Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

климатик BEAVER SRK225 ARW

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 мига 5-6 пъти жълт диод
romanpm

Нов участник
От: Поморие

Мишка се навря през стената във вътрешното тяло на инвертор 9-ка 100V BEAVER SRK225 ARW или SRC 225 и го дефектира . Нагризала кабели и я намерих изсъхнала на контактите на релето след като възтанових кабелите потръгна , но от бутончето , с дистанционно не ще , след време отказа напълно като почна да мига 5-6 пъти жълт диод с паузи и го демонтирах , но се изгуби част от фреона . Има ли датчик за фреона , изобщо в това състояние мога ли да го излъжа да тръгне компресора , съмнява ме контролера , какъв е алгоритъма на работа по принцип ?

att-4a5b7fbddfb18aver.jpg

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 08 Юли, 2009 - 13:35:56
Гост

ОТСТРАНЕН

Лично аз съм имал подобен случай и то със същия климатик в едно село само дето мищока го нямаше. 6 мигания са Липса на Комнуникация има ощо нещо което не си въстановил или ти е прекъснал предпазителя на външното тяло.

Отправено: 08 Юли, 2009 - 19:38:51
romanpm

Нов участник
От: Поморие

Здрави са предпазителите и всичко проверих , при последните мъки само затвори жалузите насочващи струята и толкова . Жал ми е че ще трябва да го изоставя , перфектно работеше . Може да го мъча за термопомпа на ранчото , имам сонда на 14 С градуса вода

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 08 Юли, 2009 - 23:43:33

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » климатик BEAVER SRK225 ARW [Страници (1)]