Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Хладилник Hoover HCA 454 P - ­ грешка ERR01

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 на дисплея мига ERR01 , компресора работи постоянно
cucurko

Нов участник

Здравейте,
нов съм във форума, намерих го случайно докато търсех дали има информация за проблема с нашия хладилник.

Та, какво прави. Преди 2-3 седмици започна да мига дисплеят, който указва температурите в камерата и хладилника, а миналата седмица мигайки започна да се изписва Err 01. Също лампата и вентилаторът в хладилника понякога мигаха. След като започна да изписва тази грешка компресорът работи постоянно и в хладилника и камерата е ужасно студено, и събира много лед. След кратко разглобяване достигнах до двете платки, тази под контролния панел и платката в най-горната част на хладилника, за да проверя за видими проблеми, нещо изгоряло, прокъсан кабел във вратата, но само от оглед нищо не личи. Релето, което управлява лампата и вентилатора изглежда работещо, защото всяко премигване е свързано и с промяна на напрежението на оперативната му верига. Мойте общи познания са дотук, не мога да гадая какво е. Звънях в Роял Електроникс, но казаха, че най-рано след месец ще може да дойде техник, защото гаранционните хладилници са им с предимство.

Някой знае ли какво може да означва Err 01, защото нито в ръководството, нито на сайта на Хувър има нещо по въпроса и ако съобщава директно за някаква повередена част ще я купя и сменя? Ако не, бихте ли препоръчали сервиз за София, който може да реагира по-бързо, защото не знам колко ще изкара компресорът по този начин.

Едит: Пропуснах да кажа, когато го размразихме за почистване и преглед индикацията за температурата изглеждаше, че работи вярно, след включването първоначално в хладилника температурата беше над обхвата и постепенно започна да спада, т.е. датчика би трябвало да работи.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Юли 2009 : Отправено: 17 Юли, 2009 - 22:14:17
kolyo

Админ
От: Русе

ERR01 - COMMUNICATION TROUBLES BETWEEN THE CONTROL AND THE DISPLAY BOARDS, FOR MORE THAN 1 MINUTE.

Може ценера DZ1 да си занижава параметрите и захранващото напрежение на процесора на голямата платка да пада.

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Юли, 2009 - 22:33:46
cucurko

Нов участник

kolyo, благодаря ти. Платката изцяло предаде богу дух, вече няма никаква индикация. Напрежението върху ценера е 4V, а предполагам трябва да е около 5. Ако е така можеш ли да ми кажеш какво точно е диодчето, за да го сменя в Понеделник, пък ако не стане вече ще търся друг сервиз освен Роял, макар че се съмнявам да се опитат да ремонтират платката.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Юли 2009 : Отправено: 18 Юли, 2009 - 17:32:04
kolyo

Админ

Ценера май беше 5,6 волта / 5 вата
Свали си дейташита оттук
http://www.alldatasheet.com/

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Юли, 2009 - 18:25:37
nickc

Нов участник

Здравей cucurko.
Ако си се справил с проблема на хладилника Честито, ако ли не , по-добре недей повече да ровиш по бордовете (платките) на хладилника. В самото начало проблема е бил елементарен, но вече може да има и по-големи проблеми след некомпетентни съвети (извинете колеги) от най-вероятно непознаване на уреда.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Юли 2009 : Отправено: 20 Юли, 2009 - 22:45:30
kolyo

Админ

nickc , за този ценер имаше специален бюлетин от производителя :

att-4a64d0e7bb33aDZ1.JPG

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 20 Юли, 2009 - 23:17:43
cucurko

Нов участник

Подмених диода, но явно не е само от него проблемът или поне след 2-3 седмици работа по този начин вече не е. Според това, което виждам от снимката диодът на нашата платка не е бил монтиран правилно, стоеше прилепнал към повърхността на платката, може би по този начин е прегрял.

Не съм развалил други неща по платката, освен една драскотинка, която направих без да искам с поялника.

Благодаря на всички за помощта!

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Юли 2009 : Отправено: 22 Юли, 2009 - 10:16:17
nickc

Нов участник

Здравей колега
kolyo Извинявай за намесата в проблема на
cucurko, но щом си запознат с хладилника трябва да знаеш че проблема е 99% в кондензаторите. Този проблем ни отне доста време да го открием, но сега вече не е проблем. Особено с описанието на проблема на хладилника.
Мисля че ще помогна по някакъв начин.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Юли 2009 : Отправено: 22 Юли, 2009 - 22:34:25
kolyo

Админ

На този модел платки още не съм сменял кондензатори - те са в паралел и дори единия да си занижи параметрите, другия поддържа напрежението, но знае ли човек.Щом е паднало на 4 волта.
А ценери съм сменил поне една шепа - прегряват, особенно в тази жега.

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Юли, 2009 - 23:53:57
cucurko

Нов участник

Извинявайте, че чак сега пиша, бях за малко в чужбина.
Сложих нова платка и всичко заработи Струваше 110лв, но не можех да си позволя да чакам поне месец, докато дойде техникът, който евентуално ще ремонтира платката, а няма да я подмени, а през това време хладилникът да работи без спиране. Сега след като е свалена ще подменя и кондензаторите, но може и повече неща да са вече, защото платката накрая напълно спря да дава признаци на работа.

Ценерът на новата платка е монтиран, както е показал Кольо, но позицията му е друга и някои от елементите са в различни корпуси, да се надяваме, че тази ще е по-дълготрайна... баба ми още си хвали хладилника, който вече над 35 години работи

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Юли 2009 : Отправено: 04 Август, 2009 - 16:54:24

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник Hoover HCA 454 P - ­ грешка ERR01 [Страници (1)]