Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

климатик OSAKA SK-12/407W - ­ компресор

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

pac_

Участник

Здравейте! Климатика е с изгорял компресор.
Компресора е SANYO mod. C-RV237H01AA и е за фреон R407C.
Възможна ли е замяната му с компресор за фреон R22 ?

Няма ли да се налага промяна на дължината на капилярната тръбичка? И няма ли да се отрази на работата му-все пак е сметнат за работа с фреон R407C ?
Някой правил ли е тази замяна? Не се ли налага продухване с азот? Да не се издъним пред клиента ?

Изгоряла е едната намотка а другата е почти "пътник"-(тръгва с нея и кликсона изключва). Просто питам за съвет
Между другото намерих компресор(нов) за фреон R407C.Ще го донесат от Австрия.Едни познати колеги работят там и разглобяват външни тела на клими за да ползват само топлообменниците им.Така че по-добре е да опитам ,отколкото да Се откажа!
Така е,че ще работи с R22 по-добре, ама цената на нов компресор за R22 тука в BG е висока.От Австрия ще излезе по-евтино на половина.Ако стане, стане.Ако не-на боклука!
Само малко Ме притеснява това ,което писах малко по-нагоре-за корекция на капилярната тръбичка и ,че самия климатик е сметнат за работа с фреон R22 ?

Всичко записи: 73 : Дата на рег-ция: Май 2007 : Отправено: 14 Юли, 2009 - 10:37:22
turboie

Постоянен участник
От: любимец

ако е изгорял по добре не се захващай с този ремонт. със сигурност ще трябва да правищ промивка на цялата система и ако не се промие добре а ти едва ли ще разбереш как си я промил, то новиа компресор е вазможно пак да изгори, или да пречини запушване на четирипътниа вентил капилярния възел.
ти сам прецени струва ли си риска да се захващаш с такъв ремонт.

Всичко записи: 308 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 15 Юли, 2009 - 11:44:55
modac

Супер участник
От: София

Няма никакви проблеми,аз съм го правил.

За мен по-добре да е на R22, много по-добре ще работи. Успех

Всичко записи: 590 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 15 Юли, 2009 - 20:36:39
p1

Постоянен участник
От: Сливен

pac_ тези компресори или затягат или окъсяват.
ако в тръбите има чернилка по добре твоя човек да си вземе нов климатик, ако няма слагай смело компресора за 22. капилярите не ги пипай.

Всичко записи: 378 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 16 Юли, 2009 - 20:01:18
pac_

Участник

Може и така да стане.Компресора за R407C пристигнал днес и го продали веднага(беше на тънка цена).
Ще питам моя колега какво ще реши и тогава ще действаме.

Везните твърдо се наклониха към R22. Благодаря на Всички!

Всичко записи: 73 : Дата на рег-ция: Май 2007 : Отправено: 16 Юли, 2009 - 23:56:53

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » климатик OSAKA SK-12/407W - ­ компресор [Страници (1)]