Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

климатик crown dgz 12rh53 - ­ компресор

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 компресора не тръгва
sayman

Нов участник

климатик crown dgz 12rh53 не тръгва, като го пусна без значение на охлаждане или на отопление не тръва да работи
работи само вентилатора
на външното тяло се чува лек звук и завибрирва за момент после спира пак за малко вентилатора на външното тяло работи, има газ ,
един маистор го мери ама нищо не каза по конкретно,
едната тръба е топла , като се опита да включи се появяват смущения чак на телевизора ми .
моля помагаите какво може да е и колко може да ми струва ремонта

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Юни 2009 : Отправено: 12 Юни, 2009 - 19:48:00
Bat Lyubo

Постоянен участник
От: Русе

Смени кондензатора на компресора.

Всичко записи: 377 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 12 Юни, 2009 - 19:59:13
ledenia123

Нов участник
От: София

а като го пуснеш на топло веднага ли тръгва вътрешниа вентилатор ?
защото така както казваш нещо не е нормално и при двата режима да тръгва веднага вътрешния вентилатор.
На режим отопление тръгва първо външното тяло и като загрее вътрешното чак тогава пуска вентилатора. А при теб външното не тръгва.

Всичко записи: 37 : Дата на рег-ция: Юни 2009 : Отправено: 21 Юни, 2009 - 15:21:31
sayman

Нов участник

ами веднага трагва ватрешния вентилатор, но не си спомням преди как е бил , и на студено и на топло

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Юни 2009 : Отправено: 26 Юли, 2009 - 11:31:56
dimitar

Нов участник
От: Пловдив

като се опита да включи се появяват смущения чак на телевизора ми

Това най-вероятно е от пусковото реле. Има претоварване или К.С. в компресора или пуск. кондензатор.Смени кондензатора и пробвай да пуснеш
директо компресора през 10А предпазител.
Успех.

Всичко записи: 30 : Дата на рег-ция: Юни 2009 : Отправено: 26 Юли, 2009 - 12:21:16
hladnia

Редовен участник

един маистор го мери ама нищо не каза по конкретно

Какво измери ,имаше ли уред (А) клещи с тях както съм писал може да разбере как е кондензатора .
Смени техника с МАЙСТОР .

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 27 Юли, 2009 - 21:01:19

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » климатик crown dgz 12rh53 - ­ компресор [Страници (1)]