката е прекалено висока.
100лв за ранасяне и др. разходи???? Колегите пък от Whirlpool режат през кръста!

Всичко записи: 135 : Дата на рег-ция: Авг. 2008 : Отправено: 05 Юни, 2009 - 21:15:08

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » хладилник Whirpool ARC-7492 - не ­ охлажда [Страници (1)]