Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

автоклиматик PEUGEOT 406 - ­ съединителя пръска

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

bordataa

Нов участник
От: Шумен

Тъй като тук съм получавал компетентни препоръки и друг път реших да попитам пак.
Климатика на пежо 406 96г : имам следния проблем(за сега работи задоволително при 30гр. околна на въздуховода в купето измерих 10гр.), но докато работи съединителя при шайбата изключва за около 30сек. и пак се включва. По притеснителното е че като се превключва този съединител напръсква кората под него нещо като масло(минимално е за сега).Комресора е санден.
Дайте съвет да го разбутваме ли още сега или може да изкара докато откаже тотално.

Всичко записи: 13 : Дата на рег-ция: Май 2009 : Отправено: 28 Май, 2009 - 19:35:03
Дани___Д

Редовен участник
От: Видин

Предполагам, че изключването е от непревилно зареждане или от изтеклия фреон.
Смени му осовото уплътнение.
Не го включвай така за да не остане без масло.

Всичко записи: 173 : Дата на рег-ция: Ноем. 2006 : Отправено: 28 Май, 2009 - 21:44:50
Todor Todorov

Постоянен участник

Ако е омаслено от маслото на компресора,до сега нямаше да има грам фреон в системата и компресора няма да включва.Обърни се към компетентен техник.

Всичко записи: 416 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 29 Май, 2009 - 12:01:45
miro

Редовен участник

Проблема е в осовото уплатнение и пресостата изключва компресора поради това че налягането пада и като изравни пак включва, има изтичане на фреон от осовото уплатнение.

Всичко записи: 239 : Дата на рег-ция: Юни 2006 : Отправено: 29 Май, 2009 - 23:00:13
hladnia

Редовен участник

Смени му осовото уплътнение. Не го включвай така за да не остане без масло.
Може и да продължи да го мъчи, но на един от клиентите като отворихме компресора ,за да установим от какво получава лек шум, се оказа че след като е останал без масло е износил буталния пръстен и самото бутало .Компресора замина за вторични .

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 30 Май, 2009 - 09:34:03
bordataa

Нов участник

Мда,а не е ли нормално наистина фреона да се е изпарил всичкия защото това пръскане е от миналото лято.Като взех колата климата не работеше(гореше предпазител),съмненията на едни майсторчета бяха съединителчето,а се оказа късо в захр.куплунг и изключен упр.модул.Благодарение на схемичката проблема бе отстранен.При мен не е дозареждано нищо.
Откъде мога да си купя осовото уплътнение:sanden sd7v16 е компресора.Ще мина тази седмица и при Todor Todorov да си каже мнението.
Изключването на съединителчето збелязах че го прави само при хладна околна температура, а когато е жега не изключва(мисля че така трябва да бъде, ако греша поравете ме).
ходих при майстори и се оказа че в системата има 300гр. фреон при нужен 800гр.Оказа се че има поставен оцветител но при съединителя няма следи от теч.Напълниха я отново и сега е зима в купето.След зареждането вече 250км на климатик няма следи от въпросното пръскане на съединителя.

Всичко записи: 13 : Дата на рег-ция: Май 2009 : Отправено: 31 Май, 2009 - 21:31:01
Todor Todorov

Постоянен участник

На PEUGEOT 406 при 300гр няма как да включи компресора.В почти всички с-ми с R134а има зелен оцветител.Дано да си късметлия...

Всичко записи: 416 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 16 Юни, 2009 - 22:04:22
bordataa

Нов участник

Машината толкова отчете,а той си работеше ама незадоволително както по горе съм споменал.

Всичко записи: 13 : Дата на рег-ция: Май 2009 : Отправено: 17 Юни, 2009 - 19:27:37
Дани___Д

Редовен участник
От: Видин

Потърси в "КОСЕР". Виж в каталога на "Cargo" за модела на осовото.

Всичко записи: 173 : Дата на рег-ция: Ноем. 2006 : Отправено: 24 Юни, 2009 - 22:04:45
valio77

Нов участник
От: Варна

Отиди там където ти дозаредиха климатика,да сменят осовия уплътнител.Имат го наличен!

Всичко записи: 14 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 29 Юни, 2009 - 22:49:34

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » автоклиматик PEUGEOT 406 - ­ съединителя пръска [Страници (1)]