Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Климатик LG S 12 AW - компресора ­ спира

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 posle 2 -3 min. se gasi compresorot
petkomarko

Нов участник

zdravo kolegi, klimata e stara 1 god.od koga ce se vkluci posle nekoe vreme samata se isklucuva i klapnata se zatvora .ako se vkluci povtorno istoto se povtoruva , dali nekoj imal slicen problem. blagodaram

nadvoresnata edinica ne se vklucuva ,ni kompresor ni ventilator.jas mislam deka koga ce dobie naredba za da trgne se isklucuva i vnatresnata edinica, pr. ako e na cool duva samo ventilator i koga treba da trgne nadvoresniot del ,klimata se islucuva kako koga ce se iskluci so daljinsko.
jas mislam deka nesto ne e vo red so plockata na kompresorot .

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Ноем. 2008 : Отправено: 01 Юни, 2009 - 11:29:39
fujitsu

Постоянен участник

Ами започни от там с плочката / платката (IPM?) на компресора. Ако не се лъжа външният вентилатор тръгва преди компресора. Виж го него... успех

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 06 Юни, 2009 - 19:34:03
Diesel_30

Нов участник

Климатик LG S12AW N40 inverter - мига 6 пъти
При пускане на вътрешното тяло светва зелена LED светлина , работи известно време и спира и съшата тази зелена лампичка започва да мига 6 пъти после три секунди интервал и пак 6 пъти мига и т.н.
на какво се дължи това.........
Така да ви кажа какво стана с LG-то където мигаше 6 пъти......вчера следобяд го включих и от тогава не е изключвал, работи си идеално и това вече съвсем ме хвърли в тъча.......казвайте какво да го правя........... като казвам че не изключва не значи че духа постоянно напротив спира размразява си се и така............

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 30 Януари, 2010 - 13:28:24
kolyo

Админ
От: Русе

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=2&topic=1018
В сервизите обикновенно сменят цялата платка - ще ти струва колкото половин климатик

Всичко записи: 11469 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 30 Януари, 2010 - 13:55:32
weka

Редовен участник
От: Варна
днес свалихме същото LG само че с 5 мигания (липса на комуникация м/у телата ) , не остана ред да го почна от някаде но при клиентите го наблюдавах работи различно време , 10 - 20 -30 мин , няма забелешки по отопленето , при 18 стайна подържа 22бара , като охладя и въздушния (стаиния )датчик достига и 2КW и когато си реши спира и започва да мига . Поне да беше гръмнало нещо ........

Всичко записи: 123 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 30 Януари, 2010 - 21:15:44
kolyo

Админ

климатик LG 12-AW - турбина
климатик LG 12-AW инвертор ,не може да се усилят оборотите на турбината, само леко польхва горещо.
Дали е от трьбния датчик или нещо друго контролира оборотите ?
zarat
В режим "вентилация" оборотите променят ли се ?

Всичко записи: 11469 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 21 Декември, 2010 - 14:57:43
kolyo

Админ

климатик LG S18AW U50 - датчик
Имам lg s18aw u50 инвертор на топло работи перфектно
лятото на студено трагва и спира
проверил съм датчиците всичко е наред
ivos_84
Смени тръбния датчик

Всичко записи: 11469 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Февруари, 2011 - 18:11:01
kolyo

Админ

климатик LG s-12 AW - мига пет пъти
Здравеите колеги проблема е следния след като го вкюча от дистанционното не тръгва и след около 2 , 3 минути започва да мига пет пъти и се затваря клапата . Климатика е на 6 години . Четох диагностиките но комуникацията между външно и вътрешно тяло е нормална . Благодаря , предвърително .
M@M

Тази грешка по принцип е нарушена комуникация външно-вътрешно тяло. Мери ли въздушният и тръбният датчик?
mishklima

Всичко записи: 11469 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 01 Април, 2011 - 13:59:26
Георги Стоичков

Редовен участник
От: Пловдив

mishklima 99% грешката е от дефект в IPM, а не от въздушния или тръбния датчик. Дано не съм лош пророк, но при поне 20-тина от тоя модел IPM дефектира след като е окъсил компресора към корпус от там гори единия предпазител на IPM, оптрона и единия грец за това индикира, че няма връзка между телата. Нека питащия да извади буксата към компресора и да измери съпротивлението между намотките и дали има връзка към корпуса и ако има към корпус ремонта на модула е безмислен

Всичко записи: 249 : Дата на рег-ция: Окт. 2010 : Отправено: 01 Април, 2011 - 15:05:52
M@M

Нов участник

колко ома трябва да бъдат възушен,тръбен и на компресора на LG S12AW и може ли ако някои от тях дава грешка да исписва код 5

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Апр. 2011 : Отправено: 01 Април, 2011 - 15:09:57
Георги Стоичков

Редовен участник

Въздушния е 10 ком, тръбния 5 ком при стайна температура според сервизното (имам няколко в скрапа и ще ги измеря допълнително, ако не съм ги свалил от телата). Този върху компресора е против прегряване обикновенно са по 200 ком.

Всичко записи: 249 : Дата на рег-ция: Окт. 2010 : Отправено: 01 Април, 2011 - 15:33:16
kolyo

Админ

Климатик LG s12 aw - не вдига обороти
LG s12 aw inverter so ­ matshushita scroll compressor ne ­ kreva oborti(no speeding)
zdravo jas sum od makedonia dali ke me razberete neznam ima problem so lg inverter so fabricki panasonic scroll compressor model s12aw (126rph0)2006 god
klimatikot ne gi mene obortite raboti fiksno kako obicen klimatik so nalaganie od 300 do 700 vati a treba da odi do 1510w ama ne kreva oborotoi. na start kreva do 690w i tolku rabote se so taa snaga ne kreva do 1500w . gi promeniv sondite za temperatura vnatresna i nadvoresna i pak isto ne pokazuva nikakva greska . promeniv cetiri patniot ventil , kapilarkata, i pak isto ne kteva oborti. ako moze pomagajte

klimatikot si rabotese se ubavo go demontiravme i go montiravme od edna vo druga soba i pocnaa problemite vo sobata e 15c celzius.nadvor temperaturata e 2,5 celzius stepeni klimatikot e staven na 30 stepeni no ne kreva oborti (no speeding) na start trga so 50vati odi do 690 vati i poveke ne kreva oborti a ttreba da odi do 1500 1600 wati am ne kreva obotri gi smeniv dvete sondi za temperatura vnatresna i nadvoresna pak isto ne kreva oborti . go izvadiv freonot r410 a . go smeniv cetiripatniot ventil ja smeniv kapilarkata, ja napolniv so nov freon 900grama i pak isto ne javuva nikakva greska i nikako da zabrza kompressorot vakov problem ne sum imal 15 godini rabotam ama vakvo cudo ne sum imal pomagajte ve molam
не показва никаква грешка .
смених четирипътния вентил , капиларката, и пак същото - не вдига обороти.
ако може помагайте

климатика си работеше добре, но го демонтирахме и го монтирахме в друго помещение и поцнаха проблемите
В стаята е 15 градуса, външната температурата е 2,5 градуса, климатика е поставен на 30 градуса, но не вдига оборти
на старт тръгва от 50 W и стига до 690 W и повече не вдига оборти а трябва да оди до 1500 1600 W ам не крева оботри
Източих фреона R410a , смених четирипатния вентил, капиларката, заредих с нов фреон 900 грама и пак същото
не показва никаква грешка
за 15 години работа такъв проблем не съм имал
deni tehno

Всичко записи: 11469 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 29 Януари, 2012 - 14:36:07
Георги Стоичков

Редовен участник

заредих с нов фреон 900 грама и пак същото

Утре ще погледна и ще кажа със сигурност (имам един такъв) , но на 99% този модел е с над килограм 410, виж какво пише на табелата на външното. Смени електролитните кондензатори на IPM възможно е заради тях да работи на ниска мощност и да не вдига обороти. Принципно това е много куц модел за отопление, ако вдигне 30 бара си е цяло чудо

Всичко записи: 249 : Дата на рег-ция: Окт. 2010 : Отправено: 29 Януари, 2012 - 23:54:07
deni tehno

Нов участник

neznam dali da dopolnam uste 100g freon oti se smenih na nea i kondenzatorite gi smenih i pak isto jas mislam deka epromot izgubil pamet

(Добавено)
Georgi vaka dobro rabotese klimatikot digase pritisok 35bara toplese dobro nosi dobar scroll kompresor na panasonik stajata e 40m3 mnogu dobro toplese ama sega klimatikot izgubi pamet neznam zosto ne kazuva nikakva greska

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Яну. 2012 : Отправено: 30 Януари, 2012 - 21:50:17

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик LG S 12 AW - компресора ­ спира [Страници (1)]