Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

климатик HITACHI RAS-25YH4

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Не топли,не охлажда
mineff

Нов участник

Здравейте, не съм специалист по хладилници но съм TV техник.Проблема с личния ми климатик HITACHI RAS-25YH4 е следния:
При пуск агрегата започва да се развърта но стигайки до някакви обороти спира да увеличава оборотите и остава да работи така ,като се чуват доста неприятни ромолящи звуци . Произвежда топло и хладно , но много слабо.
При измерване на фазите на агрегата - 4.2 - 4.8 А - еднакви и трите.
При self-diagnos - LD302 свети непрекъснато - OVERLOAD.
Чакам идеи и благодаря предварително.

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 10 Юли, 2009 - 13:38:33
turboie

Постоянен участник
От: любимец

доколкото разбирам това е инвертор.трябва да му замериш налягането може да му е истекъл фрона. а ако е истекъл се зарежда наново.
проблема може да не е в електрониката.

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 12 Юли, 2009 - 09:37:40
vik13

Нов участник
От: Сливен

възможности,ако има фреон: 4-ри-пътния вентил, ТРВ ако има.Интересно как си го пробвал в тези жеги на топло?

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Юли 2009 : Отправено: 12 Юли, 2009 - 11:14:40
dimitar

Нов участник
От: Пловдив

Здравейте.Без техник по хладилната част нама да минете.Едва когато Ви кажат че хладилно е ОК можете да се пробвате по електрониката.Така както описвате дефекта ми се струва че е хладилен.
Успех.

Всичко записи: 30 : Дата на рег-ция: Юни 2009 : Отправено: 12 Юли, 2009 - 17:37:00
lichkata

Редовен участник
От: Горна Оряховица
Проблема ти е в компресора-за смяна е.За 9-ка и средни обороти на компресора тези ампери са много.

Всичко записи: 139 : Дата на рег-ция: Февр. 2006 : Отправено: 15 Юли, 2009 - 20:58:57
joroklima

Постоянен участник

проблема ти е в компресора-за смяна е

lichkata е прав, но най добре смени целия климатик.

Всичко записи: 461 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 15 Юли, 2009 - 21:07:55
vik13

Нов участник
От: Сливен

Измери тока на консумация на входа на външното тяло за този модел:2.9А на охлаждане,3.7А на отопление,не на самия компресор!Все пак е инвертор.

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Юли 2009 : Отправено: 18 Юли, 2009 - 20:18:37
овчаров

Нов участник

възможно ли е от промяна на количеството на агента да е увеличил А . първо хладилната система провери

Всичко записи: 27 : Дата на рег-ция: Юли 2009 : Отправено: 21 Юли, 2009 - 14:51:19
mineff

Нов участник

Намерих хладилен техник.Фреона зареден с везна - ефекта същия.Измерена консумация на входа на климатика 4 до 4.8 А при тези средни обороти.
Заключение на хл.техник - механично износване на компресора.

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 23 Юли, 2009 - 14:38:26
nasopicaso

Участник
От: София

Hitachi RAS-25YH4
Колеги имам един такъв RAS-25YH4, остана ми от един клиент. Мисля, че този модел имаше проблем с пружината на компресора (скрол).
Симптомите са, че не иска да вдигне повече от 20 бара на отопление, а налягането на охлаждане е в норма оклоло 10 бара.
Някакви насоки, нещо друго което да тествам?? мога ли да го сменя с компресор от друга машина. Разгледах на фуджицу моделите работя при по-ниско напрежение.
Дайте идеи . Благодаря

Всичко записи: 71 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 09 Ноември, 2009 - 21:38:27
nebelservice

Постоянен участник
Този модел климатици имат 2 фундаментални проблема :

Според мене проблем със софтуера на вътрешната платка, който особено влияе на работата на машините с надпис 14ЕН1: много ниско налягане в режим отопление - решение няма само смяна на вътрешна платка.
В твоя случай пролема обаче е дефектирал компресор, който също не е много оптимистичен вариант ..... но все пак имаш нещо ( нармално работеща вътрешна платка).

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Ноември, 2009 - 00:59:35
nasopicaso

Участник

Някой може ли да ми каже можделите на хитачи EH1 i EH2 с какви компресори са. Намерих компресора на YH4, но на тези двата не знам какви са. Някой може ли да даде характеристики на тези компресори, за да се опитам да ги заменя. С компресор от Фуджицу мога ли да го сменя??

Всичко записи: 71 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 19 Ноември, 2009 - 19:05:04
lichkata

Редовен участник
От: Горна Оряховица
С компресор от Фуджицу мога ли да го сменя??

НЕ

Всичко записи: 139 : Дата на рег-ция: Февр. 2006 : Отправено: 27 Ноември, 2009 - 14:46:43

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » климатик HITACHI RAS-25YH4 [Страници (1)]