Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник Siltal ??? no frost - ­ замръзва

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Замръзва изпарителят, не охлажда
fujitsu

Постоянен участник

Хладилната част не охлажда въобще, камерата (горна) охлажда колкото хладилна част, нямам данни от термометър. Компресора (R134) доста загрява на пипане. Хладилника е на около 5 години и поне от 3, 4 години не е работел както трябва. повече от половината от изпарителят е скован в лед. Оставих да се разледи. Какво предлагате, от къде да започна? Фреон? Датчик? Ако е фреон колко грама събира туй чудо? Знам че но фрост са малко по особенни, и ако стигна до никъде отива на майстор...
П.П. Хладилника е на сестра ми, иначе не бих се заел.

att-4a293064d39c94803.jpg

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 05 Юни, 2009 - 17:46:56
hladnia

Редовен участник

Какво предлагате, от къде да започна? Фреон? Датчик? Ако е фреон колко грама събира туй чудо? Знам че но фрост са малко по особенни
1.Размразяваш целия лед и без да включиш вентилатора ,включваш хладилника в контакта ,след 5до 15минути наблюдаваш дали е замръзнал целия испарител .
Ако е така всичко е ок ,(газта е налице).
2.Измерваш нагревателя с ом мер, и предпазителя (във червеното калъфче )
3.Сглобяваш и до другия ден 24часа .Отзад във лигенчето трябва да има вода .
4.По натам е за майстор .

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 05 Юни, 2009 - 19:00:51
Todor Todorov

Постоянен участник
От: Шумен

Сменяш филтъра и презареждаш.Вътре в хладилника има табелка и там пише колко грама е фреона.Ако няма зореждаш на усет.На манометрите на 134а на изпарение около 20.

Всичко записи: 416 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 05 Юни, 2009 - 19:03:38
fujitsu

Постоянен участник

1.Размразяваш целия лед и без да включиш вентилатора
Вентилатора на ръка ми се стори че се върти малко трудно. Не, че преди съм пипал вентилатор на хладилник за да мога да сравнявам и преценям, но...
2.Измерваш нагревателя с ом мер
амм, кое на снимката е нагревател?

Благодаря Ви за отзивите.

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 05 Юни, 2009 - 20:41:29
Silves

Редовен участник
От: В.Търново

Това са изводите на нагревателя. Провери и дали термичната е здрава! Има малка капсула с 72 градусова термична

att-4a295e999cb814803.jpg

Всичко записи: 135 : Дата на рег-ция: Авг. 2008 : Отправено: 05 Юни, 2009 - 21:06:17
hladnia

Редовен участник

Вентилатора на ръка ми се стори че се върти малко трудно
Абе кат се загледах в участие във форума би трябвало да ги разбираш тези неща Но все пак тези вентилатори са на втулки и клеясват та с тънко масло се смазват.
амм, кое на снимката е нагревател
Нагревателя е това бялата тръба завършваща с жица .

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 05 Юни, 2009 - 21:16:53
fujitsu

Постоянен участник

Но все пак тези вентилатори са на втулки и клеясват та с тънко масло се смазват.
Tова беше решението, поне за сега. наблюдавах го около 15 мин и камерата взе яко да изстудява. Хладилната част нямах време да изчакам да видя... ...утре продължение...

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 07 Юни, 2009 - 21:24:53
wasHandMix

Участник
От: Благоевград

Здрасти,
Провери дренажния отвор, за блокване и го почисти с топла вода и препарат иначе има риск да се повтори проблема. От снимката става ясно че има дифрост сайкъл, но водата няма накъде да се отвежда...и затова има така образуван солид айс.
Като се блокне изпарителя с лед няма правилна циркулация на въздуха...
Проблема с ВНТ вече си го решил, така че успех.

Всичко записи: 57 : Дата на рег-ция: Февр. 2006 : Отправено: 07 Юни, 2009 - 22:12:25

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник Siltal ??? no frost - ­ замръзва [Страници (1)]